Widok

Przymułek denny i jego etologia

Jak wiadomo z teorii ewolucji, życie wywodzi się z morza, zatem nie ulega wątpliwości, że i nasi odlegli przodkowie żyli w morzu. Ewolucjoniści prowadzą badania nad ustaleniem linii genealogicznej wiodącej do pojawienia się homo sapiens.

Naukowcy z wydziału Biologii i Oceanografii UG także zainteresowani są tą kwestią i prowadzą rozległe badania w rejonie Morza Bałtyckiego w celu ustalenia powiązań ewolucyjnych między populacją zamiszkałą nad Bałtykiem a przymułkiem dennym, gatunkiem skorupiaka żyjacego przed setrkami milionów lat w tym rejonie.

Zachowania żyjących na Wybrzeżu potomków tej linii ewolucyjnej wskazują na nieprzypadkowe podobieństwo, którego jedynym wyjaśnieniem mogą byćć korzenie ewolucyjne. Tak jak przymułek przydenny raczej nie prowadził aktywnej eksploracji akwenu morskiego, lecz ograniczał się do strefy dennej i wykorzystywał różnego rodzaju produkty przemiany materii i odpady wydalane przez inne gantunki, tak jego potomstwo zadowala się korzystaniem z zasobów wytworzonych przez innych, takich jak pieniądze, teksty czy instytucje.

Podobne populacje i obyczaje zaobserwowano w innym nadmorskim rejonie Europy, a mianowicie na Sycylii, stąd też zapewne wzięła się nazwa nadana niektórym rejonom Pomorza - Mała Sycylia. Naukowcy UG przygotowują więc projekt badań terenowych w rejonie południowych Włoch i Sycylii i aplikują o specjalny grant z Unii Europejskiej. Pozwoli on na opracowanie ewolucyjnego i genetycznego profilu tej populacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak wiadomo z teorii ewolucji, życie wywodzi się z morza, zatem nie ulega wątpliwości, że i nasi odlegli przodkowie żyli w morzu. Ewolucjoniści prowadzą badania nad ustaleniem linii genealogicznej wiodącej do pojawienia się homo sapiens.
Homo, homo, homo - tak, tak, tak. To jedynie słuszna orientacja. Mój chłopak to potwierdza.

Naukowcy z wydziału Biologii i Oceanografii UG także zainteresowani są tą kwestią i prowadzą rozległe badania w rejonie Morza Bałtyckiego w celu ustalenia powiązań ewolucyjnych między populacją zamiszkałą nad Bałtykiem a przymułkiem dennym, gatunkiem skorupiaka żyjacego przed setrkami milionów lat w tym rejonie.
Ja też żyję już bardzo długo, bo lat 86. I co z tego? Mam sexi kolanka.

Zachowania żyjących na Wybrzeżu potomków tej linii ewolucyjnej wskazują na nieprzypadkowe podobieństwo, którego jedynym wyjaśnieniem mogą byćć korzenie ewolucyjne. Tak jak przymułek przydenny raczej nie prowadził aktywnej eksploracji akwenu morskiego, lecz ograniczał się do strefy dennej i wykorzystywał różnego rodzaju produkty przemiany materii i odpady wydalane przez inne gantunki, tak jego potomstwo zadowala się korzystaniem z zasobów wytworzonych przez innych, takich jak pieniądze, teksty czy instytucje.
Szkoda, że nie ma adopcji w PL przez pary takie jak ja i młody. Ale czy ktoś pozwoliłby mi na adopcje jak żyję w homo związku, mam 86 lat i 840 zł emerytury?

Podobne populacje i obyczaje zaobserwowano w innym nadmorskim rejonie Europy, a mianowicie na Sycylii, stąd też zapewne wzięła się nazwa nadana niektórym rejonom Pomorza - Mała Sycylia.
Chciałbym przeprowadzić sie na wieś. Mój chłopak jest młody i woli miasto. Tyl;e tylko, że mnie tu nikt nie lubi a tam byłbym wśród swoich.

Naukowcy UG przygotowują więc projekt badań terenowych w rejonie południowych Włoch i Sycylii i aplikują o specjalny grant z Unii Europejskiej. Pozwoli on na opracowanie ewolucyjnego i genetycznego profilu tej populacji.
UE jest be. Moim marzeniem jest powrót ZSRR. Czcze mojego idola Józefa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wypada przeprosić, za spóźnienie :)
I`m, truly, sorry Pysieńku.
Twój inteligentny, pełen humoru i ironii, dosadny (bywało lepiej) wpis, wywołał u mnie uśmiech i idealnie pasuje pod poobiednie, małe piFko.
FYI, "to co dzieje się na lądzie to pod wodą też się zdarza" ;)
Porzuć obawy i kompleksy. Nadchodzi projekt, który przechodzi Twe, najśmielsze oczekiwania :)
Uhm "przebiegunowanie" to fakty a Pępek Świata, właśnie zmienia położenie ha ha ha
Zdrowie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Hydepark

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna czy... ? (10 odpowiedzi)

https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY Zaglądam, z ciekawości na Festiwal Opolski...

do góry