Widok

Rezonans magnetyczny w ciąży?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
któraś miała to badanie w ciąży? Mam umówione badanie na styczeń oczywiście było to na długo przed ciążą..odcinek lędźwiowy bo często mam rwy kulszowe itp..czy takie badanie jest bezpieczne w ciąży? Oczywiście zapytam swojego gina, ale chciałabym się wstępnie rozeznać w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardziej szkodliwe dla ciąży jest długotrwałe gadanie przez komórkę ;]\

Jeśli nie masz klaustrofobii ani żadnych metalowych elementów w ciele (nawet: opiłków) to nic nie grozi ani Tobie ani Twojemu dziecku.

Nie mylić absolutnie z TK, bo to zupełnie inna bajka, choć badanie i urządzenie do niego wygląda z grubsza podobnie.
TK ciężarówce bym odradzał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
a mi ortopeda i ginekolog odradził rezonans w ciąży (miał być kręgosłupa) - powiedzieli jedynie, że jeśli MUSZĘ koniecznie z jakiś względów to mam poczekać do III trymestru
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badanie uważane jest za względnie bezpieczne dla kobiety w ciąży jednak absolutnie nie oznacza to że nie może mieć żadnego wpływu i lepiej go unikać. Pamiętaj ze to badanie jest tylko diagnosdiagnostyczne nie leczy nic nie zmienia! Na dodatek odcinek lędźwiowego układa się trochę inaczej w ciąży lepiej diagnozowania go nie w ciąży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Argument z innym ułożeniem odcinka L do mnie przemawia.
Pozostałe: nie.
Nie ma jakichkolwiek przeciwskazań medycznych dla MRI w ciąży.
Jeśli ktoś zna - poproszę o podanie źródła.. a nie na zasadzie "jedna Pani drugiej Pani powiedziała".
Lekarze będą na wszelki wypadek odradzać wszystko. Znacząca większość z nich nie ma bladego pojęcia, na jakiej fizycznej zasadzie działa aparat RTG, o MRI nie wspominając.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem w 3-cim tyg ciazy i mialam wlasnie MR kolana. Bardzo sie niepokoje czy moglo to zaszkodzic. Prosze o wasze opinie. Czy ktoras z was byla w takiej sytuacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj znać czy urodziłaś i dziecko zdrowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monik, moja przyjaciółka miała rezonans kręgosłupa w ciąży. Już ponad 2 lata temu, dziecko zdrowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam rezonans w ciazy i to rezonans brzucha . wszytsko ok synek ma 3 latka oczywiscie stresu bylo z tym mri sporo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

do góry