Widok

Rada rodzicielska w szkole

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej
Jak wygląda u Waszych pociech ta instytucja ?
Jest nakaz ,bądź wymuszanie jakimiś sposobami ?
U mojej córki w szkole wymyślili, że dzieci rodziców ktore nie palca składki nie będą dostawać np nagród w konkursach bądź nie będą brać udziału w zajęciach typu spotkanie z dietetykiem. Sądzę, że to nie do końca sprawiedliwe bo niektórych rodziców poprostu nie stać na taki wydatek , po 2 jest to składka dobrowolna , a takimi działaniami chcą wymusić płacenie składki. Typu klasa która będzie miła najwieksza ściągalność składek wygra bilety do kina . Więc rodzice płacą, aby klasa wygrała. Ja tam wolę dziecku dać 50 zł na wycieczkę do kina , lub ufundować dziecku jakas nagrodę w przypadku wygrania w jakimś konkursie . Bo nagrody są dosłownie śmieszne typu notes z pepco za 5 zł i naklejki za 2 zł. A jak z tym u Was ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

W szkole moich dzieci ta opłata jest dobrowolna. W zeszłym roku jak ktoś nie zapłacił nie było z tego powodu żadnego problemu. Ale muszę przyznać, że zdecydowana większość płaci.

PS. Składka na radę jest 50 zł za pierwsze dziecko, i po 10 zł za każde następne, które chodzi do tej szkoły. Dwoje dzieci to 60 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas RR jest też dobrowolna, i jak najbardziej jeżeli rodzina jest w trudnej sytuacji wystarczy powiedzieć to wychowawcy, właśnie dzisiaj na zebraniu o tym rozmawialiśmy, jeżeli ktoś nie płaci "bo nie" to w przypadku np. wycieczek będzie płacił ekstra za wycieczkę, albo dziecko nie dostanie upominku, a mamy jedno dziecko w klasie gdzie jest ciężka sytuacja i tam pokrywamy to z łącznej sumy. Z klasowej składki kupowaliśmy też np. papier ksero, wodę dla dzieci żeby była "zapasowa" w klasie, jak były jakieś wyjścia to np. lody. Jeżeli nie pasuje Pani co się kupuje to może wystarczy podpowiedzieć trójce klasowej co byłoby fajne dla dzieci a bardziej pożyteczne. Mi też nie zawsze się podobało co dzieci dostawały ale moja córka była zachwycona. Poza tym też chodzi o czyjeś starania/gest żeby dzieci dostały choć drobny upominek lub atrakcję...
Szkolne składki nie idą tylko na nagrody w konkursach, proszę się dowiedzieć jak to jest u Was w szkole ale u nas z tej kasy opłacane było np. oprogramowanie do komputerów, wyposażenie sali gimnastycznej, kijki do nordic walking, książki i czasopisma do biblioteki,,, lub np, jak jest zdolne dziecko ale nie stać rodziców na wysłanie na konkurs (wyjazdowy) to fundowaliśmy podróż.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie rzeczy jak lody na wycieczce, papier ksero czy woda do klasy itd. my kupujemy z comiesięcznych składek klasowych /10 zł miesięcznie od dziecka/, nie ze składek na RR.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem Twojego oburzenia- nie chcesz, to nie płać- wówczas dziecko faktycznie nie będzie uczestniczyło np. w zajęciach z dietetykiem. Twój wybór. Ja zawsze, każdego roku, płacę na Radę Rodziców w naszej szkole (mam dwójkę Dzieci). Uważam, że kwota 50 zł nie jest wygórowana, a pokrywa potrzeby szkoły w zakresie np. nagród na koniec roku. Rodzice mogą zgłosić trudną sytuację materialną i nie płacić składki. Bulwersujące jest dla mnie, że płacenia składki zawsze odmawiają mamy, które stać na sztuczne rzęsy i hybrydowe paznokcie (co widzę na każdym zebraniu- te mamy zawsze wykłócają się, gdy trzeba zapłacić choćby 10 zł składki klasowej i konsekwentnie jej nie płacą).
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się:)
poza tym dużo osób nie płaci chociaż nie mają pojęcia i nawet nie zainteresują się na co te pieniądze idą, tylko czepiać się potrafią
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może ja się wypowiem ze strony rady rodziców. Składka jest ustalona na 50 zł od rodziny na rok szkolny - dużo/niedużo - kwestia sytuacji. Rada rodziców z tych funduszy kupuje zabawki do świetlicy, sprzęty na zajecia sportowe, nagrody w konkursach, na koniec roku dla najlepszych uczniów, ksero, ale w czasie covid również dofinansowaliśmy oczyszczacze powietrza, płyny do dezynfekcji. Osobiście uważam, że inną kwestią jest brak funduszy, a inną niechęć do składki. To są wspólne pieniądze na wspólne cele. Jeśli ktoś woli dać swojemu dziecku, zamiast dołożyć do wspólnego, nie powinien oczekiwać, że z funduszy innych rodziców jego dziecko coś otrzyma. To nie są pieniądze szkoły, tylko nas, rodziców, dysponują nimi przedstawiciele wybrani z 3jek klasowych. Chcemy poprawiać życie naszych dzieci w murach szkoły, ale żeby tak się stało, musimy mieć fundusze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi mi bardziej o sztuczne wymuszanie obowiązku, sprawdziłam Ci kupili w zeszłym roku wydali 2000 zł na naklejki na schody z tabliczka mnożenia np o.O

Jakoś zawrotnych postępów nie widzę, oprócz podstępu typu bilety do kina , mi tam na tym nie zależy mogę dać córce w przypadku wygranej w jakimś konkursie np rysunkom 50 zł i powiedzieć, że ma sama sobie wybrać nagrodę czy na co przeznaczy pieniądze wilk syty i owca cala .

Jest mi poprostu szkoda innych dzieci których rodziców poprostu nie stać bądź się nie interesują tym tematem z jakiś powodów.

Moim zdaniem to jest szantaz i formą przymusu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Głupoty wypisujesz :) Z nudów (?). Nikogo nie obchodzi czy zapłacisz, czy nie. RR i Szkoła, poradzą sobie bez Twojej wpłaty.
Łaski bez :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i bardzo dobrze bo nie mam chęci płacić:P
Wystarczająco podatków mi zabierają żebym jeszcze do Państwowej szkoły dokładała:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sama ze sobą sobie plotkujesz hm? Fajnie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

U córki w szkole zawsze na pierwszym zebraniu we wrześniu, jest do wypełnienia pismo ile rodzic deklaruje się wpłacić na radę rodziców. Zawsze pisze 0 zł . Nie wpłacam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

do góry