Widok

Prawie 3,5 tys. uczestników Biegu Westerplatte

Opinie do artykułu: Prawie 3,5 tys. uczestników Biegu Westerplatte.

Nie odstraszył ich ani porywisty wiatr, ani przelotny deszcz. W niedzielne przedpołudnie, na ulicach Gdańsk rozegrano 56. edycję Biegu Westerplatte. W zmaganiach poświęconych polskim żołnierzom, którzy we wrześniu 1939 roku bronili Wojskowej Składnicy Tranzytowej, wzięło udział blisko 3,5 tys. osób. Pierwszy na mecie pojawił się Sebastian Wąsicki z Redy. Jego wynik to 32 minuty i 24 sekundy.

Jak sama nazwa wskazuje, niedzielny bieg jest upamiętnia załogę polskiej Wojskowej Składnicy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przynajmniej całego trojmiasta nie zamknęli jak na maratonie Solidarności !
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 28

Trudno na 10km zamknac cale miasto
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

W gdyni by się udało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Idioto nigdy nie zamkneli całego miasta przez maraton!Ale całe miasto zamkneli w Paryżu !

a w jazd takich idiotów jak ty karali mandatem na 700zł! Ale się przyzwyczaja bo to co na zachodzie trafia do Polski po około 5 latach:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na mecie medale wręczał Pan Prezyden Adamowicz. Wspaniała atmosfera.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 40

Dziękuję za gratulacje

A kampania wyborcza to co innego
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oczywiście.

Zawsze można zostać gnomem z żoliborza. Do tego aż tak wiele nie trzeba. Chociaż może się mylę, wszakże nie każdy może pochwalić się tym, iż "przebywał w sali".

:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

A co ma bolek do tego?

Może też porozmawiamy o TW Balbinie? Został już wspomniany w tym wątku :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

można było bieg połączyć z marszem kodu!

Ludzie, w Polsce jest łamana konstytucja!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 61

liczylem na fanty w postaci koszulek kodu jednak z przodu tam gdzie bieglem nikogo nie udalo sie trafić widac nieudacznicy jak zwykle tyle
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

z marszem smrodu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

z marszem smrodu- tych w zażyganych koszulkach z orłem , po ostatniej imprezie z zamawianiem

5 piw podniesioną ręką i konsumpcji wafelków urodzinowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to sie nie uda!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapewne tak.

Oby nie Kacperek. Ten to od razu konferencję prasową by zwołał.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja chciał

pobiec jednakże mam usterkę nóżki. Oby za rok się udało. Gratuluję tym co dobiegli poniżej 55minut to już coś. Ale zejść poniżej 40to miszczostwo
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gratulacje dla biegaczy
A trolle z PiS-u na inne fora
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 26

Sądząc po ilości rączek w dól, to nie chcą na inne fora

Jeszcze nie dostali komunikatu na jakie forum przejść
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fajny bieg, świetna atmosfera.

Lekkie zamieszanie z chipami ale wszytko git.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 5

90% osób krążyło i zastanawiało się, gdzie są koszyki na chipy. Wystarczyłoby 50m za metą je postawić, obok nich jakąś flagę, baner mały i po problemie. Koszyki przy depozytach też mogą być, ale jako dodatek dla zapominalskich, a tak ludzie krążyli tuż za metą i tworzyli niepotrzebnie tłum rozglądając się za koszami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety woluntariusze także nie wiedzieli, gdzie należy oddać chipy.

Każdy z trzech, których zapytałem, udzielił mi sprzecznych informacji :)
Do poprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale po co?

Po co to biec jak można jechać samochodem?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 44

po co napisać coś mądrego

... skoro można piep..yć głupoty
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

kardiolog ci to wyjaśni

po pierwszym zawale
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Juz nie warto juz za pozno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiem czemu zamykają depozyt już 40min przed startem, jak w prognozie są opady deszczu i zimno

Zwłaszcza, że akurat w tym biegu z przyczyn organizacyjnych wszyscy są dużo wcześniej na starcie.

Reszta wszystko ok- udana impreza
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5

silny przetrwa wszystko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po to, że te autobusy musza wyjechać z Westerplatte trasą biegu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetna atmosfera, super bieg!!!

Pogoda idealna na życiówkę. Pozdrawiam wszystkich patriotów
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

re

jak można przebiec 10 km.w pale mi się to nie mieści
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

rere

mała pała
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze jest to, że teraz "lansują" się ci biegacze...

przepraszam, ale ja tego nie kupuje - w tym biegu brało udział kilkadziesiąt moich znajomych, którzy w szkole średniej na lekcjach wf na ławkach siedzieli przez cały rok. I to ma być wzór.. bo moda taka.... bo oni są fit ? Co oni wiedzą o sporcie, o adrenalinie, o zawodach ( meczach), o kontuzjach, bólu... Każdy teraz na fejsie fotki wstawia.... w jakim czasie to nie przebiegł i który był... żenada!!!! takie czasy... i tacy "sportowcy"!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 30

Tak, zżera... ale nie taka ja myślisz!!!

Bieganie dystansowe niestety dla mnie to nuda, przepraszam ale tak jest. Ja wole sporty zespołowe, natomiast lans który temu towarzyszy.... żenujące. I dalej będę obstawał przy tym, że teraz sport stał się "modny" więc każdy go "uprawia". A 80% osób nie ma pojęcia o sporcie. Ja mam zerwane dwa achillesy ( brak odpowiedniej rehabilitacji po kontuzjach) i inne przypadki - dalej gram, nie wstawiam zdjęć na fejsa, nie chwale się pseudomedalami ( za które i tak trzeba zapłacić). Więc o co chodzi - to ma być propagowanie sportu czy moda? Jak czytam to nie wiem, czy wypowiadają się idioci ( na starość udają, że coś robią) czy też nieudacznicy żeby się pochwalić jacy są trendy? Bo na 99% żaden profesjonalny biegacz/sportowiec nie będzie udawał, że to był jego bieg życia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pretensje do całego świata, że

ktoś zaczął się ruszać? To raczej świetna wiadomość, że mamy modę na uprawianie sportu i myślę, że Kolega raczej by tych swoich znajomków już nie dogonił. Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

O sporcie wiedzą mało ale plus za to że chcą się ruszyć z domu, taki czas.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Janusz Sportu

Przeprosiny przyjęte:) W tym biegu brało udział kilka tysięcy osób. Tak, masz rację, Oni są wzorem, ponieważ pobiegli z Westerplatte do ECS mimo że padało, było zimno i 10 km trzeba było tupać (z wózkami, słabościami, i innymi przeszkodami). Tak, mogli zostać w domu, poświęcić czas rodzinie lub odpocząć od pracy..... myślę, że prawdziwi sportowcy (zawodowi) są pełni podziwu dla Tych Ludzi.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak zgadzam się i samo podziwiam i gratuluję!!!

Natomiast dalej pytam się czy to jest sport czy lans? Ile z tych osób wrzuciło zdjęcie na fejsa ile chwaliło się i rozpisywało w 50 komentarzach jak to "lekko i przyjemnie" pokonali taki dystans? Myślę, że tylko tacy moi "znajomi" co to z wf mieli na bakier a teraz idą za modą!!! NIe było w mojej gestii obrażanie kogokolwiek, jedynie stwierdziłem fakt "mody i lansu" - i napisałem, ze to mnie denerwuje i obraża ludzi sportu!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Szerszy horyzont

Przymknij oko na lans, jeżeli masz z tym problem (bo masz). Pomyśl, że lepszy lans na biegu Westerplatte w Niedziele niż w Sobotę w Sopocie przy alku i innych wynalazkach;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam problem z takimi lansiarzami....

I czy to jest Westerplatte czy inny bieg to jest dno!!!! A skoro ty wiesz co się dzieje w sobotę w Sopocie ( ja tam nie bywam bo to dla małolatów speluna) to zapewne jesteś tam częstym bywalcem, wiec nie mi powinieneś udzielać porad tylko iść pogadać z "dokotorem" na kozetce - może mu powiesz jakich wynalazków używasz i co jest dobre a co złe !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

:)

Dokonałeś samozaorania:) Serdecznie Pozdrawiam i życzę sukcesów :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co za różnica?

Nawet jeżeli to lans, to dobrze że się ruszają. Bardzo często łączy się modę z propagowaniem jakiejś idei t tym wypadku uprawiania sportu i promocji miasta. Ja biegam i nie robie zdjęć ale jeżeli ktoś lubi inaczej, to co mi do tego. Poza tym jak byś był taki super kozak sportowiec, to byś nie zerwał dwóch achillesów w "sportach zespołowych".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehehe... kozak i achillesy....oj co ty wiesz o sporcie

życzę, żeby nigdy tobie się to nie przytrafiło, bo lepiej złamać nogę niż zerwać achillesa. ale widocznie jesteś profesjonalistą i wiesz co i jak... nie będę polemizował, bo oto trafiłem na kozaka który wie jak w 100% nie doznać kontuzji. gratuluje - książkę napisz, to każdy rehabilitant zostanie bez pracy!!!! serio bestseller będzie!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale masz ból d*py :) weź wypij melisę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo biegacze.

za odwagę, za wytrwałośc i za fajną imprezę promującą Gdańsk. Tak trzymać i do zobaczyska na półmaratonie
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Było super!

Przy okazji pozdrawiam pana, który tak się spieszył, ze zepchnął mnie na barierkę na kładce nad Motławą - mam nadzieje, ze była życiówka :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam, ale Pani stanęła na środku kładki

a ja tam biegłem. Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

a ja stałem na chodniku i oszust biegacz też mnie popchnął mimo że ulica była pusta
ale na zakrecie przed metą ( po chodniku zamiast ulicą) to trzeba oszukać prawda !
do wiadomości oszukiwaczów nie przebiegliście pełnego dystansu skracając go frajerzy !!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Historyczny

Ten bieg wyróżnia się historią. Dziś w Polsce setki różnych biegów ale ten był pięćdziesiąty szósty. To nie moda, to nie biznesik, to tradycja!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niewiarygodne

Sporo tych porąbów od biegania. Trzeba miec naprawde nieźle nasr*ne we lbie. Po cholewke tak się meczyc i robic z siebie pajaca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 15

westerplatte - wspaniały bieg z tradycjami :)

To nie jest zwykły bieg, to bieg z tradycjami. Tu nie ma miejsca na lans.
To nie wszelkiego typu armagedony itp.
56 raz mówi samo za siebie. Kawał historii, miejsce, symbol, piękny Gdańsk. Brawo dla biegaczy niezależnie od wyników!!! 100 lat Niepodległej!!! Nigdy więcej wojny!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlaczego nie dostali mandatu za bieg po drodze rowerowej ,nie zatrzymywali sie na swiatłach?

Zablokowali pól miasta nie mogłem z chorą babcią dojechać do galeri handlowej ,to nic ze zamknięta ale przynajmniej popatrzeć na witryny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Super bieg, Super atmosfera!!!

Do zobaczenia za rok.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

blokada miasta

czy te wszystkie biegi nie mogą być po lasach? po co utrudniać życie ludziom w mieście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

blokada miasta

mocne słowa jak na 5-latka, kto pisał coś trollu o jakichś samochodach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry