Widok

Próchnica u 4 latka.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Leczyć czy nie?
Gdzie najlepiej w gdańsku na nfz, z podejsciem do dzieci?
I bez leku tylko z usypianiem, bo dobrowolnie to on nie chce...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oczywiście że leczyć, ale nikt ci nie uśpi dziecka. Jedynie gaz rozweselający. Spróbuj u studentów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
...on nie chce.... Co to znaczy nie chce? Żadne dziecko nie pójdzie do dentysty zadowolone jak na plac zabaw. Im dłużej będziesz zwlekać tym będzie gorzej. Ja moją córkę przygotowywałam chyba z miesiąc do wizyty i przeżyła na dodatek musiała iść jeszcze kilka razy i nadal żyje :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlatego z dzieckiem powinno sie chodzic do stomatologa na wizyty adaptacyjne! i to od 18 miesiaca zycia i co 6 miesiecy! jak dziecko zna miejsce, zna lekarza i wie czego sie spodziewc, to jak w koncu cos sie znajdzie do zrobienia w zebie to bedzie inna historia a nie robienie dziecku na sile!!! i pozniej "bo on nie chce". a kto chce? tylko profilaktyka-> mycie zebow i wizyty adaptacyjne moga takim sytuacjom zaradzic. poza tym - na nfz nikt nie znieczuli ogolnie dziecka. takie rzeczy to tylko prywatnie, koszt ogromny, plus mozliwe powiklania po znieczuleniu - nie latwiej i taniej dbac o higiene i chodzic co 6 miesiecy na wizyty kontrolne?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, że usypiają. Nie wiem czy na nfz, ale kuzynka prywatnie robiła zęby 4latkowi z usypianiem. to była grubsza robota, kasa niemała (około 3-4 tys) 5 lat temu ( nie w pomorskiem).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Próbowaliśmy ze zniczuleniem w leku ten głupi jaś czy jakoś tak i dziecko mi się posikało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze? Na NFZ nie warto chodzić do stomatologa, tym bardziej z dzieckiem ... Zazwyczaj coś wylatuje, nie trzyma, łamie się, a dentysta jest niemiły i nie ma podejścia do dziecka...ja mogę tylko polecić Eurodent na Przymorzu i dr Zagalską... Chodzimy z maluchami,młodszy miał 1,5 roku jak zaczął chodził w wieku 2,5 roku miał zwichnięte zęby przednie w wypadku domowym i nie było kłopotu ani z RTG ani z wizytami kontrolnymi mimo że bolało, bo lekarza znał i wiedział o co chodzi. Mleczaki leczymy a nad dzieckiem i jego przygotowaniem trzeba popracować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bylam ze swoim 4 latkiem w Miladencie u dr Slesickiej. Zagadala malucha i cale plombowanie trwalo nie wiecej niz 5 min . Dziurka byla malutka. Obylo sie bez gazu a tez myslalam ze bedzie ciezko. Bylam prywatnie ale na nfz tez mozna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że leczyć. Bo potem próchnica z zębów mlecznych przenosi się na stałe. My chodzimy prywatnie. W gabinecie córka (3,5roku) ogląda bajeczki a pani doktor wygania robaczki z piwnicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy chyba tę sama Panią stomatolog :) Dr Marta?
Ma super podejście do dzieci. Moje nie mogą się doczekać wizyty u niej :) Ostatnio przyjaciółka była u stomatologa dziecięcego z 4 latkiem, darł się, wyrywał, lekarka niby z doświadczeniem stwierdziła, że trzeba mu dać z rok, dwa, bo za mały. Poleciłam dr Martę ( nazwiska nie znam, pracuje m.in. u Nawrockiego). Mały siedział jak aniołek, przyjaciółka w szoku, bo jej syn to istny wulkan energii, a tam bez krzyków, paniki, grzeczne dziecko i ząbki leczone bez czekania roku. czy dwóch.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze specjalistów w GUMedzie przy ul.Orzeszkowej. Studenci po prostu "czarują", są bardzo ostrożni (jak liczą do trzech, to mówią prawdę;)dzieci zadowolone (a mamy porównanie). Polecam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (15 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

do góry