Widok

Poród Zaspa vs. Wojewodzki

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy podzielicie sie nowymi opiniami na temat tych dwoch szpitali? Jak ze zzo? Jaka opieka? Czy od razu faszeruja oksytocyna na dzien dobry? Czy Wojewodzki faktycznie ma takie parcie na porody sn do utraty tchu? Nie bede dalej wymieniac, bo wszystko jest dla mnie wazne....Kazda wymiana waszych doswiadczen z ostatnich tygodni bedzie bardzo pomocna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktos cos wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam na Zaspie w grudniu, moja opinia nie będzie świeża, ale polecam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rodziłam w szpitalu Wojewódzkim równo 3 lata temu, ale myślę, że niewiele się od tego czasu zmieniło ;-) Po wykryciu białka w moczu od razu wzięli mnie na salę porodową i podłączyli oksytocynę. Byliśmy przed terminem, maluch nie był jeszcze odpowiednio ułożony w kanale (twarzyczkowo) mimo to przez 7 godzin kazali rodzić siłami natury. Nie było postępu porodu, do tego doszedł stan przedrzucawkowy więc w końcu położyli mnie na stół. Myślę, że to dobrze oddaje ich stosunek do cc ;-) Byliśmy z mężem świadkami rozmowy lekarza z ojcem oburzonym, że lekarz kładł sie na brzuch, żeby wycisnąć ich dziecko...
ZZO teoretycznie jest dostępne, gorzej z dostępnością anestezjologa, który mógłby go podać. Jest jeden anestezjolog na kilka oddziałów. U mnie wyglądało to tak, że kiedy próbowałam urodzić sn i poprosiłam o znieczulenie usyszałam, że anestezjolog jest zajęty i nie przyjdzie, po czym kiedy odjęli decyzję o cc nagle się znalazł.
Co do opieki pielęgniarek nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Bardzo miłe, pomocne. Przy moim porodzie pomagały dwie studentki, tak na prawdę to one zrobiły całą robotę :-) Były żywo zainteresowane jak się czuję itd.
Na dniach czeka mnie drugi poród, kolejny raz zdecydowałam się na szpital wojewódzki. Maluszek jest już ustawiony jak należy, więc mam nadzieję, że pójdzie sprawniej niz za pierwszym razem :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,

Ja również z chęcią dowiem się co świeżo upieczone mamy polecają za szpital, ponieważ sama będę rodzić na koniec maja. Czy ktoś orientuje sie jakie obłożenie jest na zaspie? Boje się że będę musiała jechać do innego szpitala bo na Zaspie nie bedzie miejsc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam szpital na Zaspie, rodziłam tam pod koniec zeszłego roku. Położne super, lekarz też w porządku. Pytają o plan porodu, na moją prośbę położna ochroniła krocze, mimo że to był mój pierwszy poród, po porodzie kontakt skóra do skóry przez dwie godziny. Na położniczym też ok. Jeśli chodzi o cesarki, to miałam wrażenie, że wcale tak nimi nie szastają jak się mówi. U mnie na szczęście się udało bez, ale dziewczyny po CC mówiły, że długo czekały na decyzję lekarza o cięciu. Jedna dziewczyna mówiła, że lekarz naciskał jej na brzuch, ale nie wiem czy to prawda i nie wiem, jaka była jej sytuacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przerazacie mnie, przeciez wyciskanie czyli manewr Kristellera jest od dawna zakazane w położnictwie ze względu na wysokie ryzyko powikłań
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oj tam dawno zakazane. Ja rodzilam na zaspie 8 lat temu i właśnie w ten sposób moje dziecko wydostało się na świat. Za co jestem wdzięczna lekarzowi, bo ja nie miałam sily na kolejne skurcze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

No właśnie to ilustruje podejście lekarzy do procedur. Ty miałaś szczęście, ale w kontekście tego manewru toczy się wiele spraw sadowych o uszkodzenie ciała.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obłożeniem nie ma co się sugerować bo to sytuacja bardzo zmienna jak rodziłam dwa lata temu to na izbie przyjęć o 11 wszystkie sale zajęte porodowe a 18 już tylko ja rodziłam. Trochę dłużej leżałam na salce poporodowej niż przepisowe dwie godziny bo szykowali miejsce. Więc na miesiąc przed nie ma co pytać bo to w ciągu dnia się zmienia ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To racja;) dziękuję za odpowiedź. A powiedz jeszcze proszę czy na zaspie na sali po porodowej może przebywać osoba towarzysząca? Ile kobiet lezy w jednej takiej sali? Bo z tego co wiem na sali normalnej już wizyt nie ma tylko jest jakas osoba sala gdzie sie wychodzi z dzieckiem żeby mąż mógł z przebywać z żoną i dzieckiem. Mogłabyś coś na ten temat napisać? Byłabym bardzo wdzięczna,)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam 2 dni temu cc w Wojewódzkim. Nie czekałam długo na decyzję. Wszystko dobrze, osobiście polecam. Bardzo dobra opieka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na sali poporodowej na Zaspie mąż był ze mną. Mógł też wejść na chwilę na salę normalną by wnieść torby i przy wyjściu po dziecko też wszedł z fotelikiem na normalną sale. Ja leżałam w dwuosobowej ale położne mówiły że jak jest potrzeba to wjeżdża tam trzecie łóżko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dobrze że mąż może być na sali poporodwej, jednak to ważne dla Nas zaraz po porodzie. Tak czy siak chyba przyjadę się na oddział na Zaspe żeby zobaczyć jak to wygląda. Bo położna ze szkoły rodzenia doradzała żeby pojechać i sie trochę zaznajomić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy w szpitalu na Zaspie w salach położniczych na których leży się już po porodzie są telewizory? Ostatnio ktoś mnie o to zapytał i w sumie stwierdziłam że nawet o tym nie pomyslalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba są ale nikt nie ma czasu ich włączać na patologii są na 100%
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

trzy lata temu nie było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

4 lata temu nie było. Z drugiej strony są kompletnie niepotrzebne :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

w salach nie ma tv :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też uważam że nie ma po co. Ogólnie na patologii jest sens, bo wiadomo. Ale tak? Są wtedy inne rzeczy do roboty niż oglądanie tv :D w której i tak nic nie ma ;)
Nie wiem jak ziemia nas nosiła wczoraj... :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To racja. Dziecko jest cały czas z Tobą więc musisz sie nim opiekować a jak spi i jest chwila wolnego to z reguły idziesz sie wykąpać lub masz czas na to żeby coś koło siebie ogarnąć. Zreszta teraz wszystko jest w telefonie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane mamy które miały cc na Zaspie. Czy istnieje taka możliwość żeby po cc dziecko było kangurowane przez tatę? Bo wiadomo ze dostaje się dziecko dopiero po jakimś czasie a nie tak jak w przypadku porodu naturalnego odrazu na pierś. A zależy mi na tym ze w razie czego żeby mąż mógł tulić małą odrazu. Jeżeli któraś z Was tak miała to jak to wygląda czy jest jakiś pokój lub pomieszczenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziecko dostaje się od razu a nie po jakimś czasie. Jak tylko wjedziesz na salę poporodową to możesz przytulać ile chcesz. Tata jest przez chwilę żeby przenieść rzeczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po cc kobieta jest odrazu przewozona na sale polozniczą i odrazu dostaje maleństwo? Myślałam ze dwie godziny gdzieś leży na innej sali i wtedy dzieckiem zajmują sie położne bo znieczulenie dalej działa a Ty sie ruszyć nie możesz więc ciężko sie chyba dzieckiem zająć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od razu dostaje i się nim zajmuje i ma je cały czas przy sobie, sama, bo tata może tylko na chwilę - szpital Zaspa, w sumie do ogarnięcia to jest, więc bez przesady
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No nie wiem czy tak bez przesady bo niektóre kobiety naprawdę źle sie czują po porodzie ruszyć sie nie moga a dzieckiem trzeba sie zająć. Pewnie Ty byłaś bohaterką i sama robiłaś wszystko po 15 minutkach od przyjazdu na salę ale dziewczyna pyta bo nie wie i chciałaby uzyskać tutaj informacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po porodzie siłami natury leżałam na sali poporodowej wraz z tatą dziecka i to grubo ponad dwie godziny dziwię się że po cesarce jest inaczej. A co do opieki dziecko dostawało się od razu. Ja się czułam świetnie bo nie miałam nacięcia ale i tak potrzebowałam pomocy bo nie umiałam zajmować się maluchem a karmienie to był na początku dramat pomimo tego że pokarmu mi nie brakowało. Na Zaspie było bardzo dużo młodych dziewczyn stażystek czy rezydentek które pomagały ubierać zmieniać pieluchy spowojać przy pierwszym maleństwie pomoc nieoceniona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a jak sprawa z lewatywa w tych szpitalach? Robią przed porodem, samemu we wlasnym zakresie sie robi czy w ogóle się na to uwagi nie zwraca? Zdarzyło się którejś z Was nieprzyjemne zajście wypróżnienia podczas porodu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie że byłam bohaterką tylko nie miałam wyjścia. Nie przyszło ci to do głowy? Dostałam dziecko od razu i musiałam się nim zajmować. Logiczne prawda? I dałam radę tak jak i inne kobiety. Jak człowiek musi to wiele rzeczy zrobi. I potem jest dumny, że dał radę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sylwia na Zaspie nie robią mi się nic nie przydarzyło ale organizm mi się sam oczyścił przed porodem. Kupiłam teraz czopki musujące one podobno działają natychmiastowo na wszelki wypadek jakby mi się biegunka nie pojawiła. Jak przetestuje to dam znać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi na szkole rodzenia mowili o tym że lepiej kupić do szpitala lewatywe sobie ale moze takie czopki bylyby lepsze w razie czego;) jak przetestujesz to daj znać koniecznie;) a na kiedy masz termin porodu?;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 22 do 29 maja z usg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kas ja mam termin na 28 maja więc może się spotkamy na Zaspie;) a będzie dziewczynka czy chlopczyk?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny powiedzcie jak długo czeka się na izbie przyjęć na Zaspie? Mogłaby któraś z was opisać? W sensie chodzi mi o to że przyjeżdżam z bólami np co 6 min ide na IP i co? Wypełniam dokumenty czekam na lekarza który mnie zbada i dopiero położna prowadzi na oddział porodowy? Czy jeszcze robią ktg na IP?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw dokumenty potem ciśnienie, temperatura, ktg, jak będziesz mocno stękać to pewnie jeszcze sprawdzi rozwarcie położna. Teraz jest tam tylko jedno ktg a trwa z 30-40 min więc jak będzie kolejka to sie naczekasz. Potem czekanie na lekarza. Ja przy porodzie czekałam 4h. Panie dwa razy mnie badały gdyby rozwarcie szło szybciej to bym pewnie nie musiała tyle czekać.
Katia w brzuchu chłopiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy badanie rozwarcia boli? Ja właśnie tal myślałam że trochę sie trzeba naczekać na IP. Tyllo nie byłam pewna gdzie to sie wszystko zalatwia dolumenty ktg itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naciskanie na szyjkę boli ale da się przeżyć bo to chwila i nie robią za często. Dla mnie to ten sam ból jak w seksie gdy się uderzy mocno w szyjkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a jak jest ze znieczuleniem na zaspie? Odkąd jest nowy ordynator to ponoć naciska ma poród w pełni naturalny. Powinmo być tal że jak sie poprosi to sie znieczulenie dostaje. A czy jest to dodatkowo płatne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio słyszałam, że jak koleżanka poprosiła o znieczulenie to jej zaproponowali gaz rozweslający a powiedzieli, że ZZO tylko wcześniej trzeba sobie zamówić. Dodatkowo podali jej kroplówkę i powiedzieli, ze to leki przeciwbolowe po czym okazało się, ze to oksytocyna . Tak było na Zaspie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety jeżeli coś masz w jelitach to podczas porodu wypróżnienie się jest normalną sprawą - po prostu tak działa tłocznia i nic ta to nie poradzisz. Lewatywy typowej już nie robią, dają czopek glicerynowy jak się poprosi, możesz go zresztą sama kupić w aptece bez recepty.
Zaspa 2014r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam Małego od razu po cc przy piersi. Nie na brzuchu, a raczej pod lewą pachą. Owinięty był kołdrą i rożkiem tak, że nie musiałam się martwić, że się przesunie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a co jesli chodzi o te salę z wanną w wojewodzkim? Jest? Któraś rodziła w ogóle w wodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co słyszałam to takich rzeczy nie ma. Jest tylko prysznic żeby w trakcie porodu skorzystać ale jak dokładne to wygląda to musi wypowiedzieć się ktoś kto tam rodził
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś wie jak nazywa się ordynator na Zaspie i jak w Wojewódzkim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zaspie ordynatorem jest dr Socha z Bydgoszczy, w Wojewódzkim to nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taki młody i już ordynator. Chodzą sluchy że odkąd jest nowy ordynator(mniemam że chodzi o dr Soche) to nie ma znieczuleń zo i jest nacisk na jak najbardziej naturalne porody. Ktoś może coś powiedzieć na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez tak slyszalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny czy ktoś może wypowiedzieć się na temat oddziału patologii na Zaspie? Niestety moja dzidzia jakoś niw chcę wyjść więc najprawdopodobniej będę musiała zgłosić się na oddział żeby wywołać poród. Jak to się odbywa? Słyszałam od znajomej że leży sie ze dwa dni nim coś zaczną działać a później albo wykonują masaż szyjki macicy albo zakładają balonik a jak to nie pomaga to dopiero oksy. Więc leżenie tam to jakieś minimum 3-4 dni jeszcze przed porodem:/ ktoś rodził tak ostatnio i mógłby się wypowiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też byłam na oddziale patologii ciąży, miałam mieć wywołanie, ale zanim wywołali, to akcja zaczęła się spontanicznie. Czego i tobie życzę :) ogólnie na oddziale było ok, opieka troskliwa i dobra. Byłam tam krótko, więc nie mam większego doświadczenia, ale wydaje mi się, że nie powinni zbyt długo zwlekać z wywoływaniem, żeby nie blokować miejsca i nie musieć odsyłać kolejnych pacjentek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale już zdążyli Cię na oddział przyjść? No to super że u ciebie zaczęło się spontanicznie;) ja cały czas czekam i liczę że nie będę musiała tam jechać. Pewnie wszystko zalezy od tego jak duże obłożenie mają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, przyjęli mnie i tego samego dnia zaczęłam rodzić, więc nie zdążyli nic ze mną zrobić :) Mam parę koleżanek, które miały podobnie, zaczęły rodzić już w szpitalu lub dzień przed. To chyba psychika działa ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź;) mam nadzieję, że u mnie też zadziała psychika i samo się zacznie.
A czy orientujesz się może czy jak się leży na patologii naZaspie to może mąż być z Tobą na sali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie wiem. Na pewno może być na korytarzu i na korytarzu przed wejściem na oddział (tam są miejsca do siedzenia). Widziałam też jak panowie pomagali żonom przynieść lub zabrać rzeczy z sali. Będzie dobrze, trzymam kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny czy ktoś może się wypowiedzieć ja ogólnie poród w wojewodzkim? Czy w razie bralu postępów porodu każą męczyć się nieskończenie czy robią cc? Jak to ogólnie wygląda na porodówce?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam pytanie. Jak wyglada porod w wojewódzkim?
Mnie interesuje cala akcja od wejsca na izbe przyjęć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sa jakies świeże mamy po porodzie w wojewódzkim? Podzielcie sie informacją :-)
Jest wsparcie laktacyjne?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

do góry