Zastanawiam się nad wyborem liceum. Chciałabym żeby to było liceum z fajną atmosferą, w którym poza nauką też coś się dzieje - są jakieś ciekawe lekcje dodatkowe, realizowane są różne projekty (typu Erasmus, wymiany z uczniami z innych krajów) i można udzielać się na różne sposoby. Nie chcę, żeby największy nacisk był kładziony na wyniki, co oczywiście nie oznacza, że nauczyciele nie mogą być wymagający.
Uczę się dosyć dobrze, liczę na przynajmniej 170 punktów (licząc punkty według tego jak poszły mi ostatnie egzaminy próbne, doliczając punkty za pasek, oceny na półrocze oraz za konkursy i wolontariat).

Jeżeli chodzi o profil, to najbardziej mi zależy na przedmiotach humanistycznych - historii i językach obcych (angielski, niemiecki). Rozszerzenia tych przedmiotów oferują klasy humanistyczne/dziennikarskie/prawnicze. Z tego co wiem, często te profile wybierają osoby, którym nie idzie z matmy albo po prostu nie wiedzą co robić. Dlatego, wzięłam pod uwagę profile, w których próg punktowy (z zeszłego roku) wynosi min. 140 punktów.

Żeby jakoś ułatwić sobie wybór zrobiłam zestawienie profili, które mnie interesują z liceów z Gdańska, Gdyni i Sopotu (jest dostępny tutaj - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zpEKMpRfuzY143266mTCSzVZd9VMOOuDJw3HDnS4SN0/edit?usp=sharing - może komuś w podobnej sytuacji też się przyda).

Prosiłabym o opinię osoby, które są w którejś z tych klas/liceów. Czy są tam zaangażowani nauczyciele, czy liceum jest "aktywne", jaka jest atmosfera i czy w ogóle warto tam pójść?