Widok

Rekrutacja uzupełnienie do przedszkola

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Właśnie weszłam na stronę zgłoszeń i sprawdziłam jakie to wolne przedszkola zostały.
Dobrze, że nie robiłam sobie nadziei i zapisałam zaraz po pierwszej rekrutacji do prywatnego.
Wybór jest ogromny 10 placówkę na krzyż i połowa to Stogi, Nowy Port itp. W moim przypadku do większości przedszkoli ponad godzina jazdy ZTM o to z przesiadkami.
Brawo Pani Prezydent, może zamiast więcej blokowisk postawić jakieś przedszkola!!! Czy to taki problem,.żeby zagospodarować trochę terenu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozumiem Twoją sytuację. Moi Synowie ( teraz już w wieku szkolnym) też nie dostali się swego czasu do przedszkola państwowego. Starszy nie załapał się nawet w rekrutacji uzupełniającej. Młodszemu w rekrutacji uzupełniajacej zaproponowano Nowy Port... mieszkamy na Chełmie...Ile wydałam na przedszkola prywatne? Myślę, że łącznie z kilka
dziesiąt tys.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta cała rekrutacja to jakaś pomyłka. Po pierwszej rekrutacji otrzymałam maila z informacja o wolnych miejscach - ok, czekam w takim razie na rekrutację uzupełniającą. Dziś chcąc złożyć wniosek, okazało się że ta lista jest nieaktualna ponieważ możliwości wyboru spadły z 10 do 5 w systemie, pytam jak to możliwe?! Jak ten system działa? Po co w takim razie jest druga tura rekrutacji i wysyłanie info o wolnych miejscach, skoro okazuje się, że ich już nie ma?!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A za miesiąc szanowna pani Dulkiewicz będzie się chwalić, że jeszcze full miejsc zostało w przedszkolach tylko my rodzice tacy okropni, że wydziwiamy.
Sama głosowałam na tą panią, ale ona chyba sobie nie radzi jako prezydent miasta.
Szczerze jestem w..a na to wszystko.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

przecież od lat wiadomo, że miejsca są w tzw starych dzielnicach.
Od lat problem jest znany. Czy za poprzedniego P. Prezydenta przyjmowali wszystkie dzieci do przedszkola wg życzenia rodziców?
Chyba nie...Po prostu jet za dużo dzieci a za mało placówek. Coś się dzieje in plus ale niestety na wszystko potrzeba czasu.
Moje dziecko nie dostało się do państwowego żłobka. Pewnie dlatego, ze zoatało zapisane na listę nie zaraz po urodzeniu a po pierwszych urodzinach. Wówczas był 900 ny na liście. I to nie do przedszkola w naszej dzielnicy. U nas był powyżej 1000. Uważam, że system żłobkowy powinien działać tak, jak przedszkolny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakbyś zapisała odrazu po urodzeniu nie miało by to znaczenia u mnie po 2 latach oczekiwania było około 100 na liście i musiało iść do prywatnego nie było szans na dostanie się do żłobka państwowego, chyba w nowym porcie i tego typu dzielnicach są miejsca i po roku może się tam dostaniesz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, u mnie jest jeszcze lepiej w moim rejonie (Ujeścisko) u nie ma żadnego przedszkola w tzw. rejonie, czyli gdziekolwiek udam się to mam 15 pkt. mniej. I nawet 2 pracujących rodziców i Duża Rodzina Gdańska nie pomogła w pierwszej rekrutacji, zabrakło mi 15 pkt. do minimum, właśnie tych za rejon. Teraz ma tylko jedno przedszkole w pobliży ale nadal poza rejonem. Rozumiem cel rejonizacji ale jest on niesprawiedliwy w momencie gdy w naszym rejonie nie ma przedszkola i wszędzie będziemy spoza. Miasto powinno w takim przypadku doliczyć z urzędu 15 pkt. takim kandydatom.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, ale to trzeba monitować do WRS-u, że mają wskazać przedszkole rejonowe i domagać się odpowiedzi. Jeśli napiszą, ze nie ma, to jest podstawa do podważenia punktu regulaminu o niejednakowych szansach. Nawet poprosić radcę prawnego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry