Widok

Route11: Wszystko wydaje się być dla nas przychylne

Opinie do artykułu: Route11: Wszystko wydaje się być dla nas przychylne.

Polski funk miał swoje wzloty i upadki. W Trójmieście najbardziej znanymi przedstawicielami nurtu byli Blendersi. I był taki moment, że znał ich cały kraj. Teraz gatunek zaczyna mieć swoją drugą młodość. Na świecie, jak i u nas. Próby rozpowszechnienia go podjął chociażby gdański zespół Route11, który opowiedział nam, jaki mają cel swojej działalności.

Patryk Gochniewski: Jak zrodziło się Route11?

Martin Czerwiński: Poznaliśmy się na ulicy Długiej w Gdańsku. Każdy z nas ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Nie zamierzamy oddawać się byle komu, by tylko dostać kilka tysięcy więcej."

taa..
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słyszałem na żywo, super utalentowana ekipa! Do tego fajny flow, warsztat techniczny. Powodzenia. Niestety bardzo mało ich numerów czy coverów można posłuchać online, a szkoda!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teledysk nie zachęca...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktokolwiek jeszcze slucha muzyki funk? Czasy sie zmienily, teraz ten gatunek zajezdza starym dziadostwem. Nie wroze sukcesow..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Słucham funku rapu jazzu A na początek dnia ac dc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm, dla mnie discopolo jest zbyt wyrafinowane, mam trudności w odbiorze ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

eseoz

Ja mam klopoty ze zrozumieniem tresci i me cialo niepotrafi sie zsynchronizowac z muzyka discopolo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm.

Funk jest ciągle świeży. Ale czy ten zespół to rzeczywiście jest funk? Porównanie z Jamesem Brownem, Funkadelic, The Meters wypada... no, jakby to powiedzieć... nie wypada. Na razie brzmią jak typowi kandydaci do Zetki czy innego RMF. Niemniej powodzenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

było...

kiedyś był taki zespól Blenders....to powtórka z rozrywki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Daj spokój Blendersi zjadają ich bez popijania po posiłku z 10 dań. To bardziej brzmi jak Bednarek z lepszym basistą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest funk.

To jest w najlepszym wypadku pop-rock.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieeeee, no nie jest to funk! Na pewno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to nie jest funk ...

please, dobrze by było rozumieć i czuć pojęcia, którymi się operuje.
Parliament, Funkadelic, Bootsy Collins, James Brown, Prince, Maceo Parker i sporo innych grali i tworzyli funk.
To co usłyszałem to raczej uśmiechnięty pop.
Chłopakom życzę sukcesów i rozwoju i jeśli pragną wibrować funkowo to niech posłuchają przez kilka nocy setek dostępnych nagrań i poczują energię pomiędzy pępkiem, a genitaliami, gdyż to właśnie tam znajduje się źródło.
Funk nie jest sexy, Funk to sex !!! ... i akcent na raz !!! strzał i jechane, strzał i jechane, strzał i jechane, bez oddechu strzał i jechane :) :) :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fakt, że George Clinton wyprodukował drugą płytę RHCP nie znaczy, że grali oni kiedykolwiek funk, są elementy, ale nie jest to funk, tak jak i ten młody zespół, któremu dobrze życzę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Więcej filmików

Polecam chłopaków na żywo na jam session w Tymczasem. Zdecydowanie za mało coverów na początek online, ponieważ idą chłopakom bardzo dobrze :) wspieram mocno
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem ich wielokroć pod Madisonem

I na żywo grają znakomicie. Wasze dywagacje co jest funkiem a co nie jest, i czy to co chłopaki grają to funk czy nie funk to taka zdziadziała gadanina. Chłopaki dają radę, zdecydowanie czują groove, Dima i Martin z pewnościa potrafią grać funk.
Również chciałbym ich więcej na YT, "Na szczycie" słuchałem ze sto razy. Autorski numer jest niezły, choć czekam na następne. Ważne jest to, że słychać ze kochają to, co robią i czują muzykę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brzmienie

Zmieńcie studio bo w klipie brzmicie jak happysad - a na żywo jak RHCP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry