Widok

Recepta

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej, chciałam się zapytać jak to działa gdy biorę leki na receptę na kilka opakowań to wysyłają te leki do apteki i mogę je odebrać bez tej recepty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A możesz zadać pytanie bardziej zrozumiale?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile dobrze rozumiem to nie chcesz wykupić całej recepty na raz? W takim przypadku można wykupić część, a na resztę poprosić o odpis recepty i na ten odpis później wykupić sobie kolejne leki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie też tak robiłam. Raczej w aptece nikt nie robi z tym problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od tego roku już nie można, zmieniły się przepisy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można,ja zostawiam receptę na max 4 opakowania (kiedyś można mogło to być 6 opakowań),jedne opakowanie wykupuję a na resztę biorę odpisy i realizuję w tej samej aptece przez kolejne 3 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nika, robiłaś to w tym roku, 2019?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpisy można wystawiać tylko dla recept papierowych (od tego roku weszły e-recepty które odpisów mieć nie mogą). Od 2020 obowiązywać będą tylko e-recepty i wtedy nie będzie możliwości wystawiania odpisów. Ale to jeszcze rok, może coś się zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z drugiej strony dlaczego lekarz daje na 1 recepcie np 5 opakowań?
W zeszłym tygodniu lekarz wystawił mężowi 4 recepty (papierowe) na jeden lek, każda recepta na 2 opakowania leku z inną datą realizacji ( co 2 miesiące można wykupić 1 receptę czyli cały zapas a jedna wizyta). I to jest dobre rozwiązanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak można wystawić recepte z inną datą jaka jest w momencie wystawiania? I właściwie po co brać 4 recepty i 4 razy stać w kolejce w aptece? Rozumiem, że ktoś ledwo wiąże koniec z końcem i zwyczajnie przy dużej ilości leków nie jest w stanie wykupić od razu na 2-3 miesiące. Ale w innym wypadku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale w aptece nie zawsze stoje w kolejce. Szczerze to nie pamiętam kiedy w mojej najbliższej aptece był ktokolwiek poza mną i aptekarką. Więc to akurat słaby argument. ;p

Mąż dostać 4 recepty niż 4 razy umawiać się do lekarza, bo każda wizyta oznacza konieczność brania wolnego z pracy. Jeśli ktoś nie pracuje to faktycznie ma czas biegać po lekarzach, ale np. teraz po co ciągle przesiadywać w przychodni jak masa chorych ludzi tak się tłoczy?

PS - przyjrzyj sie recepcie. Jest data wystawienia recepty (czyli dzień wizyty, na każdej z 4 recept jest ta sama) i jest data realizacji "od dnia" i tu lekarz wpisuje od kiedy można to zrealizować (czyli 1 recepta co 2 miesiące tak daty są wstawione). Jasne czy coś jeszcze wyjaśnić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja miałam receptę papierową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmieniły się przepisy i w tym roku nie można już wziąć odpisów na pół roku. Pełna realizacja recepty musi być w ciągu jednego miesiąca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest kwestia opakowań tylko dawkowania. Max można było wypisać leki na 3 mies. Teraz chyba coś się zmieniło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

do góry