Widok

Trojaczki-potrzebna pomoc

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
https://dziecko.trojmiasto.pl/Jednojajowe-trojaczki-urodzily-sie-w-Gdansku-Rodzice-potrzebuja-wsparcia-n129504.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Każdy potrzebuję pomocy! Był o tym artykuł i nie spamujcie tu!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
500+ nie wystarcza?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

szkoda słów na te spamy sami żyjcie za 500 zł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nikt nie każe żyć za 500zł, chyba, że oboje rodzice nie pracują, bo nie chcą. Nie dajmy się zwariować. Moja "pożal się Boże znajoma" ma 4 dzieci. Dostaje 2000zł z 500+, ma mieszkanie od miasta - czynsz jakieś 500zł. Z Mopsu dostaje rodzinne 300 z okładem+ dodatek mieszkaniowy= to pokrywa czynsz. Dzieci mają darmowe przejazdy, obiady w szkole, po szkole mają zorganizowane schronisko Caritasu - dostają obiad, mają korepetycje, wyjazd na 2 tyg w góry latem kosztował ja 200zł od dziecka. Oczywiście nie pracuje, bo po co?
Oczywiście, nikt nie kwestionuje, że z trójką maluszków na raz jest ciężko, ale:
- miasto/gmina z reguły przy takich ciążach kieruje pielęgniarkę środowiskową do pomocy
- tatuś może pracować, chyba rąk mu nie urwało przy tym porodzie
- ciężko, to może być z ogarnięciem trojaczków, ale każde dziecko przyniosło ze sobą 500zł na swoje utrzymanie, powinno wystarczyć na pieluchy i mleko
Także moim zdaniem to potrzebna jest im pomoc w domu, w przygotowaniu obiadu, posprzątaniu, a nie finansowa. W końcu becikowe na zakup wózka też dostaną x3.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

No i jeszcze mama dostanie macierzynski socjalny 1000zł. Także chyba nie tak źle 1000 + 4x500+ pensja męża. Za to ludzie na rencie mają 900zł an wszystko, mieszkanie, życie, leki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tego co ja czytałam to tu chodzi o to, że pomoc potrzebują teraz, bo maluszki urodziły się szybciej, a cała ta pomoc finansowa z opieki społecznej będzie za około 2- 3 miesiące.
Oni nie chcą nie wiadomo jakiej wielkiej kasy.
A te pielęgniarki srodowiskowe to fakt pomagają przez 20min.
Sądze, że rodzice nie planowali trojaczków, więc skoro nie chcecie pomóc to też nie ocenianie !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takie wyliczanie komuś co ile kosztuje i na co ma przeznaczyć konkretne pieniądze jest poniżej krytyki. Jeśli ktoś chce pomoże, nie chcesz, nie pomagają ale również nie komentuj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Realistka----> super wpis napisałaś całą prawdę nie idą do pracy po co jak wszystko dostają za darmo! Napisałaś całą prawdę i podpisuje się pod tym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy ktoś powiedział że nie idą do pracy. Dziewczynie cofnęli zwolnienie i równocześnie macierzyński, bo zapewne dla zusu jak nie jedna z pań na zwolnieniu mogła pracować w ciąży.
Nie oceniamy wszystkich tak samo.
Ja też mam dwójkę dzieci i aktualnie kończy mi się macierzyński. Też będę siedząca mama w domu, a maz będzie siedział na ciężarówce 3tyg żeby jakoś żyć. Chętnie poszłabym do pracy, ale miejsc w żłobku państwowym brak. Synek mimo, że chodzi to więcej niż powodu chorób jest w domu. A znalezienie pracy od 8-16 też nie jest zbyt łatwe.
Sama będę korzystać z dodatkowego 500 plus i wychowawczego i uważam że nie jesteśmy leniami które żerują na państwie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

do góry