Widok

Testy alergiczne z krwi wiarygodne czy nie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam. Mam kilka pytań odnośnie testów alergicznych z krwi.

Na początku czerwca mój synek będzie miał robione testy alergiczne z krwi. Ma skończone 9 miesięcy. Zastanawiam się czy są one wiarygodne, bo poczytałam troszkę w internecie i są różne opinie na ten temat.

Pytanie do mam, które robiły swoim dzieciaczkom testy.
1. Czy musiałyście określić co najprawdopodobniej uczula wasze dzieci, czy oni mają jakiś gotowy panel alergenów?
2. Czy jeżeli od ponad 4 miesięcy jestem na diecie bezmlecznej (dodam, że karmię synka piersią i daję mu ponadto inne pokarmy) i synkowi też nie daję pokarmów zawierających białko mleka krowiego to czy testy w tym zakresie mogą wyjść fałszywie ujemne?
3. Jeżeli w trakcie karmienia piersią nie jadłam np. żadnych cytrusów i synkowi też ich nie dawałam to czy można stwierdzić, że jest on na nie uczulony? Czy synek może mieć wytworzone przeciwciała z okresu ciąży jak wszystko jadłam?
4. Może troszkę głupie pytanie ale dziecko ma być na czczo. O której mogę dać ostatni posiłek jeśli krew będzie pobierana ok godz. 8:00?
5. No i czy te testy coś wam dały?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem ciekawa odpowiedzi na Twoje pytania. Mnie pediatrzy wciąż mówią, że bez sensu żebym robiła dziecku badania bo póki nie skończy 3 lat bo i tak nic nie wniosą. A ze skórnymi czeka się jeszcze dłużej.
A dostałaś skierowanie od alergologa czy robisz z własnej inicjatywy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja dostałam skierowanie od pediatry, bo jak to stwierdziła pani doktor "ja nie wiem co mam wam poradzić, najlepiej będzie jak zrobicie testy z krwi". Właśnie jestem na etapie wyboru innego pediatry:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"...nie wiem co mam wam poradzić..." - skąd ja to znam:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja może niepotrzebnie ale pokładam dużo nadziei w tych testach, bo sama nie mogę dojść do tego co uczula mojego synka. Z jednej strony najchętniej odstawiłabym go od piersi bo wtedy byłoby mi łatwiej określić alergeny ale mój synek mówi stanowcze nie butelkom i nic z tego. Ponadto wyczytałam, że alergika powinno się karmić piersią do i tu uwaga..... 3 roku życia. Chyba oszaleli. Ja mam nadzieję, że na roczek zakończę przygodę z karmieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie objawy ma Twój synek?
Moja ma 10 i pół miesiąca i od ok. 5 mies. zaczęła mieć problemy ze skórą; na łokaciach, kolanach, policzkach a najgorzej było na grzbiecie dłoni. Poza tym ciągły kaszel.

Od 2 tyg. nie karmię już w ogóle piersią, zmieniłam mleko na HA, nie daję nabiału i kaszek na mleku mm, no i wyniosłam z domu wszytskie rośliny :(
Teraz nie wiem niestety co pomogło, ale zmiany na skórze jak ręką odjął!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U synka alergia objawia się plamami na policzkach (teraz już są prawie niewidoczne) no i najgorsze kaszlem, katarem, a raczej obrzękniętą śluzówką w nosie (ma się wrażenie, że dziecko ma katar ale nic mu nie spływa), charczeniem w klatce piersiowej i sapką. A to wszystko zazwyczaj kończy się zmianami w oskrzelach.

Ja wyeliminowałam nabiał, nie jem też cytrusów, czekolady, orzechów, miodu, pomidorów i wielu wielu innych pokarmów:/
Mam też wrażenie, że może mieć uczulenie na sierść psa ale jego nie mogę wyeliminować:)))))))) Mały ma kontakt z psem codziennie. Jak jestem w pracy to małym zajmuje się teściowa, a oni właśnie mają pieska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ewidentnie jakąś alergię ma moze na nabiał , moze na psa ...ale z testów dowiesz sie niewiele albo nic więc jesli miałabym za nie placić to bym ich nie robiła . Poproś lekarza aby ci zapisał Zyrtec poprostu - testy zrobisz jak dziecko będzie starsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja za testy nic nie będę płaciła więc nie mam nic do stracenia.

Co do zyrtecu to byłam jakiś czas temu prywatnie u pewnej pani dr (niby dobrej) i ona stwierdziła, że w jego przypadku jak nie ma lejącego, obfitego kataru to nie ma sensu dawać mu Zyrtecu i kazała mu robić inhalacje z berodualu, wziewy z flixotide i krople do noska.
Szczerze to nie wiem kogo mam słuchać bo pediatra, do której chodzę z synkiem kazała dawać Zyrtec, tylko do niej jak już wcześniej wspomniałam nie mam przekonania. I bądź tu człowieku mądry. Każdy mówi inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zyrtec to lek p/alergiczny więc jego podawanie wydaje mi sie tutaj najbardziej sensowne - moj syn prawie do 5 roku życia był na Zyrtecu lub na Claritinie w syropie - podawałam z przerwami ale jednak . W 5 roku zrobiliśmy testy skórne i przeszliśmy na claritinę w tabletkach . Z testow wyszła alergia na pyłki, sierści, grzybu pleśniowe . Mój syn nie ma lejącego sie kataru przy tej alergii ma zapchany nos (obrzek śluzówki ) oraz suchy kaszel. Jak podaję leki jest w zasadzie dobrze.
Głupoty gada lekarka twierdząc , że tylko lejący katar jest katarem alergicznym :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i właśnie...chyba sama muszę zrobić jakiś doktorat z medycyny bo inaczej to lipa.

Rybalon wiesz co, jej chyba chodziło o to, że Zyrtec stosuje się jak jest zapalenie błony śluzowej nosa, czyli jak dobrze pamiętam objawiające się wodnistą wydzieliną z nosa. Ona nie mówiła, że tylko lejący katar jest katarem alergicznym. Ale mogę się mylić, bo człowiek już głupieje od tych różnych porad wspaniałych lekarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak czy siak Zyrtec nie zaszkodzi i ja bym go podawala dłuższy czas - bedziesz wtedy widziala czy jest po nim poprawa . Tylko musisz go podawać systematycznie przez np. m-c .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek też jest alergikiem,ma dwa lata i nasza alergolog uważa,że testy z krwi są niemiarodajne u dwulatka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti, a lekarz mówił dlaczego są niemiarodajne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bo jest za mały i moga wyjśc błędne wyniki, kazała czekac do ukończenia 3 roku życia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego , że dziecko jest za małe poprostu moja kuzynka robiła taki panel pediatryczny z kriw swojej dwulatce i wyszło tyle mniej więcej że jest uczulona na cos i tak naprawdę trudno powiedziec na co konkretnie i w jakim stopniu .Po tych testach dostała własnie Zyrtec na stałe :-) hehehe i zalecenia powtórzenia jak już można będzie robić skórne .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to porażka:/ Dobrze, że nie będę za nie płaciła bo tak to bym się nieźle ........ Chyba muszę przyspieszyć szukanie nowego pediatry, bo ta babka to szkoda gadać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój starszy syn miał robione testy z krwi i co? i nic nie wyszło! a jest uczulony na pyłki drzew, pleśń, mleko itd. Test skórne o wiele więcej powiedzą niż te z krwi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
racja z krwi powiedzialo tyle ze dziecko jest zdrowe a ja glupia bo szukam dziry w calym ( ja mam astme). Dostala wziewy po ataku i jak reka odjał:) tesy bedziemy robic jak skonczy 3 lata czyli w lipcu:).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam że testów nie powinno się robić w okresie pylenia,chba że to inna alergia np.pokarmowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pediatra przepisał berodual? Mojemu dziecku to przepisał alergolog. To jest lek na sterydach I daje się tylko przy mocnym kaszlu alergicznym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dziecko ma charczenie z klatki piersiowej i zatkany nos, to niestety trzeba wybierac miedzy psem a zdrowiem dziecka. Miałam od małego wszystkie wymienione objawy, niestety rodzice nie chcieli pozbyc sie z domu kota i choroba przeksztalcila sie w astmę oskrzelową i alergią na prawie wszystko. W tym momencie już wiem, że będę brała leki do końca życia. Pozdrawiam i życzę dokonania mądrej decyzji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi obaj synowie sa ewidentnie alergikami, lekarz nasz pediatra, podobnie jak Wasze rozklada rece, mowiac "no tak juz maja ci mali alergicy" i daje Zyrtec, masc natluszczajaca, czasem sterydy i jakies inne antyuczuleniowe syropki.... na tym sie konczy rola naszej pediatry.

zrobilam na wlasna reke panel pediatryczny z krwi na 21 alergenow (10 pokarmowych + 10 wziewnych, dokupilam jeszcze na kakao, ktorego nie bylo w zestawie).

Wszedzie wyszly wyniki nawet nie watpliwe, ale ujemne po czym nasza pani dr powiedziala, ze to wcale nie swiadczy, ze tej alegrii nie ma. Gdyby wyszly dodatnie, to znaczy ze na 100% jest alergikiem, a tak, to nadal nic nie wiemy.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ami miałą robione testy z krwi- wyszło, że nie jest na nic uczulona a tak w rzeczywistości była na białko mlekakrowiego... moim zdaniem strata pieniędzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja na Polankach usłyszałam od alergologa, iż ok 20% wyników jest prawdziwych, pozostałe są na ogół wątpliwe.
Poza tym, to wcale nie musi być alergia pokarmowa, może być na pyłki - teraz najgorszy okres.

Na Polankach był poruszany temat z gruntu etyki - eliminowanie pokarmów z diety dziecka, zwłaszcza niemowlęcia (dieta eliminacyjna na wszelki wypadek, jeśli nie wiadomo na co jest alergia), przez coraz więcej środowisk lekarskich jest uznawane za nieetyczne. Eliminuje się dziecku składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju i zakłóca jego wzrost.

Proponuję porządnego alergologa, u nas pomógł też Zyrtec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

Kurczę, szkoda, że z tymi testami to taka lipa. Liczylam na nie bardzo, a tak to będziemy znowu w punkcie wyjścia.
Z drugiej strony to zastanawiam się po co niektórzy lekarze zlecają te testy, skoro one praktycznie nic nie wnoszą. Pewnie na odczepnego, aby matka nie gderała.
No nic, tak czy siak to pojedziemy na te testy, może przynajmniej pani alergolog coś sensownego mi powie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek miał robiony panel pokarmowy ze 3 tygodnie temu. ( ma prawie 9 ms)i nic nie wyszło, a uczulenie na buzi i rączkach nadal ma :( Szkoda kłucia dziecka. Tez myslałam, ze to cos pomoźe. Mają jakis standardowy pakiet na 20 alergenów. Odradzam :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mając za soba lata doświadczenia, radzilabym zamiast wszystkich alericów, zyrtecow i innych claritin lek nowej generacji, ktory podobno nie obiaza tak bardzo watroby jak te pozostałe - Xyzal. Z tym, ze jest on wylacznie na receptę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam moaj bierze Xyzal w syropie do tego Flixotide i ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko ma 16 msc i już ma za sobą pierwszy etap testów skórnych.Wyszło iż ma uczulenie na żółtko i soję.Wczeniej wykonałam testy biorezonansem i wyszło,iż dziecko ma uczulenie na mleko krowie,kozie,kakao,czekoladę,pyłki brzozy,roztocza itp.Zobaczymy co wyjdzie na kolejnych testach skórnych(tzw drugi etap).Jednak mam zamiar zrobić testy z krwi i zobaczymy jaka wówczas wyjdzie paranoja bo na dzień dzisiejszy nic się nie pokrywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bo 16 m-cy to za wcześnie na testy - nie są miarodajne ...szkoda kasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie.
Zaplacilam za 3 panele 400 zlotych.
Wszędzie wynik zerowy.
Od 25 lat leczę się z powodu alergii.
Prawdopodobnie testy mogą być wadliwe. Trzeba w takiej sytuacji prosić o inne lub zwrot pieniędzy.
Mój wnuk w Szwajcarii miał taką sytuację. Profesor zmienił testy na inne i ma właściwy wynik.
Nie wiem, czy w Polsce to potrafią.
Będę prosić o zwrot pieniędzy .
Niedawno robilam inne testy i wynik jest inny. Samo życie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

do góry