Widok

Przedłużenie umowy a zasiłek macierzyński.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, może będziecie w stanie mi coś podpowiedzieć. Mianowicie jestem w ciąży i mam przedłużoną umowę do czasu porodu. Czy jest taka możliwość aby zakład pracy przedłużył mi umowę np o miesiąc od daty porodu abym mogła skorzystać z zasiłku macierzyńskiego? Oczywiście przez miesiąc ZUS oplaciłabym sama.
Nie wiedziałam, że takie coś jest możliwe ale koleżanka właśnie miała taką możliwość i nie wiem czy to dobra wola pracodawcy czy jakiś kit. Będę wdzięczna za każdą opinie, za zbędne komentarze dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro pracodawca przedłużył Ci umowę do dnia porodu to ZUS będzie wypłacsł Tobie pieniądze przez rok czasu (zasiłek macierzyński i rodzicielski).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co pracodawca ma przedłużać Tobie umowę o miesiąc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co przedłużać? Do dnia porodu masz przedłużoną, od dnia porodu masz płatny zasiłek z ZUS. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości najlepiej zadzwoń do ZUS :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz też skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej przy PIP. Oni podpowiedzą, co możesz, a czego nie i jakie masz opcje. Potem doytuj w ZUSie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to nie jest tak, że skoro mam umowę do dnia porodu to potem nie należy mi się zasiłek rodzicielski tylko kosiniakowe? Jak się zarejestruje w Urzędzie Pracy? Chyba faktycznie najlepiej zadzwonić do ZUSu.
Wybaczcie, ale totalnie nie ogarniam tego tematu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po ustaniu zatrudnienia pracodawca wysyła dokumenty do ZUS i ten wypłaca zasiłek. W wysokości takiej jaką byś otrzymywała gdyby to pracodawca go wypłacał. Kosiniakowe otrzymują kobiety nie będące zatrudnione w okresie ciąży, studentki bądź zatrudnione na umowę zlecenie - czyli takie którym zasiłek nie przysługuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz jednak liczyć się z tym że zanim otrzymasz zasiłek może minąć trochę czasu - ZUS ma 30dni na rozpatrzenie dokumentów od momentu otrzymania ich od pracodawcy. Może np zadać dodatkowych dokumentów i wtedy okres 30dni zaczyna się od nowa. Za okres oczekiwania na rozpatrzenie dostaniesz wyrównanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteście super, bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliscie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

do góry