Widok

Szkoła de la Salle kwestia religii

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie do mam dzieci które uczęszczają do szkoły de La salle. Jak wyglada ta szkoła pod względem religii czy jest to typowa szkoła katolicka gdzie modlą się przed każda lekcja itp? Czy jest to raczej tradycjona szkoła tyle ze założona przez jezuitów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam.
Może ktoś z rodziców lub uczniów się wypowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć!

mój brat, bratowa, jej rodzeństwo, moi dwaj sąsiedzi, dwóch kuzynów skończyli tę szkołę. w związku z powyższym znam masę absolwentów ;)

jeśli chodzi o religijność ww. osób, to chyba ani jedna nie chodzi obecnie do kościoła, więc ta szkoła jest katolicka chyba tylko z nazwy ;) z tego, co kojarzę, są tam chyba jakieś modlitwy przed lekcjami, ale w zasadzie to wszystko. dużo nauczycieli miało liberalne poglądy itd. itp.

koleżanki straszyły moją mamę, że brat zostanie "zindoktrynowany" itd. - do dzisiaj się z tego śmiejemy ;) np. moi rodzice są zawiedzeni, że w szkole panowały takie, a nie inne poglądy, ale z drugiej strony był wyższy poziom i fajniejsze dzieciaki (praktycznie same z tzw. "dobrych domów"), co dało bratu dużo znajomości, z których korzysta ;) szkoła nie jest typowym osiedlowym molochem, wszyscy się znają, więc atmosfera też tych ca. 15 lat temu była lepsza niż w większości placówek publicznych.

także moi rodzice poza aspektem religijnym, którego tam praktycznie nie było, są zadowoleni z decyzji. ale jeśli zależy Tobie na wychowaniu dzieci w duchu katolickim, to będziesz musiała zadbać o to sama ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie aspekt katolicki mnie mocno odstraszał. :-)
Więc dziękuję bardzo za komentarz bo jest tylko na plus dla tej szkoły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znam tylko jedną osobę po tej szkole. Również jest dzisiaj antykościelna, ale twierdzi, że właśnie dlatego, że w szkole strasznie indoktrynowali. Tyle, że to było kilkanaście lat temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

do góry