Widok

Rana krocza po porodzie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Urodziłam 27.10 w UCK - porod SN. 2 dni temu polozna zdjęła mi szwy po porodzie i okazało się że rana krocza nie zrosła się. Wg położnej puścił 1 szew a 2 nie były dobrze założone. Położna twierdzi że trzeba rana osuszacz i psikac octaniseptem a rana powinna się zrosnac. Czy mieliście takie doświadczenie? Jak to u Was wyglądało? Przyznam szczerze nie się martwię i nie wiem co mam robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To Ci powiedziała "powinna się zrosnąć". Umów się najlepiej na konsultacje ginekologiczna żeby być spokojna ze jest w porządku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam wczoraj i diagnoza jest pół na pół :(. Zrosnie się tylko ciężko powiedzieć jak.. żeby mieć 100% pewnie to powinno być rozciere i jeszcze raz szyte ale powiedziała mi doktor że na SOR w UCK tego nie zrobia bo stwierdza że wszystko jest ok, rana się goi i się zrosnie... Polska rzeczywistość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dwa razy byłam zszywana. Dużo szwów. Wewnętrzne rozpuszczalne i zewnętrzne, które po tygodniu ściągała położna. Ale obeszło się bez problemów. Octanisept świetna sprawa, polecam. Na twoim miejscu na pewno ekspresowo poszłabym do swojej ginekolog żeby to skonsultować. Ewentualnie rozciąć i na nowo zszyć/ Pamiętaj, ze to jak zostałaś zszyta będzie miało znaczenie jak wrócicie to tematu seksu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za każdym razem rana po zdjęciu szwów była już zasklepiona? Jak to było u Ciebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Miałam duże cięcia, bo bobasy były wielkie hehe. I dużo szwów. Zawsze zdejmowane tydzień po porodzie. I zawsze było wszystko zrośnięte. Za drugim razem jak się pozrastało to lepiej czułam się niż po pierwszy porodzie. Dodam, że po porodach szybko mijały mi krwawienia /nie karmiłam piersią, brałam tabletki na wstrzymanie laktacji/ i po 3 tygodniach poi porodzie bez problemu czy bólu mogłam uprawiać sex.

Możesz poczekać ze 3 ni, zobaczysz czy się faktycznie będzie goić. Ale w razie jakichkolwiek wątpliwości idź do lekarza, nawet jak będziesz musiała rozciąć i zszyć. Lepiej to zrobić teraz niż potem się męczyć. Albo walczyć z infekcjami czy zakażeniami rany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może postaraj się o jeszcze jedną konsultację i w razie czego zrób drakę w UCK? Kurdę, współczuję. Powinnaś po porodzie móc zająć się sobą i maleństwem, a nie jeszcze przeżywać takie stresy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Samo się nie zrośnie a jedynie zabliźni. Ginekolodzy olewają bo dla nich to tylko kosmetyka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idź to lekarza z UCK prywatnie. Polecam Ci bardzo dr Sambora Sawickiego. Powiedz jaka jest sytuacja i postaraj się o umówienie po pacjentkach(z tytułu długiego oczekiwania na wizyte). Jak będzie trzeba, szyj na nowo. Musisz mieć pewność bo to ma pozniej duze znaczenie i nie da Ci spokoju. Jeśli nie dr Sambor to dr Anna Szkop-Dominiak
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki wielkie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...

do góry