Widok

Siłownia

Sport Śródmieście Temat dostępny też na forum:
Witam!

Chciałbym zapisać się do siłowni w Gdańsku i w związku z tym mam kilka pytań do użytkowników mogących cokolwiek na ten temat powiedzieć.

Po pierwsze, gdzie jest wg was najlepiej? Mieszkam w Gdańsku Głównym (konkretnie na Starym Przedmieściu), więc interesowałyby mnie miejsca w tej właśnie okolicy lub możliwie blisko, gdzie można by podjechać tramem czy busem.

Po drugie, zastanawia mnie czy opłaca się ćwiczyć w siłowniach sieciowych, takich jak Gymnasion (wiem, że jest w Madisonie)? Jak mają się one do nie-sieciowych miejsc jeśli chodzi o ceny, obsługę, sprzęt?

Po trzecie, jestem początkujący, tzn. nigdy wcześniej nie ćwiczyłem, więc chciałbym wiedzieć, jaka opcja byłaby na początek najlepsza: warto wykupić indywidualnego trenera albo coś w tym stylu czy wystarczy poczytać trochę w Internecie? No i gdzie jest najlepsza obsługa, którą można bez skrępowania poprosić o pomoc?

Z góry dzięki za odpowiedzi! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jestem z gdanska, ale jestem w stanie Ci odpowiedziec na dwa pytania,
Jesli chodzi o silownie sieciowe, to nie sa one zle, zazwyczaj maja wiecej sprzetu i suplementow do sprzedazy. Jesli chodzi o sprzet to bryluja w przyrzadach (maja np kilka rowerkow, kilka roznych przyrzadow do wszelakich parti miesniowych) obsulga jest w miare dobra, choc to bardziej obsluga niz trenerzy, po porstu do takich silowni uczeszcza zazwyczaj bardzo duzo ludzi, wiec wiadomo ze nikt tam sie nie rozdwoi a kazdego trzeba obsluzyc. W tego typu sieciach wystepuje zazwyczaj tez szereg zajec pobocznych typu fitness, aerobic, boks i jakies rozne inne, to wsyztsko jednak kosztuje odpowiednio wiecej. Jesli chodzi o mniejsze silownie to tam napewno trenerzy moga zwrocic na Ciebie wieksza uwage, ale moze wystepowac mniejsza ilosc sprzetu, gdyz na takich obiektach uwage przyklada sie do tzw"wolnych ciezarow"(ktore notabene sa najefektywniejsze jezeli chodzi o cwiczenia) Nie polecam tych najmniejszych osiedlowych silowni, gdyz tam zazwyczaj chodzi zamknieta grupa osob i niespecjalnie sa otwarci na nowych ludzi ktorzy robia im sztuczny tlok. Osobiscie wybieralbym te srednie.

Jesli chodzi o trening na poczatek, mozesz posilisc sie interenetem, ale zweryfikuj to z trenerem na silowni. Zazwyczaj w ramach karnetu pomoze on Ci kiedy tylko bedziesz tego potrzebowal. Z mojej storny moge powiedziec ze nalezy zaczynac od ok 6-8 tygodniowego treningu obwodowego (taki w ktorym cwiczysz wszystkie partie miesniowe ciala) 3 razy w tygodniu. Taki trening znajdziesz i w necie i w prasie specjalistycznej, ale zawsze porozmawiaj najpierw o tym z instrukotrem na silowni (on podpowie CI jak sie rozgrzac itd)
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już w marcu otwiera się w galerii przymorze,klub sieci Calypso.W Warszawie są znani z tego że mają najbardziej rozbudowaną opiekę trenerską w ramach podstawowego karnetu,pewnie w Gdańsku będą starali się utrzymać standard.Myślę że dla początkującego to najlepsza opcja,bo nie ma szans żeby grzebanie po necie zastąpiło bezpośrednią opiekę fachowca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U MNIE ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
PROWADZIŁEM ZAJĘCIA Z KADROWICZAMI
OBECNIE RÓWNIEŻ UDZIELAM LEKCJI
MEDALISTA , KONTAKT DO MNIE
turryki@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry