Widok

Sawannowy kicz w Łostowicach

No i zrobili tę ścieżkę w sposób, przed jakim przestrzegałem. Największy urok tego zakątka polegał na jego dzikości, dzięki zaroślom i chaszczom. No niestety wśród Polaków dominuje dziwna , sawannowa estetyka, wycinania dzikości i sadzenia drzewek w rządki i układanie równych trawniczków. Jeszcze tam nie byłem, a zdjęcia nie są wystarczająco precyzyjne, ale widzę, że poszli w typowy deptak dla niedzielnych spacerowiczów, tak ucywilizowany, żeby z z krzaków nie wypełżł pyton albo nie wyskoczył lampart. Za to dziki będą miały teraz używanie - będą mogły szybko i bez przeszkód kursować między Łostowicami a Orunią. A wystarczyłby trzymetrowej szerokości, zwykły chodnik.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowe-wygodne-dojscie-do-Parku-Orunskiego-n135045.html

Wczoraj byłiśmy z Juniorem i Juniorkiem na spacerze w nieco dzikszym zakątku, z sarną i dzikami, no ale po drodze musieliśmy pokonać podobny zbędny deptak. I pomyśleć, że byłem takim entuzjastą budżetu obywatelskiego. Okazuje się w praktyce, że zamiast wielu odseparowanych od siebie, uroczych zakątków, stanowiących małe światy same w sobie, otrzymaliśmy zintegrowany produkt spacerowy - ZPS. A czego innego można się spodziewać po radnych platformerskich, którzy pozwolili wyciąć kawał lasu na Ujeścisku, żeby tam pobudować domki. To jest właśnie ta buracka mentalność.

Przypomina mi się wielokrotnie krytykowany przeze mnie pomysł Adamowicza Stref Prestiżu. Ten pomysł doprowadził do skasowania niewielkiego za to bardzo popularnego targowiska koło aresztu na 3 Maja, pod pozorem jakiejś nie cierpiącej zwłoki inwestycji, jak mnie poinformowano parę dobrych lat temu. No i do chwili obecnej, a mija już lat chyba z dziesięć, straszy tam wykopana w ziemi dziura. Ani Prestiżu dla ubogich duchem ani targowiska dla normalnych gdańszczan, a autor pomysłu wstydzi się i pokutuje za pomysły na tamtym świecie..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

i**ote dziwi że inni sà jego pokroju?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lubisz, frajerze, takie śliczne widoczki, równe, wyasfaltowane, z drzewkami posadzonymi pod sznurek ? Lakierek sobie nie upaprzesz ?
A ktoś pytał naturę o zdanie ? Lemingi i natura - to nie chodzi w parze.

To ja już wolałbym te stare, błotniste wykroty i wyboje na poprzedniej dróżce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Taki jestes odwazny zeby kogos od frajerow w necie wyzywac stary komuchu?
To spotkaj sie ze mna i powiedz w oczy wszystko co zechcesz!!! Tu odwaga sie konczy. Jestes starym sfrustrowanym nikim.
Ps. Strefa prestizu to dla mnie, a nie dla takich jak ty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna czy... ? (10 odpowiedzi)

https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY Zaglądam, z ciekawości na Festiwal Opolski...

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

do góry