Widok

Prawidłowe I badanie prenatalne 12 tydzień a amniopuncja

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam. Mam 38 lat. W 2018 r. Straciłam ciążę dziecko miało d*plikację chromosomów 22 raz na milion się zdążą i akurat ja. Miałam amniopunkcje na usg wyszło że fałd karkowy powiększony. Teraz jestem w ciąży i usg jest dobre badanie z krwi też ok ale z uwagi na wiek i obciążenie po ostatniej ciąży jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Czy robić amniopunkcje? Ogólnie boję się tego badania amniopuncji. Myślę o badaniu nifty bo jest nieinwazyjne. Pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak masz możliwość, to zrób nifty. Po aminopunkcji zdarzają się poronienia (1%), więc po co niepotrzebnie ryzykować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jedno poronienie na 100 to moim zdaniem bardzo dużo! Ja z tego powodu zrobiłam nifty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zrób. W poprzedniej ciąży miałam i nifty i amnio, prawie poroniłam, syn miał zapalenie wewnątrzmaciczne z obrzękiem - urodził się zupełnie zdrowy! Amniopunkcja wcale nie jest strasznym badaniem, tez sie go bałam, ale spokój jaki się ma do końca ciąży jest tego wart.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czy lubicie mrożone dania (19 odpowiedzi)

Czy lubicie dania mrożone? Czy kupujecie takie? Czasem kupuje bo wiadomo czasu brakuje na...

Dokumenty (3 odpowiedzi)

Witam proszę mi odpowiedzieć jakie trzeba dokumenty dołączyć do świadczenie 500 + Bardzo...

Pomocy gdzie kupie posciel... (15 odpowiedzi)

Dziewczyny ratujcie. Szukam koldry i poduszki dla mojej 2.5latki. Do tej pory korzystalysmy...

do góry