Widok

Poród około czterdziestki

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Drogie mamy, niebawem urodzę dziecko, a mam już prawie czterdzieści lat. Planuję rozwiązanie na Zaspie. Czy z Waszego doświadczenia wynika, że w tym wieku w grę wchodzi tylko cesarka, czy możliwy jest poród fizjologiczny? To mój trzeci raz, ale dwa poprzednie (naturalne) były kilkanaście lat temu. Moja lekarka twierdzi, że to już się nie liczy i pewnie tylko cc zaordynują. Czy ktoś może się podzielić doświadczeniem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
40? Babcia w ciąży super!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 42

Bardzo niemądra uwaga.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, rodziłam drugie dziecko w wieku 40 lat ( pierwsze 18 lat wcześniej;) i na Klinicznej nikt nawet nie wspomniał o cesarce. Łatwo nie było bo synek ważył 4,5 kg ale warto. Powodzenia na pewno wszystko będzie dobrze
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

4,5? Niezły wyczyn :-))) Podziwiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli masz wydolne i wyćwiczone mięśnie dna miednicy to ok, jeśli nie to weź CC, w tym wieku zaczynają się obniżenia narządów, poród może to pogorszyć, i będziesz popuszczać majty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Popuszczać w majty to można po porodach i w wieku 30 lat.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po cesarkach również.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

CC nie daje żadnej gwarancji. Zarówno poród naturalny jak i CC jest obciążające dla mięśni dna miednicy ponieważ sama ciąża jest czynnikiem predysponującym do Wysiłkowego nietrzymania moczu. A praca z MDM przed, w trakcie i po porodzie jest tu niezwykle ważna by uniknąć tej dysfunkcji. Wile kobiet się bryka z tym problemem wręcz co 3-cia Polka a Tena Lady zarabia krocie a wystarczy prawidłowo aktywować dno miednicy.
http://rehafemina.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja urodziłam po 40-ce przez cc. Za bardzo bałam się naturalnego. Ze względu na wiek możesz mieć wskazania do cc, dopytaj jeszcze u gina.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja mialam 40 gdy urodzilam przez cc na Zaspie. Wody mi wczesniej odeszly i synek urodzil sie mc przed terminem. O naturalnym nie wspominali.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz jest nacisk na rodzenie naturalne na zaspie, wiek nie wydaje mi się żeby był wskazaniem do CC , u mnie nawet położenie miednicowe nie było wskazaniem do CC a też mam prawie 40lat, CC robią tylko na zaspie jak są do tego wskazania medyczne albo coś się dzieje w czasie porodu naturalnego , tak robią wszystko żeby rodzić naturalnie , dużo lekarzy jest tam teraz z Bydgoszczy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak rodzilas wcześniaka to zrobili CC wiek nie ma tu nic do rzeczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czasami ma, zależy u kogo, dlatego radzę spytać u swojego ginekologa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

też byłam w tym wieku, jak rodziłam moje drugie dziecko:)i w moim przypadku to była cc, ale miałam problemy przy pierwszym porodzie, więc to było dobre wyjście:)ale nie wiem czemu, ale po tym porodzie zaczęły mi się duże problemy z laktacją:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak długo trwa dochodzenie do siebie po cc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jakim sensie dochodzenie? Kazda kobieta i organizm jest inny i nie ma znaczenia czy to cc czy nie. Ja zaraz po ustaniu znieczulenia czyli po 6 godzinach bylam pionizowana i z pomoca poloznej wzielam prysznic. Najgorzej bylo 3 doby o dziwo bo nie chcialam brac juz przeciwbolowych i byl kryzys, ale po zdjeciu szwow czyli 7 doba bylo juz bdb
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki. Własnie o to mi chodziło, bo nie wiedziałam, po jakim czasie się wstaje i jak długo szwy się ma :-) Czy z karmieniem nie miałaś problemu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety mialam, pokarm a raczej nawal pojawil sie w nocy 3/4 doba a potem na zmiane albo za malo pokarmu albo za duzo i tak przez ok 3 tygodnie. Znam kobiety po naturalnych porodach, ktore mialy podobne problemy, wiec to chyba kwestia organizmu a nie rodzaju porodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziewczyny chyba oszaleję:(trzy tygodnie temu urodziłam maleństwo (mam 38 lat) naturalnie i mam okropne problemy z laktacją:(raz jest ok, a raz dosłownie masakra:(co mam zrobić, aby wreszcie ustabilizować laktację:?(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a próbowałaś już coś brać na laktację? W takiej sytuacji warto odwiedzić lekarza, poradnię laktacyjną, lub położną.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

przede wszystkim dużo pij, staraj nie stresować się, często przystawiać dzidzię do piersi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rodziłam rok temu mając 41 lat, doktor mówił, że nie ma wskazań do cc. Urodziłam naturalnie po 8 latach przerwy.Porod trwał 3,5 godziny. Syn się odstawiłam od piersi ok miesiąc temu, pierwszego karmiłam 2 tygodnie bo miałam problemy. Czuje się bardziej na 18 niż na babcie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj,
lekarstwem uniwersalnym -polecanym wszedzie na 'wszelkie problemy z laktacją' jest:
1. spokój i nie stresowanie się (podobno karmi się 'głową')
2. jak najczestsze przystawianie do piersi (jezeli masz braki w laktacji)
3, picie jak największej liczby plynow , nawet tak na siłę, kiedy wcale się nie chce pić

powodzenia, problemy są przejsciowe i już wkrotce wszytsko się ładnie zgra, niestety początki troszkę mogą być trudniejsze, a pozniej to już tylko 'z gorki'
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziękuję za rady:/jestem taką panikarą, że sama siebie nakręcam:/dziecko prawie cały czas wisi mi przy piersi i dosłownie nic nie ruszyło.... jak sądzicie warto pić herbaty laktacyjne lub z mlekiem? to działa????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po pierwsze nie panikuj, a po drugie mi herbaty laktacyjne nic nie pomogły, a były jedynie okropne w smaku. A może sięgniesz po jakieś środki na laktację? podobno pomagają....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi krótko po porodzie zrobiło się zapalenie piersi. Lekarz przepisał mi antybiotyk, który niestety hamował laktację do tego stopnia, że myślałam że będę musiała zakończyć karmienie piersią. Żeby rozbujać laktację przystawiałam maluszka co chwilę do piersi (tak jak piszesz wisiał na mnie non stop) Po każdym karmieniu odciągałam laktatorem w systemie 77-55-33 i do tego piłam femal.tiker (który polecany był przez położną w szkole rodzenia do której chodziłam i moim zdaniem bardzo pomógł), herbatki laktacyjne i bardzo dużo wody
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i okazało się, że jednak w moim przypadku to zapalenie piersi.... muszę pić dużo wody, sięgnąć po środki na laktację i ogólnie oszczędzać się:(wczoraj złapała mnie gorączka z okropnym bólem piersi:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo Ci współczuję. W moim przypadku okazało się prawdą to co wyczytałam w necie, czyli że drugi dzień jest najgorszy. Trzymam kciuki żeby Ci przeszło jak najszybciej i żebyś już bez większych problemów mogła karmić maluszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oj boli i to okropnie:(nawet nie wiedziałam, jaki to ból:(na szczęście zbiłam gorączkę, wzięłam prolaktan, i leżę w łóżku z dzieckiem przy piersi:(ile może trwać te zapalenie piersi??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jak tam Twoje zdrówko??? już lepiej?? jak z laktacją???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, ja po cesarce dochodziła do siebie dość długo. To ok 6mc czułam że mnie coś tam boli itd. Czas 6 tyg to do za gojenia się rany. Ale ja miałam cesarke ponieważ ratował życie ciężka praktycznie na żywca cieli. Także zdecydowanie lepiej się czułam po porodzie pierwszego dziecka naturalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Te lepiej czułam się po porodzie naturalnym po cesarce mam naciek i mam nadzieję że się wchłonie , cesarki nikt nie zrobi że względu na wiek jest nacisk na rodzenie naturalne jak nic się nie dzieje to nikt nie zrobi cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Urodziłam drugie dziecko w wieku 40 lat. Rodziłam naturalnie. Wiek nie jest wskazaniem do cc, tylko problemy zdrowotne. Sam poród i powrót do zdrowia też nie do końca zależy od wieku. Mój syn jest już nastolatkiem. Mam kogo "wyciągać" na wycieczki rowerowe, narty i inne "przyjemności". Wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

tymianek - już o wiele lepiej, środek szybko podziałał i na szczęście ustabilizowałam sobie laktację:)teraz czas na wakacje:)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

do góry