Widok

Procedura wyrejestrowania starego samochodu

Jaka jest procedura związana z wyrejestrowaniem starego samochodu? Wykręciłem z niego co bardziej wartościowe części i teraz przydałoby się uzyksać kwit z kasacji. Pytanie jak to wygląda w praktyce? Może ktoś niedawno przerabiał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz oddać/sprzedać pojazd uprawnionej stacji kasacji pojazdów. Jest to zlomowiec który ma licencję do kasacji pojazdów. Uzyskasz od nich zaświadczenie o kasacji Twojego pojazdu i z tym dokumentem zgłaszają się do wydziału komunikacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aby skutecznie wyrejestrować samochód musisz albo go sprzedać (czyli posiadać umowę kupna sprzedaży), bądź zezłomować. Wówczas w stacji demontażu samochodów uzyskujesz dokument potwierdzający oddanie samochodu, z tym dokumentem idziesz do wydziału komunikacji oraz do swojego ubezpieczyciela w celu zakończenia umowy ubezpieczeniowej.
Na https://mamauto.pl/wyrejestrowanie-samochodu-po-zlomowaniu-krok-po-kroku/ masz jeszcze informację z pewnego źródła na temat procedury związanej z wyrejestrowaniem samochodu po jego wcześniejszym zezłomowaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co więcej auto do kasacji musi ważyć tyle co w dowodzie rejestracyjnym oraz nie może brakować elementów zasadniczych auta (takich jak silnik, skrzynia biegów, koła), część z zakładów dopuszcza uzupełnienie brakującej masy innym złomem.Za brakujące kilogramy należy uiścić dopłatę według ustalonego cennika;].

dobrym acz nielegalnym rozwiązaniem jest także sprzedaż auta na tzw: "słupa" i skasowanie pozostałości na złomie.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

do góry