Widok

Raportów historii pojazdu

Witam, czy ktoś może mi wyjaśnić na temat raportów historii pojazdu? Do czego one służą i skąd biorą wszystkie informacje? Jestem po prostu ciekawy, ale byłoby dobrze uzyskać odpowiedź od jakiegoś eksperta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, te raporty są zazwyczaj dla ludzi, którzy szukają używanego samochodu. Mogą pomóc uniknąć oszustw, które są bardzo powszechne na tym rynku. Ponadto, czasami ludzie kupują takie raporty, aby dowiedzieć się o specyfikacji pojazdu i poznać oryginalne wyposażenie. O ile mi wiadomo, zbierają one wszystkie informacje z krajowych rejestrów, firm ubezpieczeniowych, warsztatów samochodowych, baz danych skradzionych pojazdów i innych podobnych oficjalnych źródeł.

Więc takie firmy, na przykład Carvertical, autodna, są firmami zbierającymi i dostarczającymi dane, ale nie tworzą informacji o samochodach.

Więc jeśli widzisz jakieś rozbieżności w swoim raporcie, to jest to błąd z baz danych, ale nie z firmy, w której kupiłeś raport. Niestety nie wszyscy to rozumieją
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o motoryzację(i o inne dziedziny w sumie też)to akurat w Polsce mamy samych ekspertów na każdy temat więc na pewno coś doradza i się kompetentnie wypowiedzą!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) jest unikalnym kodem, który zawiera wszystkie dane techniczne samochodu, a także wszystkie jego "zdarzenia życiowe". różne rejestry i bazy danych mogą pod numerem VIN rejestrować takie informacje, jak produkcja samochodu, rejestracja, kontrola, wypadki, przypomnienia, gwarancje, roszczenia, szkody, kradzież, ubezpieczenia, zakup, itp. tak więc firmy dekodujące VIN mają na celu zebranie danych z tych wszystkich źródeł danych, przetworzenie ich i dostarczenie klientowi pełnego obrazu danego samochodu. oczywiście, czasami uzyskanie informacji z określonych źródeł danych jest trudne lub wręcz niemożliwe, więc zazwyczaj raporty nie zawierają wszystkich teoretycznie możliwych informacji. raporty z historii pojazdów zapewniają większą przejrzystość na rynku samochodów używanych, ponieważ kupujący może sam sprawdzić pojazd i wykryć rozbieżności w przebiegu lub uszkodzenia, które sprzedawca próbuje ukryć. jest to wygodne narzędzie, które pomaga w procesie poszukiwania samochodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

JAKIEJ MARKI AUTO POLECACIE KUPIĆ???? (146 odpowiedzi)

witam chcę kupić auto jakie jesteście w stanie polecić ? mam wymagania chcę aby auto miało...

Mój pierwszy samochód (200 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

do góry