Widok

Podjęcie pracy po stazu

Witam help!! Pracodawca po stazu zatrudnia mnie na 5 miesiecy w umowie stazowej jest na minimum 3 miesiace. Czy moge podjac ta prace i po moesiacu isc do innej. Czy musze przesiedziec tam 3 miesiące.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Umowy mają to do siebie że można je wypowiedzieć. Staż nie liczy się do naliczania okresu zatrudnienia, więc tak naprawdę dopiero umowa po stażu będzie pierwszą umową o pracę. Dla umów poniżej pół roku (czyli np. miesiąc po zawarciu) twój okres wypowiedzenia to dwa tygodnie -więc o tyle wcześniej musisz złożyć wypowiedzenie umowy o pracę by móc normalnie iść do drugiej. Jeśli zawrzesz umowę zlecenie/O dzieło to możesz ją zerwać w każdym momencie, bo do umów cywilnych kodeks pracy się nie stosuje i nie trzeba zachowywać okresu wypowiedzenia. ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za informacje

Nie ma za co. Rzetelne informacje z zakresu prawa pracy znajdziesz na takich stronach jak: zielona linia gov pl, infor pl - to portal dla księgowych i kadrowych , też z aktualnym info, mozesz jeszcze zapytać swoj oddział panstwowej inspekcji pracy - mozna im przesyłać zapytanie na maila i w dwa tygodnie masz odpowiedź, mają też infolinię, Po stażu zazwyczaj firmy czekają do końca umowy bez koncepcji jej przedłużenia by móc po tym okresie dostać nowego stażystę. Są też wyjątki, ale poważne firmy mają swoje programy stażowe i nigdy nie korzystają z pośrednictwa i dopłat z PUP

A jak bym nie podjela umowy po stazu bede musiala zwracac wszystjie pieniadze. Ze stazu.

Nie wiem jaką miałaś umowę ale nigdy nie spotkałam się żeby stazysta miał zwracać pieniądze za niezatrudnienie się.
Może chodzi o to że pracodawca musiałby oddać kasę którą dokłada urząd za przyznanie stażysty. Od pracownika nie pobiera się żadnych pieniędzy. Praca nie polega na wydawaniu pieniędzy tylko na zarabiniu pieniędzy. Jeśli jakakolwiek firma chce od pracownika pieniądze (nawet za coś co pracownik mieć musi - to firma za wszystko płaci). Branie pieniędzy od pracownika jest w Polsce nielegalne. Inaczej wszyscy pracodawcy chętnie przerzucaliby wszelkie koszty zatrudnienia na pracowników.

Ja i moj pracodawcą mieliśmy w umowie ze ja przyjeme zatrudnienie po satazu a on mnie zatrudni. Na minimum 3 miesiace.

Pracodawca dostaje dofinansowanie za stażystę, to jest jego korzyść. Dlatego urząd zobowiązuje go do zaproponowania tobie zatrudnienia, bo o to w stażu chodzi. Jeśli nie zaproponował ci zatrudnienia to musiałby zwrócić koszt dofinansowania z urzędu, więc proponuje takową umowę jaką musi. Nie znam szczegółów umowy ale chyba w tym momencie warunki umowy ulegają wyczerpaniu. To chodzi o ochronę etatu przed kombinacjami pracodawcy, nie pracownika. Umowy są to pewnego rodzaju oświadczenia woli, a z czasem ta wola może ulec zmianom. Jeśli zawrzecie umowę a ty się nawet na następny dzień zwolnisz to nie ma takiej możliwości by pracodawca cię ścigał o jakiejkolwiek pieniądze, niemniej to on będzie miał problem przed urzędem bo urząd może ścigać jego. Jeśli ktoś ci powiedział że jak zerwiesz umowę to będziesz musiała zwracać jakakolwiek kasę to mijał się z prawdą.

Inne tematy z forum Praca

czy 6 tysięcy netto to dużo czy mało w Trójmieście - zarobki (35 odpowiedzi)

Jak w temacie. Cieszyć się czy szukać czegoś innego?

Sprzedawca czy ma teraz większą stawkę za godz? (4 odpowiedzi)

Czy w obecnej sytuacja sprzedawcy art. Spożywczych mają większe stawki przecież muszą przychodzić...

Praca (3 odpowiedzi)

Gdzie w Polsce można zarobić 7k netto miesięcznie jeśli to możliwe ? (W jakim zawodzie ) Z góry...

do góry