Widok

Przeprowadzka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
niedługo będziemy się przeprowadzać na obrzeża Gdańska i strasznie martwię się o córkę 11 lat. Wiadomo nowe otoczenie, zmiana szkoły, znajomych... Pytanie do osób, które mają taką sytuację za sobą... Jak pomóc dziecku? Obiecałam, że w miarę możliwości będę wozić ją do przyjaciół i że zawsze może zaprosić ich do nas...Rok szkolny dokończy w starej szkole... Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My jesteśmy po przeprowadzce, ale syn zaczął nową szkołę w wieku 8 lat i nie było żadnego problemu. Juz w pierwszym tygodniu zajęć przychodził do domu z kolegami z klasy, obok w sąsiedztwie też ma kolegów i jest ok. Nie myślałam, że tak gładko to pójdzie.

Czy z 11 latką będzie łatwo? To zależy głównie od niej , czy jest kontaktowa, otwarta, łatwo nawiązuje znajomości....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dużo zależy od dziecka,ale też id środowiska, w ktore wchodzi, obrzeża Gdańska ,ale czy to osiedle z dziećmi czy wioska ,gdzie nie ma zbyt dużo dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Córka ma wielu znajomych ale przyjaciół niewielu. Nie należy do nieśmiałych. W okolicy widziałam sporo dzieci więc mam nadzieję że przyjmą ją do swojego grona ale obawy mam straszne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że nie masz się co denerwować ja się przeprowadzałam gdy syn szedł do 5 klasy w młodszy do 3 oboje mieli odrazu kolegów nic złego się nie działo :) nic się nie martw będzie dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to widzę jeszcze inaczej, subiektywnie, bo sama zmieniałam szkołę i w zbliżonym wieku. To była trauma. Chociaż plusy były też.
Niemniej swojemu dziecku bym tego nie zrobiła nawet kosztem odłożenia sprawy przeprowadzki o te dwa, trzy lata.
A że moje dziecko chodzi do szkoły, do której dzieci przyjeżdżają z daleka, to wiem że przy dobrej woli można dziecko wozić nawet przez całe miasto czy z sąsiedniego.
Znam bardzo dużo takich przypadków.

Z tego co rozumiem, to twoja córka nie robi dramatu ze zmiany a może i będzie korzystna (często nowa grupa a dzieci starszych jest bardziej przyjazna, dojrzała, niż grupa dotychczasowa). Ale jeśli to nie jest tak do końca, to może jeszcze przemyśl sprawę zmiany szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

do góry