Widok

Przedszkole prywatne a zwolnienie z czesnego

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
witam staram sie o dofinansowanie do wyzywienia w prywtanym przedszkolu u mojej corki ma cos takiego 2 dzieci i byla socjalna na wywiadzie i mowila ze jest cos takiego i ona ma w swojej pracy takie osoby ktorych dzieci chodza do prywatmego przedszkola i maja zasilek roidznny na dziecko to sa zwolnieni z czesnego oraz ze jak dziecko jest w przedszkolu do 5 godz to bez zcesnego Chodzi mi prywatne przedszkola.Wiecie cos na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
pierwsze słyszę
nawet w państwowym prawie nie ma szans
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta socjalna była trzeźwa?

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
nigdy nie slyszalam o dofinansowaniu przedszkola prywatnego.... to najwyrazniej pomylka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja słyszałam, mój syn chodził do przedszkola prywatnego jak miał dwa lata i wiem że niektóre mamy dostawały jakieś dofinansowanie z socjalnego w pracy ale to zależy od akładu pracy ja u siebie wtedy się o to pytałam ale niestety nic nie otrzymałam
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znowu jakieś ploty z drugiej ręki.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
tak trzeźwa byla:) a to zwolnienie to polega na tym ze Urzad Miasta doplaca dlatego pytam czy moze ktos ma jakas wiedze i tak o wiekszosci dowiedzialam sie od socjalnej :0 a przedszkole to cisza:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może być dopłata do posiłku, obiadu. Śniadanie i podwieczorek oraz czesne pokrywa rodzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według ustawy raz do roku każdy może złożyć wniosek o zwolnienie z opłat za usługi edukacyjno-wychowawcze w każdym przedszkolu,nawet prywatnym.Nalezy tylko uzasadnić trudną sytuacją ekonomiczną i po kłopocie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można raz do roku skorzystać z zwolnienia z opłaty czesnego, reguluje to ustawa prawna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na jakiej zasadzie to działa? Gdzie składa się papiery? Czy dotyczy to również zlobkow?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz się zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, tam się to załatwia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.fakt.pl/Wez-doplate-do-przedszkola,artykuly,106978,1.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Kto może się ubiegać o dopłatę
Rodzice i prawni opiekunowie dzieci, które przebywają w żłobkach i przedszkolach. Dopłata przysługuje na każde dziecko.
2. Kryteria przyznania dopłaty
O dofinansowanie z MOPS może starać się rodzina, która spełnia kryterium dochodowe. Wynosi ono 350 zł na osobę w rodzinie. W Katowicach kryterium zostało zwiększone do 700 złotych na osobę w rodzinie.
3. Gdzie złożyć wniosek
Wnioski należy składać w punktach terenowych MOPS
4. Przyznanie dopłaty
Po złożeniu wniosku do rodziny przychodzi pracownik socjalny, który analizuje jej wydatki. Następnie ustalana jest kwota, którą rodzina jest w stanie wydać na opłacanie pobytu dziecka w przedszkolu. Np. jeżeli opłata wynosi 200 zł, ale rodzina może wydać tylko 50 zł, wówczas MOPS dopłaca różnicę w wysokości 150 zł.
Jeżeli rodzina w ogóle nie jest w stanie zapłacić za przedszkole, wtedy MOPS pokrywa całość tych wydatków.

TYLKO DO PRZEDSZKOLI PAŃSTWOWYCH JEST DOPŁATA.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
są jakieś dofinansowania do przedszkoli prywatnych z gminy. Znajomy mieszka (i ma meldunek) poza miastem i od gminy ma dofinansowanie do czesnego do prywatnego przedszkola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są od gminy dofinansowania do prywatnych przedszkoli ale to PRZEDSZKOLE musi starać sie o te dofinansowania nie Rodzice ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokłądnie. po za tym według mnie gmina wyjdzie z założenie jak masz kae na prywatne przedszkole to masz na wyzywienie w żłobku/przedszkolu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w przedszkolu do którego chodził mój syn dofinansowane było czesne nie koszty wyżywienia , w szkołach jest mozliwość refundacji obiadów przez MOPS to napewno ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi babka wyjasinla tak bo ja mowila ze myslalam ze tylko panstwowe a ona mowi ze prywatne tzn prowdzi prywatna osoba i o nich wie Urzad Miasta i musze sie dopytac w pzredszkolu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie prawda,według ustawy raz do roku można się starać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie prawda,ja korzystam w prywatnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bierze się taki wniosek z przedszkola prywatnego i tylko się to wypełnia, zostawia u kierownictwa przedszkola .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

do góry