Widok

Swiadek chrztu? Kto moze nim byc?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Na czym to polega? Czy ktos z Was mial taka sytuacje? Jedna z osob ktora chcemy ma chrzestnego nie ma bierzmowania. Co w takiej sytuacji robic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic, musi mieć bierzmowanie. Świadkiem chrztu według KK może zostać tylko innowierca.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tez miałam taki problem i wiesz co ten świadek widnieje w księdze w kosciele. Więc zrobiłam tak że brat normalnie na mszy stał ze świecą odpalił itd na wszystkich zdjęciach był tylko podpisu nie złożył u ksiedza. To że ktoś nie ma bierzmowania nie powinno go blokować ale jest jak jest. Dla córki i wszystkich jest świadkiem i tyle w temacie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co w takiej sytuacji robić? Olać chrzest. Chrzestny ma być z definicji osobą wierzącą i aktywnie praktykującą, a skoro nie ma bierzmowania, to znaczy, że taki nie jest - więc po co wam ta cała szopka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie zgadzam się z Tobą może byl ksiądz który na bierzmowaniu robił egzaminy i poprawki na których odpowiadałes ustnie przy rodzicach który Ci podkladal kłody pod nogi żebyś tylko nie zaliczył... poza tym można być osobą która wierzy obchodzi wszystkie swieta post itd A do kościoła nie chodzi. wierzely w Boga nie w ksiedza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

do góry