Widok

Test obciążenia glukozą w ciąży, gdzie najlepiej wykonać?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Drogie mamy, muszę wykonać test na tzw cukrzycę w ciąży. Podpowiedzcie mi gdzie najlepiej go wykonać, tzn jakie laboratorium (musi być prywatnie, nie mam skierowania). Czy sama muszę kupić glukozę w aptece? Jak to teraz wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię w laboratorium diagnostyka. Mają dużo swoich punktów. Najlepiej kup swoją glukozę w aptece o smaku cytrynowym. Jest o wiele lepsza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli jesteś w grupie ryzyka i możesz mieć przekroczony poziom glukozy to proponuje jednak pójść do lekarza rodzinnego po skierowanie. Bo jeśli po badaniu prywatnym okaże się ze cukier jest przekroczony i potrzebne są leki lub wizyta u diabetologa to bez powtórzonego badania na NFZ się nie dostaniesZ. I zniżki na leki tez Cię nie obejmą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy od laboratorium, w Medicover mają swoją glukozę cytrynową albo zwykłą i można też zrobić prywatnie. W synevo z tego co kojarzę chyba trzeba mieć swoją. Lekarz prowadzący ciążę powinien Ci wypisać skierowanie na takie badanie jakoś po 24 tyg ciąży, chyba że chodzisz prywatnie.
Warto zadzwonić i popytać do punktów pobrania krwi to będziesz najlepiej wiedzieć :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej tam, gdzie wiedzą jak zrobić i przestrzegają podstawowych zasad. Tzn. nie pozwolą Ci chodzić pomiędzy pobraniami itp. Nawet o wychodzeniu do domu już tu czytałam na forum...

Żeby badanie było miarodajne musisz być w spoczynku pomiędzy pobraniami.

Miałam cukrzycę ciążową. 8 lat po porodzie wyszła mi cukrzyca typu 2.
Polecam robienie w AM. Mają też poradnię diabetologiczną
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłam kilka dni temu w Diagnostyce (z tym, że w innym mieście). Glukozę kup w aptece. Kosztuje coś koło 4 złotych. Możliwe, że w punkcie będą mieli, ale nie ma gwarancji. Lepiej przyjść przygotowanym :)
Ja robiłam z 75g glukozy krzywą 3 punktową (3 kłucia) - siedziałam 2 godziny w laboratorium. Wybierz może to, do którego najwygodniej Ci się dostać, najlepiej jakieś mniej oblegane. I koniecznie przyjdź wcześnie żeby badanie zakończyło się przed zamknięciem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam invicte w madisonie w Gdańsku. Glukoze mają swoja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

do góry