Widok

Tuchomska - asfalt do 30 września 2019 - wnioski!

Zachęcam do zapoznania się z tematem.
Projekt w dokumentacji przetargowej str. 17
https://bip.zukowo.pl/Article/get/id,77695.html
Wnioski:
- najtańsza oferta,która prawdopodobnie wygrała to 1,2m, co jest poniżej budżetu Zamawiającego (Żukowo) - 1,43m.
- termin wykonania do 30 września 2019, pewnie skończą w grudniu... - zobaczymy
- zakres -mapa pokazuje proj. asfalt do połowy osiedla Chmary, jak nie trochę dalej.. patrz mapa str. 17
- brak jakichkolwiek chodników!!! Nie poszli ZRIDem!
- do niektórych ulic bocznych będą zjazdy na ok 15m z płyt YOMB, na pozostałych nic, zero zjazdów!! a co najgorsza korytko ściekowe 0,5m.Trzeba będzie przypilnować wykonawcę by z niweletą dobrze wyszli i najlepiej w miejscach skrzyżowań puścili przepusty
na deszczówkę żeby nie marnować zawieszenia w rynsztoku.
- 8 progów zwalniających z kostki w odległości co 250 -300m, część stosunkowo długa.
Propozycja:
- niech Przedstawiciele samorządu przygotują plan inwestycyjny związany z budową chodnika.
Jako mieszkańca jest to coś co mnie przeraża. Dobrze, że inwestycja rusza, ale dlaczego nie robić od razu dobrze i nie wywłaszczyć ZRIDem dodatkowego 1 m na chodniki? Tak robią inne samorządy. Inwestycja pewnie byłaby niewiele droższa, a jak pokazuje rynek oferta poniżej budżetu o 200tys (co prawda brutto), więc może trzeba byłoby niewiele więcej dołożyć...
Może tam (gdzie się da i nie ma w skrajni skrzynki gazowej itp) umieścić chociaż pionowo pasek 1 płyty YOMB dla przechodniów?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak zwykle prowizorka, a tyle dzieciaków i starszych chodzi po Tuchomskiej...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aby coś było chodnikiem musi mieć minimum 1,5m szerokości, mniej to marnowanie publicznych środków. Na takich "zabrukach" można swobodnie parkować, bo to nie chodnik. Są na to stosowne wyroki sądowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Można zwęzić jezdnię i będzie pełnowymiarowy chodnik
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za te celne uwagi. Przecież w gminie w zarządzaniu drogami nie chodzi oto aby zrobić A aby zarobić. Nie wiem czy wiecie ale w/G analiz krajowych powiat kartuski jest na 5 miejscu rankingu najgorszej infrastruktury. Podział inwestycji na kilka zadań to system znany od lat. Patrzcie szkoła kosztowała więcej niż ta z basenem na kokoszach A progi zwalniające to relikt uspakajania ruchu w Londynie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam że w budżecie gminy ta inwestycja jest realizowana od 11 lat !!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co jest reazlizowane od 11 lat? Tuchomska? Chyba z Księżycową Ci się pomyliło.
Niedługo będziemy obchodzić 18-stkę przystąpienia do budowy Księżycowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przypomnę, że wg wyliczeń UG Żukowo koszt wykonania Księżycowej w przeliczeniu na 1 km nie różnił się znacząco od budowy 1 km dwujezdniowej, czteropasmowej drogi ekspresowej jakie powstawały i powstają w całej Polsce.
A nowszym mieszkańcom przypomnę także, że ul. Kolejową (skrót z Pępowa do Rębiechowa) budowano w 6 (słownie: sześciu) etapach.
A pan Szymkowiak jak zwykle zadowolony.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie nie pomyliło mi się.. Proszę zwrócić uwagę na pozycję budżetowe. A dla nas edukacja jak można mamie wyborców że są zabezpieczone środki budżetowe. I nie znaczy to że inwestycja będzie zrealizowana. A potem te środki finansowe są przenoszone na inne ważne wydatki utrzymaniowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A w projekcie miało być zrobione oświetlenie a nie ma, więc dlaczego Pan Sołtys usunął ten punkt z głosowania nad budżetem sołeckim:(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie niech robią ale ja jestem za mijankami a nie progami co wygospodaruje miejsce na chodniki w gorszych miejscach...
Odwodnienia myślę że bez problemu bo Tuchomska przecinają rowy melioracyjne... A oświetlenie moim zdaniem odpada ok na skrzyżowaniu lub przejściu dla pieszych ale wkoncu to wieś a ja nie lubię światła w nocy w moje okno...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

to sie wyprowadz do lasu jak ci wszystko przeszkadza, jednego wykręta mniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy wiecie że progi zwalniające zwiększają 7 krotnie emisję zanieczyszczeń z samochod (tarcze, klocki, opony, spaliny)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przypnij sie do drzewa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo progi zwalniające to wynalazek, którego w cywilizowanych krajach już się nie stosuje. Wystarczy zrobić mijanki i tak się uspokaja ruch nie dewastując samochodów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ano nie stosuje się, bo jakoś tak wyszło, że i kierowcy są bardziej ucywilizowani. A może i mandaty wyższe ;) U nas z maksymalnym mandatem 500zł to śmiech na sali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mijanki są lepsze - jak nie zwolnisz uszkodzisz samochód mocniej (dzwon ze znakiem albo z innym autem), a jak zwalniasz to nie niszczysz chociaż zawieszenia. No i się wyrabia odruch ustępowania pierwszeństwa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki za info, ale trochę mi się nie zgadza długość ulicy, piszesz że do osiedla chmary, według mapki to wygląda jakby budowa miała się kończyć gdzieś na wysokości ulic Saturna, bursztynowej, tam chyba jeszcze nie ma chmary? Chmara się zaczyna od agatowej, jeśli się mylę proszę popraw, dzięki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na zebraniu burmistrz powiedział, ze asfalt będzie do spalonego gospodarstwa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łatwo policzyć ile to jest 1.2 km od istniejącego juz asfaltu... okolice chmary... ostatnia studzienka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zamiast progów zwalniajacych proponuje nic nie robic na tuchomskiej i zostawic dziury beda wolniej jezdzic a pieniadze przeznaczyc na festyn w zukowie i Skrzeszewie w kazda niedzielę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym nawet noe równał, ba jeszcze podkopał troche... :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

E tam Pan z Carlsberga i tak ma wylane na dziury ;-) Pruje niestety ile fabryka dała ;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

oby tylko Pan z Calsberga nie spowodował jakieś tragedii. to co wyprawia, w głowie się nie mieści, zero szacunku do przechodniów i innych użytkowników ruchu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

to co nie wiadomo gdzie ma gawre? wykurzyć i wpitol!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może to w sam raz sprawa dla dzielnicowego (albo i wsiowego). Aby zidentyfikował i porozmawiał ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jego gawra mieści się na osiedlu chmary
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

burmistrz? Cytując klasyka: "ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry