Widok

Urlop wychowawczy (wniosek)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny urlop macierzyński kończy mi się w piątek 4go października. Chcę pozostać z dzieckiem w domu i być na wychowawczym. Co muszę zrobić? W sensie wniosek? Podanie jakieś do pracodawcy? No i skoro macierzyński kończę w piątek to wychowawczy liczyć od soboty żeby była ciągłość czy od poniedziałku.
A i czy wychowawczy mogę wziąć na rok. I potem np przedłużyć. (niewiem jeszcze co będzie za rok :P)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytania do kadrowej.
Bodajże 3 tygodnie przed planowaną datą wychowawczego powinnaś to zgłosić do pracodawcy i on coś tam dalej działa. W tym czasie nie dostajesz wypłaty z firmy i nie masz chorobowego, czyli chorować se możesz, ale o L4 zapomnij. Wychowawczy można dzielić na części, ale chyba jest jakiś limit w miesiącach albo wieku dziecka. Dopytaj w kadrach lub u prawnika w PIP (jest darmowy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracownik-rodzic może skorzystać z urlopu wychowawczego w wymiarze do 36 miesięcy, ale nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 6 roku życia.
Z urlopu wychowawczego można skorzystać w maksymalnie 5 częściach, które nie muszą następować bezpośrednio po sobie.
Z urlopu może skorzystać zarówno matka jak i ojciec dziecka. Jeżeli oboje są pracownikami, mogą korzystać z urlopu jednocześnie, przy czym należy pamiętać, że wymiar urlopu nie zwiększa się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy jak jestem na urlopie wychowawczym to przysługują mi wczasy pod grusza? Albo bony na święta? Teraz na urlopie macierzyńskim dostawałam jak reszta pracowników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry