Widok

Szukam kierowcę, który potrącił rower w Gdańsku lub świadków tego zdarzenia

Motoryzacja Oliwa Kryminalne Trójmiasto Temat dostępny też na forum:
Poszukuję kierowcę ciemnej Toyoty Corolli (a może Avensis), który potrącił dzisiaj rower na przejściu dla rowerów na wyjeździe z Orlenu/KFC w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej dzisiaj o 8:52 - proszę o kontakt. Świadków też proszę o kontakt. Uszkodziłeś mi rower. Kolizja zgłoszona na policję.

http://www.wykop.pl/link/2080958/szukam-kierowce-ktory-potracil-rower-w-gdansku-lub-swiadkow-tego-zdarzenia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 23
sumach 3 godz. temu 0
@byme: Wyjazd z stacji bezynowej, która przecinała chodnik i ścieżkę dla rowerów. Kierowca wjechał na połowę ścieżki rowerowej i sprawdzał samochody nadjeżdżające z lewej strony (jezdnia szybkiego ruchu) nie patrząc w prawą stronę. Jak ruszył potrącił mnie centralnie kiedy byłem przed maską. Dobrze, że nie ruszył z buda bo wyrzuciłby mnie na jezdnię szybkiego ruchu i mogłoby się to skończyć tragicznie.

Kolego,ty się najpierw dowiedź czy masz podstawę do roszczeń skoro wyjechałeś gościowi który już się na drodze znajdował przed maskę.
Bo z opisu wynika że na ścieżce najpierw było auto a później dopiero ty.... Co na to przepisy?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 12
Wjechałem przed maskę? o.O
On *stał* w połowie przejścia i nie ustąpił pierszeństwa włączając się do ruchu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 32
nie wiem jak było, więc nie oceniam kto zawinił, ale strasznie mnie denerwują rowerzyści, jeżdzicie jak śpiące królewny, często środkiem ruchliwej jezdni np krakowa 6, nie można was wyprzedzić i wyobrażacie sobie, że każdy będzie na was uważał
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zobacz,może się na monitoring jakiś w okolicy załapaliście.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
Na monitoringu Orlelnu jest moment kolizji, ale nie widać tablic. Z monitoringu na razie wyczytano, że prawdopodobnie rejestracja zaczyna się od GD 2 lub GD 7 i, że przez stację tylko przejeżdzał, a był w salnie Forda/Subaru lub KFC.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Nie wiem czy o tej porze czynny jest salon Forda,ale tam też chyba monitoring jest,albo kawałek dalej na ulicy,ale za mała szkodliwość żeby sprawdzali,a Tobie nie podadzą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Gdyby kierowcy zachowywali 1m odstępu wyprzedzając rowerzystę to pewnie rowerzyści nie jechali by środkiem. Po prostu nie ma co prowokować kierowców, nie znających przepisów do nieprawidłowego wyprzedzania i stwarzania zagrożenia.

>> np krakowa 6,

że gdzie ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 21
No właśnie o tą połowę mi chodzi, czyli był na tym przejściu przed tobą czy po tobie?
Nie życzę ci źle tylko może się okazać że sprawa nie jest jednoznaczna i z pokrzywdzonego zrobi ktoś z ciebie sprawcę...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokonał wykroczenia, bo nie ma prawa stawać na przejściu (może albo przed albo za). Jak już stanie na przejściu, to dalej musi ustąpić wszystkim pierszeństwa czego ponownie nie dopełnił.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 30
ale skoro widzialeś ze patrzyl tylko w lewą stronę to trzeba było juz dac mu spokojnie wyjechać a nie ryzykowac zdrowiem i zniszczeniem roweru.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem kierowcą. Włączając się do ruchu też patrzę najpierw w lewą stronę, a następnie w prawą. Więc co w tym dziwnego jak patrzył w lewą?
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5
@user_137693437057

Typowe zachowanie rowerzysty, określanego pejoratywnie "pedalarzem":
- widziałeś, że kierowca próbuje się włączyć do ruchu,
- widziałeś że patrzy w lewo,
- widziałeś i wiedziałeś, że Ciebie nie widzi,
- mogłeś zwolnić/zatrzymać się i pozwolić mu włączyć się do ruchu

ale nie, zamiast tego celowo i z premedytacją wjechałeś mu przed maskę, wiedząc, że może ruszyć, nie widząc Ciebie, że może Ciebie potrącić/zniszczyć rower i w tym miejscu nasuwa się pytanie "po co to zrobiłeś?!".

Jeśli widzisz, nawet będąc na drodze pierwszeństwa, że ktoś chce włączyć się do ruchu i nie patrzy się w Twoją stronę, to trzeba być skończonym kretynem aby prowokować kolizję drogową, a potem opisywać swoją traumę na forum i szukać "winnego".

To, co zrobiłeś jest ewidentnym PROWOKOWANIEM kolizji drogowej. Właśnie przez takich "pedalarzy" rowerzyści są ogólnie znienawidzeni przez kierowców.
popieram tę opinię 96 nie zgadzam się z tą opinią 12
Dokładnie , 100 % racji. Miałam identyczną sytuację, tylko że ja siedziałam za kierownica i tez patrzyłam niestety tylko w jedną stronę (mój błąd, przyznaję) a rowerzysta zachował się dokładnie jak autor wątku, wiedział i widział, że w ogóle w jego kierunku nie spojrzałam i ładował mi się już na maskę. Dobrze że ruszyłam powoli bo sytuacja pewnie byłaby nieciekawa.

I choć szanuje rowerzystów, sama wiele lat jeździłam praktycznie codziennie, to niektórych zachowań za cholere nie jestem w stanie zrozumieć. No ale to zawsze jest wina kierowców, nigdy rowerzystów, bo ci rowerzyści zawsze stosują się do zasad i nigdy ich nie naginają......... Bądźmy dla siebie mili i jedna i druga strona zresztą, to takich sytuacji , mam nadzieję , będzie coraz mniej.
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 5
jakby twój dzieciak był na tym rowerze, zmieniłabyś zdanie o 180 st.
zapewniam Cięm,
nagle by się okazało , ze nie masz racji.

tak, to twoja wina, że upewniałaś się tylko co d jednej strony
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 33
NIe wiem jak Ty,ale ja jestem ODPOWIEDZIALNYM rodzicem i NIGDY nie pozwoliłabym aby moje dziecko wjechało pod koła samochodu stojącego na przejśću nawet jeśli to to ja mam pierszeństwo.ŻYCIE I ZDROWIE PRZEDE WSZYSTKIM!a dziecka zwłaszcza!
Najpierw się upewnij,że jest bezpiecznie,a dopiero potem wjeżdżaj na ulicę.To nie są Indie,a rowerzyści nie są świętymi krowami którym wolno więcej niż innym użytkownikom drogi!
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przyznała że jej winą było nie zachowanie ostrożności. Odwróćmy sytuację. Gdyby Twój dzieciak siedział za "kółkiem auta" i był w podobnej sytuacji też byś utyskiwała na perfidne w tym wypadku zachowanie rowerzysty,proszącego się o nieszczęście.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wkurza mnie to że rowerzyści widzą tylko swoje prawa natomiast sami zachowują sie tak jakby ich nie obowiązywały żadne przepisy ruchu drogowego! Sami prowokują niebezpieczne sytuacje na drodze a potem maja pretensje że ONI mieli prawo! Tylko że nie pomyślą że w starciu z samochodem niestety to oni nie maja większych szans... nie rozumiem więc takiej bezmyślności:(
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 4
To jest tak samo jak piesi wpadający na ulice prosto pod maskę samochodu... bo oni na pasach maja pierwszeństwo... szkoda ze nie pomyślą że auto w miejscu nie wychamuje i to oni ryzykują swoje życie.
Wtargnięcie na jezdnię przed samochodem to wykroczenie i nie ma tłumaczenia że na pasach! A najbardziej wkurza mnie to że wtargnie taki na ulicę prosto pod samochód a z tyłu pusta ulica... pytam sie jakim trzeba być idiotą żeby w ten sposób ryzykować?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak,tylko to błąd kierowcy,bo wyjeżdżając nie spojrzał w lewo,a rowerzysta jak złośliwy to się podstawi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
bez kitu same baby odpisują :D powiedzmy sobie wprost, wy po prostu nie umiecie prowadzić i zwalacie winę, więcej czujności na drogach i wolniej spokojniej jeździć
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 31
@xxx bez kitu to szyby z okien wypadają^^

Autor wątku to ewidentny prowokator pedalarz. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak w momencie wjazdu na prawo-skręt z przecinającą go ścieżką rowerową, rowerzysta widząc wjeżdżający/skręcający w prawo samochód celowo przyspieszał.

Wjazd z Alei Zwycięstwa w Kościelną w Gdyni-Orłowie, skręcając w prawo widziałem zbliżającego się rowerzystę, był dobre 100m od skrętu i jechał powoli, ale gdy zobaczył, że zjechałem na pas do skrętu w prawo raptownie przyspieszył i gdy byłem dosłownie dwa metry przed skrętem z impetem przejechał mi przed maską, ubliżając mi i wygrażając. Czy to jest normalne?!?!?! o_O
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 8
powinieneś się zatrzymać, widziałeś go więc w czym problem. Jak by wolniej jechał pewnie musiał byś dłużej stać.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17
Halewicz się widocznie ZATRZYMAŁ, skoro rowerzysta był w stanie choćby wygrażać, czyż nie?
I nie zmienia to faktu że ów skretyniały rowerzysta miał szczęście.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wjeżdżanie przednimi kołami wózkiem dziecięcym na jezdnię, wymuszając pierwszeństwo, przez mądre mamuśki, to jest dopiero mistrzostwo wyobraźni. Nie wspomnę ,że sama bezoiecznie stoi na chodniku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jesli nie widzisz rowerzysty ,ktory ma pierwszenstwo na sciezce roerowej niemasz czego szukac na drodze.Oddaj kluczyki i idz na szkolenie!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
Miałem pierszeństwo i zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania zwolniłem.

Miałem się zatrzymać, bo cieżko się tam włączyć do ruchu? Lol, nie to wyjeżdżający z podporządkowanej powinien uzbroić się w cierpliwość i uwagę podczas włączania się do ruchu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 20
Nie pogrążaj się. Gdybyś zwolnił, to by kierowca wyjechał. Skoro kierowałeś się zasadą ograniczonego zaufania, to tym bardziej nie powinieneś był wyjeżdżać przed maskę samochodu, skoro WIDZIAŁEŚ, że kierowca nie patrzy w prawo I CIEBIE NIE WIDZI. Także nie pitol bzdur.
Już na Wykopie z Tobą odpowiednio "pojechali", więc nie szukaj poklasku, bo go tu nie znajdziesz.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie miałeś pierwszeństwa, a dlaczego to taka zagadka, poczytaj sobie kodeks, albo zapytaj pana policjanta.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
To miejsce częstych "kolizji" z rowerzystami. Róg Zwycięstwa i Kościelnej.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To proszę o przepis, który nakazuje rowerzyscie na przejściu rowerowym ustąpić pierwszeństwa samochodowi stojącemu i wlaczajacemu sie do ruchu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17
najprostszy z najprostszych: ogólnie przyjęte zasady współżycia społecznego
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8
Człowieku, to auto stało już na ścieżce rowerowej, gdy Ty nadjechałeś...podpowiem: kluczowe jest tutaj, że to auto stało na ścieżce...więc nie ma mowy o wymuszeniu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wow. Kodeks drogowy mówi jednak coś innego. Pozwól, że będę sie jego trzymał w tej sytuacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13
Ale nie ustąpiło pierszeństwa włączając się do ruchu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
to idź "płakać" na inne forum, już Ci powiedziałem, że tu poklasku nie znajdziesz - jedynym miejscem gdzie będziesz mógł wylewać swoje żale, to jakieś forum dla rowerzystów.

p.s. w sumie szkoda, że nie zrobił Ci z tego roweru spinacza do papieru^^
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7
W tytule napisane jest czego szukam.

Gratuluje puenty, mówi sama za siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 16
Dziękuję za gratulację, w mojej ocenie jest właściwa i podsumowująca - niektórym nie powinno się pozwalać jeździć na rowerze, zaliczasz się do nich.

p.s. ma tylko nadzieję, że policja po zapoznaniu się z nagraniem z monitoringu uzna, że należy Ci się solidny mandat; może to Ciebie czegoś nauczy...ale osobiście w to wątpię.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6
Moja ocena jest w opozycji. Nie dojdziemy do konsensusu, dlatego zachowaj proszę swoje dalsze, jałowe komentarze dla siebie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
Od tego jest forum, aby komentować. Nikt Tobie nie kazał zamieszczać tu swojego postu; skoro zamieściłeś, to spodziewaj się komentarzy. Na Wykopie "ogonek podkuliłeś" i przyszedłeś tutaj się żalić.
Pozostań w opozycji, szczerze życzę Ci aby policja uznała Ciebie za sprawcę kolizji. Jesteś wyjątkowo wrednym człowiekiem.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4
To tylko Twoja opinia, do której masz prawo. Ale od kilku wypowiedzi nie wnosisz nic nowego tylko trollujesz.

Przyszedłem tutaj, bo @MichasQGP zasugerował, że będzie to lepsze miejsce. Nie rozumiem też gdzie na wykopie podkulikem ogon.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Już Ci na Wykopie parę osób dosadniej napisało, co myślą o Twojej historii, tutaj również fanów nie znalazłeś, więc po co dalej drążysz?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie zamierzam dalej karmić trola (-:
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
~sup, art. 27 mówi coś o Twoim przypadku, ale nie znam dokładnie miejsca, gdzie miało to zdarzenie czy ma zastosowanie pierwszy czy drugi punkt tego artykułu....jeżeli pierwszy to nie masz racji, ale jak drugi to masz rację, ale zdroworozsądkowo zachowałeś się nierozważnie...nie zastosowałeś się do reguły ograniczonego zaufania...jak to co poniektórzy lubią cytować, wielu jest na cmentarzach co mieli pierwszeństwo.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
na tym zdjęciu chyba nie ma ścieżki ? jeśli tak to inna sytuacja.
gdzie to jest ? daj linka google
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pisałem wcześniej: róg Zwycięstwa i Kościelnej w Gdyni-Orłowie

https://www.google.pl/maps/@54.486996,18.544218,3a,75y,215.47h,75.59t/data=!3m4!1e1!3m2!1sj1cIVyqJT7YrvlQfJxTAqA!2e0!6m1!1e1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akurat w tym miejscu nie wolno przejeżdżać rowerem przez pasy, mało tego przed przejściem jest znak zakazu dalszego poruszania sie rowerem po chodniku, że tak chamsko troszkę powiem możesz takiego "pedalarza" walić jak swoją kobietę :) Co do sytuacji z 1 posta, nie wypowiadam sie bo sytuacji nie widziałem, jestem kierowcą i rowerzystą, jedni i drudzy mają sporo na sumieniu, więc wielkie dyskusje kto jest gorszy są bez sensu. Odpowiedź jest prosta to charakter człowieka jest najgorszy a nie środek transportu jakim się porusza.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Codziennie tamtędy jeżdżę i bardzo często mam okazję spotykać rowerzystów powodujących świadomie(!!) zagrożenie kolizją drogową.

Kolejnym miejscem gdzie rowerzyści łamią przepisy, to przejeżdżanie, i to nagminnie przy czerwonym świetle, przez przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Wielkopolskiej i Alei Zwycięstwa.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No właśnie. Ja ostatnio czytałam, że jeśli samochód już stoi na ścieżce rowerowej to ma pierwszeństwo przed rowerzystą. I to rowerzysta musi mu ustąpić pierwszeństwa, żeby mógł włączyć się do ruchu.
Ja dzisiaj zjeżdżając z obwodnicy właśnie stałam na ścieżce i patrzałam w lewo, czy mogę się włączyć. Jadąca rowerem dziewczyna postanowiła jednak przejechać pierwsza przede mną i o mało co doszłoby do kolizji.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
To nawet podpowiada logika, bo stojąc w wyjeździe, który przecina ścieżkę rowerową, próbując się włączyć do ruchu, bywa że wysuwamy się do przodu, siłą rzeczy blokując na chwilę przejazd, patrzymy w lewo, bo zakładamy, że normalny rowerzysta widząc, że próbujemy wyjechać na ulicę, zwyczajnie się zatrzyma i nam pomoże ale...widać nic bardziej mylnego - pedalarze lubią prowokować kolizje.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
>>Przyszedłem tutaj, bo @MichasQGP zasugerował, że będzie to lepsze miejsce. ---
potwierdzam ;)
i w dalszym ciągu uważam, że to lepsze miejsce na takie rzeczy niż wykop.
Szansa na powodzenie znalezienia świadków w tego typu zdarzeniach, tez jest tutaj wyższa...
Co do tego, po czyjej stronie jest racja się nie wypowiadam, bo jak zwróciłem uwagę w wykopie - za mało informacji. Z resztą ja nie jestem od oceniania takich rzeczy.
pozdr.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Artykuł na poparcie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Art. 27
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale ten artykuł potwierdza to, że samochód powinien mi ustąpić pierszeństwa. Pytam adwersarzy o artykuł, który zaprzecza temu stwierdzeniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kodeks Cywilny, "Art. 5. Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony."
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
bzdura, przepisy szczegółowe stanowią inaczej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Ale ten artykuł potwierdza to, że samochód powinien mi ustąpić pierwszeństwa. Pytam adwersarzy o artykuł, który zaprzecza temu stwierdzeniu."....
...ten art. jest na tyle nieprecyzyjny, że może być różnie interpretowany w zależności od zaistniałych faktów i pewnie dlatego jest tylu adwersarzy jak i zwolenników Twojej teorii....to jest coś podobnego do tego, że auto ma pierwszeństwo przy zielonym świetle, ale jeżeli pieszy znajduje się na pasach i też ma czerwone światło (bo np. nie zdążył jeszcze przejść....to kierujący ma obowiązek go przepuścić.

Poza tym przecież ten człowiek, domniemany sprawca tego zdarzenia nie uciekł z miejsca, i zrobił to po upewnieniu się, że nic Ci się nie stało...a teraz po pewnym czasie próbujesz zrobić z niego przestępcę....a przynajmniej ja tak to odbieram z pierwszego Twojego posta.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli chodzi o skrzyżowania, to nie wolno się zatrzymywać na ścieżce rowerowej, a tym bardziej przejściu dla pieszych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie, wystarczy żebyś go objechał, zwolnił, zsiadł, cokolwiek zamiast wpedałować pod koła.
To ty miałeś czas na reakcje i wynikające ze specyfiki pojazdu większe możliwości manewrowe.

Doprawdy, jako rowerzysta, zresztą z kartą rowerową wyrobioną ćwierć wieku temu, nie pojmuję jak możesz utrzymywać że jesteś tak ograniczonym użytkownikiem ruchu drogowego i tak narażać siebie i innych.
Może już nie te lata, co?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
"pedalarze" nie robią tego z - lubienia, tylko z - głupoty! :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tymi co myślą, że mieli pierwszeństwo, cmentarze się zapełniają. Uczestnik ruchu drogowego musi myśleć nie tylko za siebie ale i za innych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze raz ,nie widzisz rowerzysty oddaj kluczyki i idz na doszkolenie.!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
"czytałam, że jeśli samochód już stoi na ścieżce rowerowej to ma pierwszeństwo przed rowerzystą. I to rowerzysta musi mu ustąpić pierwszeństwa, żeby mógł włączyć się do ruchu. "
Hahahaha. Jak ludzie nie znają przepisów, to wymyślają sobie własne. Naprawdę się uśmiałem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Śmiej się dalej baranie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
poszukuje osoby o nicku michasqgp - czy to ta sama osoba co jest na Wykop.pl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wątpliwe bo opisujesz rozglądanie się z punktu widzenia pieszego przekraczającego oba pasy ruchu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-czerwona spocona gęba
-włączona opcja "nieśmiertelność"
-pretensje do wszystkich że nie ustępują z chodnika kiedy jaśnie pan stara się pobić rekord prędkości
-kompletna nieznajomość przepisów ruchu drogowego
-brak ubezpieczenia
- jeżdżenie wg zasady "jak mi wygodnie" czyli kiedy pali się czerwone skręca na chodnik lub jedzie ulicą nawet jeżeli obok jest ścieżka rowerowa
-i jak się okazuje dodatkowo nie potrafi zrozumieć najprostszej informacji o zasadach ruchu nawet kiedy na wymalowane znaki wielkości słonia
czyli typowy polski rowerzysta.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 6
A jak się to odnosi do tematu dyskusji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
odnosi się w ten sposób, że Ty w pełnej świadomości, wiedząc i widząc, że kierowca samochodu Ciebie nie widzi, umyślnie, z premedytacją, bez zachowania szczególnej ostrożności i prowokacyjnie doprowadziłeś do kolizji drogowej, a winą próbujesz obarczać kierowcę.

Bezsprzecznie, patrząc na Twoją relację, wina leży po Twojej stronie. Prowokowanie kolizji drogowych już nie jest wykroczeniem, a w mojej ocenie przestępstwem.

Nie można wykluczyć, że zrobiłeś to celowo, aby na przykład domagać się finansowego odszkodowania i/lub zadośćuczynienia. Nie można również wykluczyć, że Twój rower to grat i szukasz sposobności aby ktoś zasponsorował Ci nowego bicykla.
Mam pisać dalej, czy dasz sobie spokój?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3
Daj sobie spokój, już wiem, że masz bujną wyobraźnię i skłonność do wyciągania pochopnych wniosków. Ta umiejetność nie przyda się w rozwiązaniu mojego problemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie, potrafię logicznie wnioskować ze zlepku bzdur, które wypisujesz tu i ówdzie. W mojej ocenie jesteś niebezpiecznym uczestnikiem ruchu i jako takiego powinno się Ciebie z niego wyeliminować - patrz spinacz z roweru^^ Per pedes panie...per pedes^^
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Całe szczęście o tym kto ma racje orzeka się na podstawie faktów w oparciu o przepisy, które Ty jawnie ignorujesz.

Ponadto ilość używanych przez Ciebie inwektyw i argumenty bazujące na emocjach, a nie faktach doskonale przybliża Twój poziom prowadzenia dysputy. Na Twoją ponowną próbę wciągnięcia mnie w bezsensowną dywagację ponownie odpowiadam - nie karmę trolli [;
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
XXX nie obrażaj kobiet! Ja mam prawo jazdy 18 lat i tyle jeżdze... nigdy nie spowodowalam najmniejszej nawet stłuczki... więc zachowaj swoje głupie i puste teksty dla siebie! Poza tym jak umiesz czytać to poczytaj kto tu był sprawcą... nie kobieta tylko facet własnie!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
i kanapka z cebulą w plecaku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz coś przeciwko cebuli?, to bardzo zdrowe warzywko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak w ramach anegdoty, dzisiaj na Legionów w Gdyni grupa pedalarzy, solidnie obklejonych numerkami, w kaskach i damskich gaciach, przejechała całą grupą (8) skrzyżowanie na czerwonym świetle ^)^

Myślicie, że któryś się zatrzymał, zwolnił, zastanowił? Bynajmniej! Śmiało pruli do przodu!
Żałuję, że nie wziąłem kamery do auta, bo parę rowerowych gęb by się tym filmem zatkało.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawda jest taka, że rowerzysta przejeżdżający przez przejście dla pieszych MUSI zsiasc z roweru. Niedawno w tv był ciekawy wywiad z polocjantem na ten temat. a jeszcze nie widzialam, żeby jakikolwiek się do tego zastosował. a druga sprawa jest taka, że jeżdżą strasznie szybko i nawet jak kierowca spojrzy w dwie strony to czasem rower pojawia się z nienacka i czesto zasłania go slupek przy przedniej szybie. i jak ma zareagowac kierowca, który go nie widzi? w życiu bym nie ryzykowala pchajac sie pod maskę, 5 sekund nikogo nie zbawi jak zwolni i poczeka i przy okazji ukinkie stresu.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kierowca uniknie stresu a rowerzysta kalectwa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
przejscie tak, przejazd rowerowy nie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na przejazdach rowerowych włącza ci się opcja "pancerz" i "nieśmiertelność"? Jak masz taką moc to jedź śmiało :D
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nieznajomosc prawa powala.Wystarczy ze pierwszy rowerzysta wjechal na zielonym swietle.Pozostali musza byc jak jeden pojazd jesli jada zwarta grupa.Szkoda ze swojej zdziwionej geby nie nagrales.Byloby ciekawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
światło nie zmienia sie nagle z zielonego na czerwone, jeśli pierwszy wjechał na zielonym, a byli zwartą grupa, to załapaliby się co najwyżej na pomarańczowe. Ich było 8 , a nie 80.
ale nie wiem jak było, więc tak tylko dygresyjnie wtrącam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, tylko ścieżka rowerowa to nie tor wyścigowy dla rowerów...
Idąc Twoim tokiem rozumowania samochody też mogą przejeżdżać na czerwonym jadąc w zwartej grupie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
marchew tez jest zdrowa i nie popie**ala tak jak cebula
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyluzuj i ciesz się wakacjami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wypisz wymaluj pedalarze, których codziennie spotykam dziesiątki..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Forumowicze,

myślę,że nie nam oceniać tą sytuacje. Jesli sprawca się znajdzie Policja oceni, czy był faktycznie sprawcą, czy może ofiarą. Każdy uczestnik ruchu popełnia błedy, zarówno rowerzyści jak i kierowcy samochodów. Chyba nie ma również sensu oceniać tego w jakich strojach jeżdzą kolarze, bo byc może te dopasowane stroje maja jakiś sens. A tego ,że jeżdzą na czerwonym to nawet nie komentuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
damski głos^^ Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Sprawcy jeszcze nie znaleziono, ale jest nagranie całej sytuacji. Niestety nie widać na nim tablic samochodu ;-x
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale Ciebie widać, jak umyślnie wjeżdżasz przed maskę samochodu - to wystarczy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Muszę Ciebie zmartwić, ale byłem już przesłuchiwany przez policję i nie zostałem ukarany mandatem, bo NIE BYŁEM sprawcą kolizji.

Nie wiem czy dasz radę pogodzić się z tym faktem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Przecież nie mógł Cię ukarać po przesłuchaniu tylko jednej strony...przecież zeznając nie będziesz obciążał siebie. Tam chyba gdziesz wcześniej pisałem, ze z Twojego opisu nie wynikała jakaś zła wola sprawcy i gość się zatrzymał, żeby sprawdzić czy nic Ci się nie stało....jak odjechałeś nie roszcząc pretensji to jak teraz chcesz dowodzić, ze było inaczej i żądasz ukarania tego kierowcy?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mogliby ukarać na podstawie nagrania z monitoringu, jeżeli byłaby to moja wina.

Sprawę przecież można załatwić polubownie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
A masz to nagranie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Orlen mi nie udostępnił. Składam podanie do policji o uzyskanie kopii dowodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A policja ma to nagranie i bezsprzecznie orzekła winę tego kierowcy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Policja zapoznała się z nagraniem na stacji i zabezpieczyła je. Złożyła podanie o kopie, proces uzyskania dowodu ma potrwać tygodnie, a nie dni ;-x
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie jest zapis z fotoradaru ITD?! Oni zawsze wiedzą,kto jest winny,nie ma możliwości pomyłki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdybyś zwolnił, a nawet zatrzymał się widząc auto na przejeździe, może zwiększyłbyś szansę zauważenia Ciebie przez kierowcę. Nie wierzę w to, że celowo naraził się na uszkodzenie samochodu, które bądź co bądź kosztuje więcej niż Twój rower. Trzeba myśleć. Sama jeżdżę bardzo dużo na rowerze i wolę poczekać, czasem usunąć się, niż pchać się autom pod maskę.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kierowca potrącił rower, tobie nic się nie stało. Poza tym dopiero włączał się do ruchu, wiec oszałamiającej prędkości nie rozwinął. Rozumiem żal, bo przez własną nieostrożność popsules rower. Ale chyba każdy kto to czyta ma albo wrażenie , ze chcesz wyciągnąć kasę od tego kierowcy albo ze wylewasz tutaj swoja frustracje. Daj spokój. Policja ma ważniejsze sprawy na głowie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moją nieostrożność?
Zwolniłem do bezpiecznej prędkości, a kierowca nawet przez sekundę nie spojrzał na wprost i w prawo. Twój argument o wymuszeniu jest inwalidą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14
@sup daj spokój formumowym krzykaczą. Oni nawet nie wiedzą jak się jeździ na rowerze i co to takiego te przepisy. Zawsze znajdzie się jakaś banda, która wmawia, że jesteś w błędzie. Ci którzy się z Tobą zgadzają (a takich jest pewnie większość) zwyczajnie wiedzą, że nie mają czego wnieść do tematu i nic nie piszą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17
Ja się duchowo nie zgadzam z sup, ale raczej na niego nie krzyczę.....na jego miejscu jak już próbowałbym przejechać przed maską tamtego auto, to dopiero po upewnieniu się, że jego kierowca mnie widzi. Oczywiście to nie gwarantuje sukcesu, gdy niedawno miałem sytuację, kiedy człowiek wyjeżdżający (autem, żeby nie było) z podporządkowanej patrzył mi się prosto w oczy i wyjechał mi przed maskę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Zwolniłem do bezpiecznej prędkości, a kierowca nawet przez sekundę nie spojrzał na wprost i w prawo."

@sup
Przez chwilę załóżmy hipotetycznie że miałeś pierwszeństwo (nie było mnie tam więc nie mnie to rozstrzygać). Czy spotkałaby Cię wielka trauma gdybyś w imię własnego bezpieczeństwa zrezygnował z egzekwowania tego hipotetycznego pierwszeństwa i
a). zatrzymał się i pozwolił kierowcy - który jak się okazało Cię nie widział - włączyć się do ruchu,
b). ominął włączający się do ruchu pojazd przejeżdżając za nim.
W ten sposób nie doszłoby do całej sytuacji, nie naraziłbyś własnego zdrowia, nie miałbyś uszkodzonego roweru, we własnym mniemaniu ujmy na honorze i nie musiałbyś przekonywać większości użytkowników forum że nie masz garba.
Właśnie przez ludzi twojego pokroju określenie rowerzysta nabiera pejoratywnego znaczenia.

"@sup daj spokój formumowym krzykaczą. Oni nawet nie wiedzą jak się jeździ na rowerze i co to takiego te przepisy."

@ppp
Skoro już tak świetnie wiesz co to takiego te przepisy i jak jeździ się na rowerze to proponuję teraz zapoznać się z zasadami gramatyki i ortografii.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2
czy musisz mnie wyprzedzać z komentarzem? ^)^
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bardzo mi przykro, ze miałeś wypadek, ale...
większość rowerzystów, to delikatnie mówiąc-pozbawieni mózgu ludzie. jeżdża po ulicy, chcą być uważani za uczestników ruchu drogowego, a na potęgę łamią przepisy-przejeżdżają na czerwonym, nie sygnalizują manewrów skręcania, zjeżdżają z ulicy na przejścia dla pieszych i odwrotnie, nie są oswietleni(w zimę ledwo zauważyłam gościa, który jechał unruga, ok. 17, ubrany na czarno i nieoświtlony) mogłabym podać setki takich zachowań. a najpiękniej jest wtedy gdy dwie panie lub dwóch panów na rowerach jadą obok siebie ulicą morską(po obu stronach ścieżki)i zawzięcie dyskutują. gdybym miała wypisać kretyńskie zachowania rowerzystów z ostatniego tylko tygodnia,to bym siedziała jakieś dwie godziny przy kompie. więc powiem tylko jedno-w zderzeniu auto-rowerzysta, to ten drugi jest na straconej pozycji. więc zacznijcie myśleć na drodze!tu chodzi o wasze zdrowie i życie! a do kierowców-uważajcie na rowerzystów-oni nie mają wykupionego OC.więc wszelkie roszczenia tylko na drodze cywilnej!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
rozsądni rowerzyści posiadają OC, więc w razie kolizji nie ma problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez ściemy..a znasz takiego?bo ja nie.podejrzewam, że nawet nie wiedzą, co to OC..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widocznie takich masz znajomych, chociaż wątpię, czy z takim podejściem w ogóle takich masz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OC na rower? To jakiś marginalny wynalazek. Nie wmawiaj nagle forumowiczowi, że jest ograniczony bo nie słyszał o OC na rower.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
OC dla rowerzystów powinno być obligatoryjne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Taaa, i co jeszcze? Może rejestracja roweru? Rower wybiera się, prócz zdrowia, z powodu ceny użytkowania. Kogo ci będzie stać w tym padołku i kraju pokolenia 1200 brutto na zakup OC na rower, które tanie nie będzie pewnie? To już bardziej ci sie opłaci komunikacja chyba...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, że rower wybiera się dla zdrowia, w szczególności jeżdżąc po mieście, wśród smogu^^
A co do OC, to jeśli rowerzysta nie chce być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu i nie jeździć po ulicach, OC mieć nie musi - ale jeśli porusza się po ulicach i może powodować kolizję, OC mieć musi....chyba, że jest bardzo bogaty i będzie płacić z własnej kieszeni^^
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Kogo ci będzie stać w tym padołku i kraju pokolenia 1200 brutto na zakup OC na rower, które tanie nie będzie pewnie?"

Jeszcze kilka lat temu wykupywałem ubezpieczenie PZU Bezpieczny Rowerzysta. Wtedy rocznie płaciłem 66 zł przy kwocie ubezpieczenia do 20000zł. Jako że Polak mądry po szkodzie to jak Ci przyjdzie zapłacić 10000 za uszkodzenie drogiego wozu (w ASO ceny są takie że wystarczy żebyś przy drobnej kolizji urwał lusterko zewnętrzne, przerysował przedni błotnik i drzwi) to Twoje kaprawe oczka otworzą się na rzeczywistość.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem zawodowym kierowcą,ale i nie stronię od roweru.
Z moich obserwacji jazdy po całej Europie to niestety co najmniej 70% kierowców u nas powinno mieć odebrane prawo jazdy, to co wyprawiają to jest totalny debilizm.
30 lat jazdy bez najmniejszej stłuczki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja tez jestem zawodowym kierowca i szlag mnie trafia kiedy widzę rowerzysta na ruchliwej drodze sznur aut w obie strony a ścieżka rowerowa jest obok pusta wybudowana dla rowerzystów ale cóż wolnoć Tomku zgadzam sie z tym ze cześć kierowców nie powinni posiadać prawa jazdy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Weźcie się wszyscy do roboty... bo siedzicie w pracy i pierolocie na forum.
ma racje /nie ma racji/ dobry kierowca/ zły
porostu tu i tu brak wyobraźni a to żaden paragraf nie obejmuje
jeden i drugi ponosi winę - a w jakich proporcjach ... to kolejne 1000 wpisów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszukujesz kierowcę czy kierowcy? Toyota Corolla czy Avensis? Ciemna - a może jasna? Potrącił rower czy rowerzystę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przecież napisał że rower. Pewnie testują autonomiczne rowery, które mogą jeździć bez kierowcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mogłeś się o to zapytać ze dwa lata temu, jak ten temat był aktualny...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Na drogach Trójmiasta

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

PANEK (4 odpowiedzi)

Poszukuję osób poszkodowanych! przez firmę Panek, w ten czwartek w Gdańsku będzie nagrywany...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

do góry