Widok

Recepta

Hej, chciałam się zapytać jak to działa gdy biorę leki na receptę na kilka opakowań to wysyłają te leki do apteki i mogę je odebrać bez tej recepty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A możesz zadać pytanie bardziej zrozumiale?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile dobrze rozumiem to nie chcesz wykupić całej recepty na raz? W takim przypadku można wykupić część, a na resztę poprosić o odpis recepty i na ten odpis później wykupić sobie kolejne leki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie też tak robiłam. Raczej w aptece nikt nie robi z tym problemu.

Od tego roku już nie można, zmieniły się przepisy.

Można,ja zostawiam receptę na max 4 opakowania (kiedyś można mogło to być 6 opakowań),jedne opakowanie wykupuję a na resztę biorę odpisy i realizuję w tej samej aptece przez kolejne 3 miesiące.

Nika, robiłaś to w tym roku, 2019?

Odpisy można wystawiać tylko dla recept papierowych (od tego roku weszły e-recepty które odpisów mieć nie mogą). Od 2020 obowiązywać będą tylko e-recepty i wtedy nie będzie możliwości wystawiania odpisów. Ale to jeszcze rok, może coś się zmieni.

Z drugiej strony dlaczego lekarz daje na 1 recepcie np 5 opakowań?
W zeszłym tygodniu lekarz wystawił mężowi 4 recepty (papierowe) na jeden lek, każda recepta na 2 opakowania leku z inną datą realizacji ( co 2 miesiące można wykupić 1 receptę czyli cały zapas a jedna wizyta). I to jest dobre rozwiązanie :)

Jak można wystawić recepte z inną datą jaka jest w momencie wystawiania? I właściwie po co brać 4 recepty i 4 razy stać w kolejce w aptece? Rozumiem, że ktoś ledwo wiąże koniec z końcem i zwyczajnie przy dużej ilości leków nie jest w stanie wykupić od razu na 2-3 miesiące. Ale w innym wypadku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale w aptece nie zawsze stoje w kolejce. Szczerze to nie pamiętam kiedy w mojej najbliższej aptece był ktokolwiek poza mną i aptekarką. Więc to akurat słaby argument. ;p

Mąż dostać 4 recepty niż 4 razy umawiać się do lekarza, bo każda wizyta oznacza konieczność brania wolnego z pracy. Jeśli ktoś nie pracuje to faktycznie ma czas biegać po lekarzach, ale np. teraz po co ciągle przesiadywać w przychodni jak masa chorych ludzi tak się tłoczy?

PS - przyjrzyj sie recepcie. Jest data wystawienia recepty (czyli dzień wizyty, na każdej z 4 recept jest ta sama) i jest data realizacji "od dnia" i tu lekarz wpisuje od kiedy można to zrealizować (czyli 1 recepta co 2 miesiące tak daty są wstawione). Jasne czy coś jeszcze wyjaśnić?

Tak,bez problemu.

A ja miałam receptę papierową.

Zmieniły się przepisy i w tym roku nie można już wziąć odpisów na pół roku. Pełna realizacja recepty musi być w ciągu jednego miesiąca.

To nie jest kwestia opakowań tylko dawkowania. Max można było wypisać leki na 3 mies. Teraz chyba coś się zmieniło.

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

wszy-potrzebuję porady (15 odpowiedzi)

poleccie proszę sprawdzony dobry szampon na wszy, najlepiej do każdego wieku( zarowno dla...

Nie akceptuje dzieci mojego partnera (18 odpowiedzi)

Witam, Temat dosyc powszechny ale moj troszeczke inny. Moj partner jest cudowny, kochajacy i...

gdzie jest najtansze laboratorium w gdansku? (14 odpowiedzi)

musze zrobic wszystkie badania w kierunku tarczycy. z gory dziekuje.

do góry