Widok

Szczepionka HPV

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam! Mam pytanie mam 17 lat i mama poinformowała mnie o szczepionce HPV , chce mnie zaszczepić jednak przed szczepieniem zapytala mnie czy jestem dziewicą bo podobno trzeba być . Skłamałam bo nie mogę jej się do tego przyznać. Okropnie się boje , czy lekarz powie jej o tym? Jakie będzie robić badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie musisz być dziewicą, to nie prawda. Zaleca się, ale to nie konieczne.
Ja zaszczepiłam się na HPV 3 lata temu mając 33 lata i dwójkę dzieci. I 3 lekarzy mi poleciło zaszczepienie się i tak też zrobiłam (jestem już nosicielką hpv wysokiego ryzyka onkologicznego, zaszczepiłam się żeby nie złapać jeszcze jakiegoś innego typu niż ten, co już mam). Moja ciocia zaszczepiła się mając 43 lata i też dwójkę dzieci.

Nie wiem czy lekarz powie twojej mamie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

powiedz że jesteś i tyle, nikt nie będzie cię badać ginekologiczne, do tego błona dziewicza może sama pęknąć pod wpływem używania tamponów czy nawet niektórych ćwiczeń w trakcie aktywności sportowych, więc masz argument jakby kto chciał ci między nogi zaglądać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chwila , a Ty chcesz się zaszczepić ? W tym wieku potrzebna jest też twoja zgoda na taki zabieg. Polecam w ogóle przeczytać artykuł na mamaginekolog w temacie czy nastolatka może iść sama do ginekologa (bo powinnaś o tym pomyśleć po rozpoczęciu współżycia ).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

>...powinnaś o tym pomyśleć po rozpoczęciu współżycia

...przed...

Choć samo "powinnaś pomysleć" trąci w tym kontekście oksymoronem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A skąd taka teoria i złośliwości? Absolutnie nie MUSI przed. Do rozważenia po. Jeśli wszystko jest ok, to do roku po rozpoczęciu współżycia należałoby się wybrać na „przegląd”. Potem co roku cytologia. Oczywiście jeśli potrzebna antykoncepcja lub są jakieś dolegliwości to wtedy szybciej. Znowu odsyłam do artykułu mamyginekolog - kiedy do ginekologa. Dziewczyno , szukaj wiedzy właśnie w takich artykułach medycznych, blogach pisanych przez specjalistów, bo na takich forach jak to -niestety bardzo dużo błędnych informacji, a często ludzie piszą w myśl zasady „nie znam się to się wypowiem” - jak autor powyżej :) powodzenia !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

o tym, czy możesz przyjąć szczepionkę decyduje pediatra, który skupia się tylko na tym czy jesteś zdrowa. Nikt nie będzie badał twojej błony dziewiczej. Inna sprawa, że wirusem zarażają mężczyźni, więc skoro już współżyjesz, to ta szczepionka jest już poniewczasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Poczytaj sobie o tej szczepionce ... ja bym się na to nie zaczepiła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przecież to troll a wy się produkujecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

do góry