Widok

Przetwory - przepisy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Chcę się w tym roku na serio wziąć za zapchanie spiżarni słoikami :)

Więc jak też robicie - podzielcie się sprawdzonymi przepisami na wszystko - dżemy, soki, sałatki, warzywa, co tylko macie i znacie :)
Z naciskiem na buraczki - bo u nas schodzą hurtowo :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez o tym marze bo wkurza mnie wciaz branie od tesciowej buraczków......
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe :) My też mamy buraczki od teściowej ;) A ona już nie może na nie patrzeć ;)

No to hop i czekamy na przepisy:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hop hop :)

Właśnie robię konfiturę z truskawek :):):)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Buraczki to sprawa prosta i można je zrobić o każdej porze roku:

BURACZKI: gotujecie, ścieracie, doprawiacie, do słoików, zamknąć i chwilę pogotować

LECZO: każdy ma swój przepis na leczo, przekładacie do słoików, zakrecacie, chwilę (- minut) gotujecie, żeby sloiki się zamknęły i gotowe.

POWIDŁA: ślwiki + cukier wg uznania, wody trochę na dno i przesmażac w brytfance albo w garnku ciagle mieszając az rozpadna się owocę i staa sie takie lepkie. Do soików i pogotowac tak żeby słoiki sie zamkneły.

Miałam gdzieś jeszcze przepis na salatke szwedzka, jak znajdę t ododam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy pomidory tez mozna w jakis sposob wekowac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na ogórki konserwowe macie przepis?Ja robie dzemiki z truskawek własnie,tradycyjne przesmazane z cukrem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja buraczkow nie gotuje tylko scieram , doprawiam i pakuej w sloiczki i to wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak na surowo? i co potem z nimi robisz?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
buraczki gituje pote scieram pote przyprawim i w sloiki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale potem jak się z tych słoików już wyciąga to co z takimi surowymi?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie surowymi tylko gotowanymi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie wekuje całych pomidorów tylko robię z nich sosy.
Pomidory zaparzam i obieram ze skórki, kroję je i miksuje w blenderze (nie musze czekać aż się same rozpadną w procesie gotowania) i gotuję aż zgęstnieją. I teraz opcje są dwie: albo doprawiam je przyprawami i papryką, kukurydzą i innymi warzywami, albo zostawiam je saute i wtedy mogą posłużyć do zupy pomidorowej, czy jakiegokolwiek pomidorowego sosu, który doprawiam już do konkretnej potrawy.
Całość idzie w słoiki, które odwracam do góry nogami a jak ostygną to wędrują na półkę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajne fajne :) Dzięki
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martek- jutro zamierzam zrobić konfiturę z truskawek ale nie wiem ile dać cukru. Podaj mi proszę przepis z dokładnymi proporcjami jak robiłaś...

image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robiłam z żelfixem i tam pisze że na kg owoców 0,35 kg cukru, i to jeszcze ma być wtedy niskosłodzona konfitura, ale według mnie wyszły bardzo słodkie i przy nastęnej partii dałam już 0,35 kg cukru ale na 2 kg owoców :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ah bo ja chciałam taką starodawną jak babcie robiły bez ulepszaczy:)

image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe :) Też bym chciała ale za mało doświadczona jestem :):):)

W sobotę wieczorem nastawiliśmy 5-litrowy słój ogórków do ukiszenia.... jak coś nie wyjdzie to mnie szlag trafi chyba...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiszońce chyba zawsze wychodza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mam nadzieję, bo te moje zaczęły syczeć i trochę cieknie spod wieczka :/
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak syczą to dobrze, znaczy ze fermentują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SAŁATKA WIELOWARZYWNA
średniej wielkości kapusta+ po kilogramie cebuli,ogórków,marchwi,papryki-wszystko szatkujemy i do dużej michy dodajemy 250g cukru 250g octu 125g soli 0.5 l oleju mieszamy odstawiamy na min.1 godzine,jak postoi dłużej to też ok pakujemy do słoiczków i pasteryzujemy 10 minut.
polecam też wersje z zielonymi pomidorami,pycha.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hop hop

wiśnie się zbliżają :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy znacie przepis na dobre przetwory z cukinii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eska wlasnie dzis mama mi mowila ze wyszukala jakis przepis z cukinia i ponoc pycha...moge podpytac i podeslac jutro jesli chcesz
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba to

zagotować 1 1/2 l wodyz kwaskiem cytrynowym ostudzić.Zalać nią cukinię,przycisnąć talerzem i odstawić na dobę w chłodne miejsce.Następnego dnia odsączyć cukinię z zalewy na sicie.Do zalewy dodać cukier waniliowy i kryształgożdziki i zagotować.Wrzucić do gotującej się zalewy cukinię i gotować
7 minut.Ponakładać w słoiki .Pasteryzować około 15 minut.Polecam do ciast a także do sałatek-smak ananasa;P
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niezly ten przepis na cukienie, akurat mam w ogrodku i chcialam z niej zrobic jakies przetwory. Mam plan zeby zrobic cukinie tak jak pikle z ogorkow , w zalewie slodko kwasnej. Ponoc sa pyszne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jakoś nie mam motywacji do robienia przetworów, dlatego też regularnie je zamawiam w Eterno. Smakują przepysznie, dodatkowo są ekologiczne co jest również wielkim plusem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

do góry