Widok

Urząd Wojewódzki 500+

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy wniosek którejś z mam trafił do urzędu Marszałkowskiego/Wojewódzkiego i od sierpnia do chwili obecnej jest rozpatrywany??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pasożytnicze to nasze społeczeństwo...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

no...najlepiej ze Zdzisiem lub Benkiem tudzież z Mirkiem zrobic 4 dzieciaki i jest 2000+
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

...to też sobie zrób...i będziesz mieć na tyle ile zrobisz.. proste
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ty się przejdź i zobacz, czym góra jeździ, po ile ma mieszkań, zamiast pozwalać szczuć siebie na takich samych ludzi, jak ty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Takich samych? Ja za darmo pieniędzy nie dostaję, ani nie dostawałem. Odchowałem trójkę dzieci, ani grosza nie dostałem, co więcej od dwudziestu siedmiu lat prowadzę firmę i płacę potężne podatki... Co z tego mam? Ludzie mnie od złodziei wyzywają, bo stać mnie na dwuletniego Mercedesa A klasę w leasingu...
Darmozjady tylko daj i daj, pieniądze za darmo mają i jeszcze się prują, że opóźnienia w wypłatach są...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15

Pasożycie nie nasza tutaj wina że urodziłeś się w czasach komuny.Zrob sobie jeszcze ze 4 dzieci to też będziesz dostała i pojeździsz mercedesem z tego roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z twojego wpisu sądzę że sam jesteś pasozytem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój, też czekam na decyzję od sierpnia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno macie jakieś braki w dokumentach. Pytalyscie u źródła? Przecież są terminy rozpatrywania wniosków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marszalkowski i wojewódzki nie mają właśnie terminu tak jak mopsu.. w zeszłym roku trwalo to 5 msc w moim przypadku w tym roku już 7 msc i żadnych info...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy jeden z rodziców pracuje za granicą to tak właśnie wygląda, ponieważ urzędnicy muszą sprawdzić czy w innym kraju nie jest to świadczenie pobierane, Ale siedem miesięcy na taką biurokrację to naprawdę długo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie trwa już 6 miesięcy i cisza a dodzwonić się tam -niemożliwe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie. Ja papiery złożyłam dopiero w Lutym ale jak czytam ile wy już czekacie to ręce opadają :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam od grudnia 2017 i nic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja czekam od listopada 2017, żadnych informacji. Telefon wiecznie zajęty. Jedno wielkie kłamstwo z tym 500+.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie ja też i nic szukam jakiś informacji aby to przyspieszyć ale nic nie mogło znaleźć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez czekam rok,żadnej informacji, a żeby się dodzwonić to mozna zapomnieć...ile to jeszcze potrwa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ukraincy 500 plus - to tez dostająą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja czekam od 7 grudnia 2017 byłam pytać się u radcy prawnego niby mają 30 dni na roapatrzenie sprawy porażka;(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez jeszcze czekam złozyłam w sierpniu dostałam 2 dni temu lust z urzedu wojewódzkiego zeby im dosłac umowę o pracę oraz daty od kiedy do kiedy mąz przebywał w Polsce w czasie pracy za granicą( delegacja) oraz dostarczyć zaświadczenie A1 i wypełnić w razie braku oświadczenie kturej dołączyli gdzie takie oświadczenie złożyłam już przy wniosku w sierpniu mam na to 14 dni a jak tego nie dostarczę to mój wniosek ,ostanie odrzucony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwonie w wyznaczone dni o wyznaczonych godzinach i nikt odbiera telefonu... porażka.. czekam 7 miesięcy i cisza..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja składałam w sierpniu 2017r dzwoniłam miesiąc temu dowiedzieć się na jakim są etapie to Pani z którą rozmawiałam powiedziała mi, że rozpatrują dopiero wnioski z kwietnia 2017 r więc zanim dojdą do sierpnia to jeszcze ok 6miesięcy plus oczywiście odpowiedź z kraju w którym pracuje rodzic. Usłyszałam, że termin rozpatrzenia to około roku potrwa. Tylko czy oni nie mają jakiś terminów na udzielenie odpowiedzi rozpatrzenie wniosku, bo to paranoja jest jakaś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest jakaś kpina,ja czekam od października i pani powiedziała ze jeszcze ok pol roku może to trwac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja składałam w sierpniu - jutro jadę tam osobiście bo to dziwne, że Urząd nie obowiązuje żaden termin na rozpatrzenie wniosku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziewczyny, ja się dodzwonilam wczoraj.. Kobieta która zajmuje się moja sprawa rozpatruje to w kolejności wpłynięcia wniosków... mój wniosek trafił w październiku, wczoraj był już na biurku w tym tygodniu ma tą moją teczkę otworzyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja była też wczoraj i na początku Pani mnie poinformowała, że oni nie składają wniosków o wypłatę świadczenia do innego kraju (w naszym przypadku Szwecja) tylko wniosek który oni wysyłają dotyczy wyrówniania różnicy świadczenia do kwoty 500 zł ( np. jeśli w Norwegii świadczenie wynosi 50 zł na dziecko to Urząd wysyła wniosek o wyrównanie do kwoty 500 zł). Mam pytanie czy jeśli mój mąż pracuje w Szwecji i jego pracodawcą jest szwedzka firma natomiast ja w Polsce nie jestem aktywna zawodowo to musimy sami złożyć wniosek o świadczenie w Szwecji? Czy to właśnie Urząd Wojewódzki wysyła taki wniosek w naszym imieniu? Bo już zgłupiałam po wczorajszej rozmowie w UW. Ja składałam w sierpniu w Mopsie i wczoraj usłyszałam, że jeszcze to kilka miesięcy potrwa na pewno - tak naprawdę nie otrzymałam żadnej rzetelniej informacji więc za 2 miesiące podejdę ponownie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A dlaczego urząd w Polsce miałby wysyłać za ciebie ,przecież nie są jasnowidzami i nie wiedzą do jakiego kraju się zwrócić.
Mąż pracuje w Szwecji więc tam musi iść złożyć wniosek ,najwyżej to urząd szwedzki może żądać od Polskiego potwierdzenia że nie pobierasz rodzinnego w polsce a co za tym idzie ,otrzymasz pismo z UW o doniesienie odpowiednich dokumentów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Urząd w Polsce nie musi być jasnowidzem - napiszę jeszcze raz w miesiącu sierpniu złożyłam wniosek w Mops o wypłatę świadczenia 500+, otrzymałam po około 3 tygodniach pismo do uzupełnienia danych w którym wpisałam wszystkie brakujące dane dotyczące pracodawcy w Szwecji więc Urząd doskonale wiedział w jakim kraju pracuje mąż. Po ok 2 tygodniach otrzymałam kolejne pismo z Mopsu, że w zaistniałej sytuacji dalszym rozpatrzeniem mojego wniosku zajmuje się Urząd Marszałkowski. W miesiącu lutym otrzymała kolejne pismo, że sprawę przejął Urząd Wojewódzki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A oto fragment ze strony Ministerstwa Rodziny - "Rodzina 500 plus w UE

Czy mimo, że pracuję za granicą, dostanę 500 zł na dziecko?
Jeśli osoba składająca wniosek lub członek wskazanej we wniosku rodziny przebywa poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - w państwie Unii Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub w Szwajcarii, a wyjazd/pobyt ten nie ma charakteru turystycznego, leczniczego lub nie jest związany z podjęciem przez dziecko kształcenia poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, to gmina przekazuje wniosek wraz z dokumentami marszałkowi województwa (od 1 stycznia 2018 r. wojewodzie) w celu jego rozpatrzenia i ustalenia, czy nie mają zastosowania unijne przepisy o koordynacja sytemu zabezpieczeń społecznych. Ma to na celu wyeliminowanie niedopuszczalnej w przepisach unijnych sytuacji pobierania na te same dzieci podobnych świadczeń w dwóch lub większej liczbie państwach UE/EOG/Szwajcarii jednocześnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie rozumiem z tego co napisałaś.... składała wniosek o polski zasiłek skoro chcesz brać w Szwecji?
Z tego co mi wiadomo to zasiłek można brać tylko w jedym kraju.. nie slyszalam nic o wyrównaniu różnicy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jeszcze raz napiszę - w miesiącu lipcu złożyłam wniosek w Mopsi o świadczenie, ponieważ jeszcze wtedy nie wiedział, że krajem który powinien wypłacić świadczenie jest Szwecja ponieważ tylko mąż pracuje - sytuacja do tej pory wyglądała inaczej jak również ja pracowałam w Polsce wtedy mieliśmy świadczenie wypłacane z Polski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale mogę się mylić bo się nie znam.. proszę oswieccie mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli mąż sam powinien złożyć wniosek w Szwecji to proszę mi wyjaśnić zasadność tego wątku - w jakim celu wasze dokumenty są w Urzędzie Wojewódzkim i czekają na rozpatrzenie w sprawie wypłaty świadczenia???? Jeśli sami składaliście wniosek zagranicą to czego oczekujecie od Urzedu Wojewódzkiego co niby on ma rozpatrzyć???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak w tym przypadku,ale u nas wyglafa to tak

Maz pracuje w Norwgi i przez kilka lat fostawalismy zasiłek w Norwegi.Po wprowadzeniu 500+ dostal pismo,ze cofaja zadilek na drugie dziecko(bo takie swiadczenie przysluguje nam w Polsce)Musielismy zatem złożyc wniosek na drugie dziecko w Polsce i dostawalismy swiadczenie,ale zanim to nastapilo MOPR przkazywal sprawe do Urzedu Marszałkowskiego,ktory sprawdzał nas w Norwegi.Za pierwszym razem poszlo szybko,ale niestety procedura sie powtarza przy nowym okresie zasiłkowym.I takim to sposobem od października nie dostajemy pieniedzy,bo procedura trwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W moim przypadku jest tak ze jeden z rodziców pracuje za granicą i UW sprawdza czy tam drugi rodzic nie pobiera żadnego zasiłku abym ja mogła dostać w Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko, że u nas ja nie jestem aktywna zawodowo - pracuje tylko mój mąż zatrudniony u szwedzkiego pracodawcy więc nam nie należy się 500 + z Polski w ogóle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam podobna sytuację szef męża wystawił też zaświadczenie że nic nie pobierał wyjechał w delegację na 8 tyg.i teraz nadal jest w Polsce zarabia 2100brutto mamy trójkę wspaniałych dzieci i też nie otrzymujemy nic od państwa a sprawa się ciągnie od 07,12,2017 roku w kurde gdzie ta sprawiedliwość ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jak to się skończyło? Ja czekam nie X 18r i nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam sie ,ze kpina bo rozumiem pierwszy długo sprawdzaja ,ale otrzymali od niemieckiego urzedu ze nie przysługuje nam 500plus to dlaczego zs kazdym razem czekamy po tyle miesiecy. Przetrzymują nasze pieniądze A gdzie odsetki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kpina to mało powiedziane. Złożyłam wniosek w sierpniu 2019 i do tej pory cisza. Dodzwonić się do nich to jest cud. A Jak już mi się udało dostałam tylko informacje ze Wniosek wogole nawet jeszcze nie został rozpatrywany. Wysłałam im ponaglenie zobaczymy czy cokolwiek się ruszy.
Nie zależy mi na Tych pieniądzach ale na decyzji. Bo żyje tylko i wyłącznie z tego co dostanę od partnera który pracuje za granicą. Gdyby nie to, to byłabym w czarnej d***.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja równiez czekam od sierpnia , od miesiąca nie można sie do nich dodzwonić ,tez wysłalam ponaglenie minelo 7 dni i nic .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już czekam 15 miesięcy i nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja czekam od sierpnia 2017 i również nic. Żadnego pisma nawet. A jak u Pani?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


Aga masz aktywnosc zawodową? na dzien składania wniosku i/lub potem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam chciałam zapytać o co chodzi z ta aktywnością zawodową Ja jestem bezrobotna Dziś się dowiedziałam że tez mi wstrzymują 500 Jestem po rozwodzie ojciec pozbawiony praw Siedzi w angli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w końcu dostałam decyzję po 17 miesiącach,ale co z tego jak nie mają pieniędzy żeby mi wypłacić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój wniosek trafił tam w listopadzie i też czekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy coś się u was już ruszyło w sprawie 500+? Ja nadal czekam od Lutego i nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam, ja mam taka sytuacje zez tata dziecka się rozstaliśmy krotko po urodzeniu dziecka ( nie jest moim mezem) i od tamtej pory "urwał kontakt", nie interesuje się ani nie placi ani złotowki sprawa oczywiście w sadzie, alimenty, komornik czyli w przypadku osob mieszkających zagranicą sad okręgowy i co roku przychodzi jakies pisemko z ambasady ze "ten pan..." nie posiada wystarczających srodkow na placenie alimentów i to tyle- ok. dostaje alimenty z FA, a w PUW jeśli chodzi o świadczenia wychowawcze -masakra. wniosek zlozony w sierpniu 2017 do mopsu, potem przekazany do Urzedu Marszałkowiskiego a od 1 stycznia do Urzedu Wojewódzkiego, gdzie trwa tajemnicza cisza i nikt nic nie wie za to każą "uzbroić się w cierpliwość"...Jeżdzę tam co miesiąc i nic z teog nie wynika, zlozylam już jedna skarge pisemną miesiąc temu, na odpowiedz mieli 14 dni-nic nie dostałam. Cos gdzies kiedyś wyczytałam, ze można zaskarżc opieszalosc urzędniczą do Sadu Administracyjego, ktoś cos wie? w końcu "oni" musza mieć jakiś ustawowy termin na wydanie decyzji a co się dzieje ? wolna amenrykanka i zaslaniaja się ze "maja kilka tysięcy wnioskow". jakos MOPS wcześniej radzil sobie w miesiąc czasu dawali odpowiedz a teraz? porazka. u mnie nic nie zmienilo się od paru lat-nadal jest to samo jak co roku, wiec wystarczyłoby sprawdzić w systemie i maja moja sytuacje ale NIE. trzeba czekac wiele miesięcy a ostatnio usłyszałam nawet odpowiexz od niemilej pani ze to może jeszcze przez wiele miesięcy potrwać albo nawet "tamta strona " może wgl nie odpowiedzieć i sprawa utknie w miejscu. I nie rozumiem tego?? człowiek sklada wniosek i sprawa tkwi przez wiele msc a nawet lat? i gdzies tam w szufladzie urzędniczej sobie leży i nic się z tym nie robi. Niby mamy XIX wiek, jesteśmy w Unii a czasami mam wrazenie ze może gdzies na Syberii albo na końcu swiata gdzie nie ma zadnej administracji ani zasad. masakra. uważam,ze urząd powinien troszeczkę szybciej zalatwiac sprawy petentow, wnioski itd. a nie minal już ponad rok i końca czekania nie widać. i tez nie wiadomo gdzie się zglosic gdzie to zaskarzyc?? nikt nic nie wie, pani w punkcie informacyjnym tez nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

oczywiście XXI wiek* :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakies 3 tygodnie temu dostalismy decyzje za poprzedi rok,pieniadze wpłyneły w terminie zasiłków.A teraz kolejny rok czekania zapewne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ma już serdecznie dość czekania, we wtorek jadę osobiście sprawdzić na jakim są etapie z moim wnioskiem, jeżeli nic z nim jeszcze nie zrobili sprawę na głośnie publicznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ka- to ze pojedziesz nic Ci nie da/ ja jezdze systematycznie od stycznia i za każdym razem slysze to samo ze maja po pare tysięcy wnioskow a ich jest tylko kilka osob do obsługi i robia co mogą i trzeba czekac. to jest jakas paranoja nie zebym była jakas pazerna ale skoro jest taka ustawa i możliwość żeby bly dodatkowe pieniądze dla dzieci to człowiek się o nie stara? w tym roku dziecko miało Komunię i po prostu musiałam się zadłuzyc żeby to wszystko jakos ogarnąć. "nagłosnic sprawę..." tylko jak? ja mysle ze pomogły by jakos zbiorowe pozwy bo to ze sprawa powinna być naglosniona-ok w sumie jest bo w necie o tym pisza i oni sami nie ukrywają tego ze maja ogromne zaleglosci . tylko ze ja już czekam ponad rok> I NIC> a cz w mojje sprawie cos robia? nic. sprawa lezy w szufladzie i nic. czasami tylo kazą "uzupelnic wniosek " o np... taką "pierdółkę" jak adres szkoły podstawowej do której chodzi dziecko. OK tylko ze ja już to we wniosku pisałam. a to tylko gra na zwłokę. niewiem czy już nie kserować wszystkiego i czy nie isc tam z dyktafonem bo po prostu to co się dzieje to masakra.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

wypłacili Ci od razu wszystko? czyli kilka tysięcy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W jedym przelewie dostalam calość ,czyli to co przyslugiwalo za poprzedni okres
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Eee- a ile czekałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

super, u mnie tez ja czekam na wieksza sumę no ale wolałabym dostawac co tak jak było wcześniej z MOPSu a nie czekac latami na 1 przelew. a robilas cos w sensie ze się dopytywalas, "popedzalas " ich?? czy czekalas spokojnie . bo u mnie...na razie nic się nie dzieje i nie wiem co jeszcze mogłabym zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

przelew przyszedł w terminie zasiłków, czyli pod koniec miesiąca, a decyzja prawie 3 tygodnie wcześniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Propozycja dla rodzin które złożyły wniosek 500plus i chciałyby skierować sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Tak krótko czekam już od sierpnia 2017 roku ,złożyłam nawet wniosek na kolejny okres i nadal bez rezultatu. Zainteresowanych zapraszam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co ma Baranie Rzecznik Praw Konsumenta do zasiłków i w ogóle do postępowania administracyjnego? Jak już to możecie pisać ponaglenia wg art. 37 kpa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja również czekam od sierpnia 2017. w lipcu 2018 zadzwonili ze brakuje jakiejś ankiety. wypełniłam więce i wysłała- nadal cisza. po 2 tygodniach dzwonię i twierdzą ze nie mogą znaleźć bo tyle tego mają i proszęwysłać jeszcze raz,.... suma sumaru wysyłałam to samo 4 razy!!!! w końcu Pani zadzwoniła ze wszystko jest ok i perzekazuje dokumenty dalej- był początek września 2018. Mamy połowę paździenika 2018 i co? Dalej nic :(( ręce opadają. Mój e mail:zaltom83@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja juz czekam od wrzesnia 2017 i zadnej odpowiedzi ,nawet nie poinformowali mnie czy dobrze zlozylam dokumenty dodzwonic sie nie idzie na a mail nie odpowiadaja a w czym nasze dzieci sa gorsze w niemczech nam odliczaja czyli niemcy sa poinformowani
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam jestem za skierowaniem sprawy tez czekam pozdrawiam MOj email slawus2442@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam jestem zainteresowana, czekam 7 mcy. Mój email sadocha27@interia.pl, proszę się odezwać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak złożyłam wniosek sierpień 2017 i do dziś cisza. w międzyczasie 5 razy prosili o te same dokumenty, które wysyłałam już 5 razy. Rzekomo jest już we wrześniu 2018 było wszystko ok. Mamy połowę października i nadal cisza :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

od listopada 2017r. nic. Czy my nic nie możemy z tym zrobić? Ja mam ierwszeństwo w Polsce do zasiłku, więc nie powinnam czekać aż oni to zweryfikują.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie nikt nie da nam zagranicą zasiłku jeśli pierwsza do wypłaty jest Polska, a w Polskim urzędzie chcą decyzji z zagranicy .
Też czekam od listopada 2017, drugi wniosek złożony w lipcu 2018. I nadal nic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja czekam od sierpnia 2017 r zero odzewu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój jest rozpatrywany. Wyszłam za Maz w czerwcu i zmieniłam papiery synkowi oczywiście musialam to zrobic i od lipca 2018 roku czekam na 500+ które mu przysługują ponieważ jest drugim dzieckiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak czekam na decyzję nikt nie odbiera telefonu nie można w ogóle się dodzwonić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja czekam od sierpnia na 500 plus na drugie dziecko i nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

2017 nadal nic, czesto sie kontaktuje i nic. 2018 oczywiscie tez nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dajcie znac ile was czeka za 2017?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja czekałam za 2017 trzy miesiące a 2018 czekam od sierpnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To sprawę trzeba gdzieś na głosić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja składała w sierpniu 2017r. Otrzymałam kilka dni temu decyzję,i okazuje się że należy mi się tylko za 8 miesiecy za 2018r. Bo byłam zatrudniona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wielu, wszyscy czekamy, szczególnie samotne matki, gdzie ojciec dziecka przebywa za granicą....Gorzej jak tylko przebywa a matka nie na od niego żadnej pomocy i właśnie te matki zdane są na czekanie...( smutne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

to w takim razie się potwierdza, jestem jedną z nich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na przyszłość, jeśli jesteście "samotnymi matkami" z zasądzonymi alimentami, nie podawajcie we wniosku, że ojciec dzieci przebywa za granicą. Skoro jesteście rzwiedzione to nie musicie wiedzieć co były mąż robi w obecnej chwili. Mógł przecież urwać z Wami kontakt.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam. Ja czekam na wypłatę i mam czekać aż mops zrobi przelew półtora miesiąca. Na decyzję czekałam pół roku i powiedziano mi ze i tak mam się cieszyć. Dodam że pisałam prośbę o przyspieszenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A co pisałaś w tej prośbie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To ze aktualnie jestem na bezpłatnym wychowawczym i troje dzieci na utrzymaniu. Niestety ze względów zdrowotnych nie mogłam wrócić teraz do pracy. Tata dzieci też w Niemczech jest na bezrobotnym po kłopotach finansowych firmy w której pracował. Dzwoniłam wiec pani mi poleciła pisać prośbę i decyzja przyszła lecz nie pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy ktoś dostał już decyzję w sprawie 500 plus z województwa mazowieckiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest forum trójmiejskie. Jak trafiłaś/eś tutaj? ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czekałam na decyzję 17 miesiecy,i teraz okazuje się że mops nie ma kasy żeby mi wypłacić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez jestem samotną matką która od października 2018 roku nue pobiera 500 plus i rodzinnego na dwójkę dzieci.
Utrzymuje sie tylko z alimentów czyli 1000 zl.
A dodzwonić do nich jest ciężko wiecznie zajęty telefon mają.
Jade w czwartek moze uzyskam jakieś informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, czy wie ktoś może jak nazywa się Pan z Urzędu Wojewódzkiego który wlasnie zajmuje się przyjmowaniem interesantów w sprawie 500+?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak ja byłam to było 2 panów. Ja już 14 miesiąc oczekuję. Nadal blokują i nic nie decydują. Wiecie może gdzie porady prawne w tym temacie? Ja jestem pewna że bez interwencji nie doczekam się...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój jest w Marszałkowskim. Składałam wnioski 29.01.2018. Nadal czekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Składała wniosek w listopadzie 2017r i nadal brak odpowiedzi Urząd Wojewódzki Gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja tak samo. Bardzo sie zawiodłam naszym Gdańskim Urzędem Wojewódzkim. Szkoda że Marszałkowski sie tym nie zajmuje, człowiek może i czekał, ale nie aż tak dłuuugo i zawsze byłam w kntakcie z osobą rozpatrującą. Teraz jestem traktowana jak wyłudzaczka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak dzwonisz to telefon cały czas zajęty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi sie poprostu zdaje ze odkładają suchawke aby.miec święty Spokoj . To się w głowie nie mieści ile sie czeka .. i myslicie ze oni wyrownaja za tyle miesiacy ja aktualne czekam 8 miesiacy zadnej decyzji i nic kompletnie .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

dokładnie tak, Marszałkowski załatwiał od razu niemal wszystko,nie wiem jak to jest możliwe,że Wojewódzki tak się ociąga z tym wszystkim,przecież Marszałkowski miał tyle samo roboty .Kontakt z osobą był super sprawą, zawsze wszystko załatwione,wyjaśnione...a tu telefon odłożony cały czas zajety,nikt nic nie wie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałam artykuł na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich, walczą z opóźnieniami, ale kolorowo nie jest. Śląsk ma zaległości z 2016/2017. my mamy z 2017/2018.
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/RPO-sprawy-o-swiadczenia-rodzinne-i-wychowawcze-nadal-z-zaleglosciami
Nie pozostaje już nić jak skierować się właśnie do Rzecznika. Ta sprawa musi być ponaglana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy myslicie ze oni wyruwnaja za tyle miesiącu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

muszą, nie mogą tego nie zrobić. Liczy się od daty złożenia wniosku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najlepsze jest to ze wg nie mozna tam sie dodzwonic . Od 9.00 jest zajęta linka :) Porazka . Jak bylam osobiscie Pani mi mówiła ze jesli dam a1 to wnioski będę szybciej rospatrzone i dalej cisza :) aktualnie czekam 8 mns i nic myślę ze rok jeszcze poczekam .. tylko czy Mops bedzie mial na wyrownanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

We wszystkich województwach jest to samo ja z mazowieckiego i też czekam juz 8 miesięcy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak też jeszcze czekam a dokumenty złożyłam bardzo szybko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ile już czekasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja czekam już 1,5 roku na chwile obecną, nawet jeśli uda się jakimś cudem dodzwonić to i tak nic nie powiedzą poza tym że wniosek został przyjęty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.nik.gov.pl/kontakt/skargi-i-wnioski/

prosze pisac skargi czy bedzie ich wiecej moze cos zdzialamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekamy od sierpnia 2018...niby decyzja jest od konca stycznia ale nadal nie podpisana, nadal nie mamy jej w domu.To co czytam tu,że niektórzy czekają od 2017 to jest przerażające.Wiem,że niektórzy potrzebują tych pieniędzy na już.Rząd szczyci się tak programem 500 plus a cisza jak ten program funkcjonuje naprawdę, a za chwilę chcą wprowadzić i na 1 dziecko to dopiero będzie cyrk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko głupek tak pisze który czytać nie umie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam na decyzje od lipca 2017 czyli 2 lata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zlozylam wniosek1 marca bo wtedy podjełam prace w Polsce i dopiero teraz mamy prawo do 500+. Wczesniej nie staralismy sie o zagraniczne swiadczenia. Decyzja jest podobno gotowa od polowy marca ale nie podpisana. Czy jest wogole ktos na forum kto czekał tylko na podpisanie decyzji? Czy to tez ta baaardzo dlugo trwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja czekam na podpisanie decyzji od kwietnia....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałam pare dni temu decyzje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma ktoś jakiś nr do wojewody w sprawie tych 500+?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za poprzedni okres? Czy ten biezacy tez? Ile czekalas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za ten poprzedni okres czy biezacy tez? Ile czekalas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, dostałyście może jakies pismo z kraju w ktorym przebywa jeden z rodziców?
u mnie sytuacja jest taka ze ojciec dziecka przebywa w Niemczech i dostałam z familienkasse pismo z wnioskiem do wypełnienia.... w urzedzie wojewódzkim nie wiedzą co mam z tym zrobić i co to jest....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też dostałam takie coś, ale nie znam niemieckiego, jest jedna firma w gdańsku (nie wiem czy mogę podać nazwę? ) nie jestem ich pracownikiem, ale klientem, rozliczenie roczne mi robili i pomogli uzupełnić ten wniosek do familienkasse - na świętojańskiej są
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy komuś udało się z tym że sprawa została szybko zalatwiona i mnie to spotkało a wiem z czym to się wiąże
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

#tematdlauwagi#
#uwaga#
#tvn#
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawę trzeba nagłośnić w mediach. Na 11 dni przed wyborami, może jak pokażemy, że sztandarowy program PiS nie działa i nie wszystkie dzieci w pl dostają 500+. Pokażmy jaki bałagan jest w urzędzie, nie tylko tu, bo to dotyczy urzędów w całej Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam na decyzję od lipca i nadal cisza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

którego roku?
Jak dzwoniłam to miła Pani powiedziała "projekt już jest" .... tak też inna miła Pani powiedziała ponad miesiąc temu. Projekt sobie jest ale nie wiadomo kiedy zstanie zaakceptowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

#uwaga#
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam od lipca 2018r jestem tam raz na 2 miesiące i ciągle słyszę to samo: oooo pani na literkę S, oo z tą literką same problemy, ciągła rotacja pracowników na tej literce, a to na zwolnieniu L4, ale pani sprawa jsst bardzomprosta, więc niebawem powinna być decyzja.... i ciągle to samo... a odbieranie telefonów nie działa, mają wyciszone i tylko mryga pomarańczowe światełko ... ehh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ja to samo z literką S. Skarga do Ministerstwa ruszyła mój wniosek. Ministerstwo dało 7 dni na wytłumaczenie się że nie ma pracownika do literki S. Mój wniosek został przekazany do pracownika z "innej litery" ;) Nie czekaj, ja czekałam prawie dwa lata, gdyby nie to nadal bym czekała. Skarga złożona elektronicznie https://www.gov.pl/web/rodzina/skargi-i-wnioski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dodam tylko że mnie też informowano że l4, że urlop, potem okazało się że nikt nie pracuje na ten zakres i nie planują zatrudniać bo środków nie ma. Skarga poleciała jeszcze tego samego dnia. Potem tłumaczenia że sie starają przekładać do innych pracowników, ale że jest spraw i tak za dużo to tego nie robią. Dają tylko wtedy kiedy się "pali", co można zrozumieć po złożeniu skargi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam nazwisko na S. Czekam od lipca. Zero odzewu a na dodatek nikt nie odbiers telefonu. Szału można dostać. Chyba sama się też posilę że skargą bo naprawdę oni mają czas na wszystko. Ale jak ty to musisz wszystko w określonym terminie bo biada się spuznisz to cofną Ci świadczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny też nazwisko na S dajcie proszę wzór takiej skargi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Boze ja na W to kiedy dostane decyzje masakra czekam od sierpnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam od lipca napisalam skarge i wniosek o ponaglenie pojade znow w listopadzie i zobaczymy czy cos sie ruszylo dodam tylko ze jesli ktoras z mam mieszka i pracuje w Polsce razem z dzieckiem to oni wysylaja tylko decyzje do Panstwa w którym przebywa ojciec dziecka ze swiadczenie wyplacane jest w Polsce wiec nie powinno to trwac dlugo dodam ze mam nazwisko na Z
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostała Pani juz decyzję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie niestety moj wniosek "lezy" sobie i nic soe z nim nie dzieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Daj prosze znac kiedy dostaniesz decyzje. Ja wniosek skladalam 13 wrzesnia. Ciekawa jestem ile tym razem to potrwa (poprzednio 3 miesiace)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki za stronkę, poszłam osobiście raz jeszcze, weszłam do biura obsługi i powiedziałam babeczce, że nie wyjdę dopóki nie zaprowadzi mnie do osoby, która ma moje dokumenty. Zaprowadziła. okazało się, że nie mieli jednego dokumentu który MOPS im nie przesłał !!! a ja przy sobie miałam oryginał na szczęście. Masakra, panie z 3-Maja nie przesłały im skanu i sprawa utknęła na ponad rok !! Pani sobie skserowała mój dok. i po 2 dniach dostałam maila że PUW Koordynacja przyjęła mój wniosek haha "przyjęła" czyli teraz kolejne czekanie na podpis i wypłatę. Poczekam do końca roku i wówczas składam skargę z podanej wyżej stronki. Lepiej idźcie dziewczyny najpierw osobiście, aby sie nie okazało potem że Mopr też czegoś nie przesłał do koordynacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest jakis cyrk i parodia w jednym. Rok temu jak jeszcze 500+ na 1 dziecko opieralo sie na zarobkach (babka z UW sama zadzwonila do mnie o brakujacy kwitek). Wowczas potrzebowala zarobkow meza (dokumentu) choc ja nie skladalam na to 1 dziecko wniosku. Wszystkie dane maja,jak chca to potrafią. Ja wyslalam maila do sekretariatu z zapytaniem ale 0 odezwu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jaja :D dostalam dzis dokladnie takiego samego maila,ze przyjeto moj wniosek :D Poinformuje Was jak dostane decyzje na papierze :) Mam cicha nadzieje,ze zdarzy sie cud i w przyszlym tyg mi to przyślą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja złożyłam wniosek w sierpniu. Tydzień temu otrzymałam maila, ze mój wniosek został zarejestrowany. Dalej cisza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny ,dajcie prosze znać czy ktoras juz otrzymala decyzje po takim mailu. Ile czekalyscie?Ja pewnie jak kik do konca roku poczekam i potem zloze skarge. Czy nowa decyzja przyjdzie mailem czy po staremu pocztą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skarga złożona pisemnie do UW początek listopada, skarga do NIK 2.12 (mają 30 dni na odpowiedź). Dziś dostałam decyzję :))) Nie wiem,czy to przypadek, czy może jednak coś się zadziało. Czekam jeszcze na odpowiedź, ciekawa jestem co napiszą ???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skąd mail o rejestracji ? Ja składałam wniosek do GOPS w lipcu droga elektroniczną i po dwóch dniach dostałam potwierdzenie. Po ok tygodniu dostałam maila,że mam wypełnić dodatkowe dokumenty w związku z pracą męża za granicą. Wypełniłem i odesłałem a po dwóch tygodniach info, że przekazują do Wojewódzkiego. Na początku października udało mi się dodzwonić i uzyskać info, że wniosek jest rozpatrzony pozytywnie i czeka na podpis. I czeka do dnia dzisiejszego. Niestety od 3tyg. nie mogę się dodzwonić. Straciliśmy już dodatkowy urlop męża i bony świąteczne, bonusy przyznaje pracodawca męża po okazaniu, że pobirra się benefity na dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefcia. Chodzu nam o maila z UW Gdansk. Przysylaja ze wniosek jest przyjety i tyle. A co to slowo znaczy nikt nie wie.Dodzwonic sie tam nie mozna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Asia, dziękuję za informację. Ja nie dostałam takiego maila a udało się dodzwonić i dowiedziałam się,że decyzja jest pozytywna i czeka na podpis i będzie do mnie i do GOPS wysłana. Tak jak piszesz,nikt nie wie co to znaczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co przeczytałam w ustawie i powiedziała mi w UW, to decyzja przychodzi na maila,jeśli go podałaś i zaznaczyłaś we wniosku zgodę na taki kontakt. Chyba,że jest odmowa lub sprawa sporna to wtedy wysyłają pocztą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefcia. To jest wszystko smiechu warte. Co oni zbieraja papiery z pol roku i daja do podpisu?U nas tez jest sprawa prosta,pierwszenstwo do wyplacania ma Polska. Ida Swieta a mnie do smiechu nie jest :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktos wczesniej napisal temat dla "UWAGI" albo strajk bo to co sie dzieje w Gdansku i historii jakich sie tam nasluchalam od mam przrchodzi ludzkie pojecie!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Asia, nie dziwię się. U nas też prosta sprawa, ja jestem aktywna zawodowo w pl. Nie zależy mi na tych pieniądzach, bo nie o nie chodzi. Niestety,w Anglii należy pobierać na dzieci świadczenia, aby móc cieszyć się dodatkami do pracy. Dla rodziny, która widzi się kilka dni w roku, każdy dodatkowy dzień jest na wagę złota. Niestety przez opieszałość urzędników, moja rodzina jest pokrzywdzona. Ach szkoda gadać :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny,ruszylo sie cos u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefciu dopiero widze,ze otrzymalas juz decyzję :D gratulacje :D Nareszcie jakas dobra wiadomosc tu. Ja czekam,chyba Nowy Rok rozpoczne od skladania skarg i zazaleń...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie dalej cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Asia, nie czekaj tylko pisz do NIK. Tak jak ktoś pisał wyżej im więcej skarg, tym może szybciej coś się zmieni na lepsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefcia. Jutro sie za to zabieram. Masz racje,nie ma co czekac i liczyc na cud. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam z checia razem z Paniami zloze skarge
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Samotna mama. Ja dzisiaj zlozyłam skargę do NIK ,wyzej w rozmowie jest podany link.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kik -masz już decyzje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witajcie, ja do NIK pisałam skargę - odpisali mi , że wiedzą o tym iż są opóźnienia ale mają związane ręce, oni tylko zbierają dane haha jak urząd statystyczny. Ale do rzeczy, pisałam wyżej, że po mojej wizycie po kilku dniach dostałam maila , że moje wnioski przyjęto w PUW Koordynacja to było jakoś pod koniec listopada. 13 grudnia dostałam decyzję przyznającą świadczenie !! jupi :):) w końcu. Decyzja przyszła mailem, bo już nie przysyłają do domu (jeśli podany był mail i zgoda na to) trzeba w mailu potwierdzić otrzymanie. Teraz tylko pytanie - kiedy wypłata po tej decyzji ? hihi to już teraz pikuś, ważne że jest decyzja. Pozdrawiam aha - najlepsze jest to, że w 2018r nasza sytuacja finansowa ciekawa nie była, otrzymywaliśmy zasiłek rodzinny i 2x500+ na pierwsze i drugie dziecko.Oczywiście ponownie złożyłam wnioski o te wszystkie świadczenia na początku lipca 2018. ale mój mąż wyjechał do pracy pod koniec sierpnia 2018r więc poszłam poinformować o tym MOPR. Pani wycofała mój wniosek na zasiłek rodzinny oraz wniosek na 500+ na pierwsze dziecko - wiadomo, przekroczyliśmy limit dochodu. Teraz w lipcu 2019 składałam wniosek też na 1 dziecko - wiadomo. A decyzja ta z 13.12 przyszła, że owszem na 2 dziecko normalnie zgodnie z terminem, a na pierwsze dziecko nie od lipca 2019 tylko od października 2019 !!! Cholera, zagotowało się we mnie ! Poszłam i pytam o co im chodzi, przecież weszło że na 1 dziecko od lipca 2019 ... a Pani mi mówi : przecież dobrowolnie pani (ja) zrezygnowałam z tego wniosku na 1 dziecko w sierpniu 2018... mówię jej a co to ma do rzeczy??? przecież prawo nakazuje mi powiadomić i każdej zmianie, a pani .... "ooo faktycznie, to w takim razie zrobimy korektę że od 01.07" - no ręce mi opadły ! pilnujcie dat :) Pozwodzenia i trzymam kciuki.
Ogólnie odstałam decyzję na poprzedni okres 2018/2019 bo wstrzymali wypłatę na drugie dziecko, oraz drugą decyzję na nowy okres 2019/2021. Czekam jeszcze na ostatnią na zasiłek pielęgnacyjny na niepełnospr.dziecko, bo tez go wstrzymali i tej dec.jeszcze nie mam, nie wiem czemu się ociągają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kik z tego co mi wiadomo to gdy jest niepełnosprawnośc w rodzinie (u mnie syn ma orzeczenie bo cukrzyk) to powinni załatwic to priorytetowo. Ale jak widac, ni jak się ma to do rzeczywistosci. Z tym 500+ na 1 dziecko mam to samo w zeszłym roku na 1 zabrali bo dochody nam nie pozwalały na pobieranie. W tym roku złozyłam wniosek we wrzesniu z myśla o nadpłacie za lipiec i sierpień. Zobaczymy co mi tam napiszą. Ale bajzel maja nie do opisania co? I gratuluję Ci. Masz to czekanie z głowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Asia, to jest niesamowite co oni tam mają ... szok, człowiek sam musi pilnować urzędnika ! i w dalszym ciągu zachodzę w głowę jak to jest, że niemiecki urząd od dnia wysłania przeze mnie pocztą wniosku o kindergeld - wyrobił się z decyzją i wypłatą pieniędzy w dokładnie 6 tygodni ! to jest dopiero szok. a u nas .. po 1,5 roku hehe . Z tą niepełnospr. też słyszałam że priorytet, no cóż ... może 1,5 roku to właśnie priorytet hehe, trzymam kciuki, bo widziałam że też dostałaś maila o tym, że zarejestrowali wniosek jakoś chyba chwile po moim poscie, więc jest szansa na szybką decyzję :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

witajcie, dopiszę, że od decyzji którą przyznano mi teraz w grudniu, pieniądze wypłacili mi wczoraj w części dotyczącej nowego okresu 2019/2021 - na pozostałe pewnie przyjdzie mi jeszcze poczekać. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kik.Super wieści. :D Chociaz cos na te Święta dobrego. U mnie cisza jak makiem zasiał :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Asia u mnie taz nie jestes sama patrzac na to co sie teraz dzieje pewnie w ogole nie dostaniemy pieniazkow przez ten ich pitolnik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dzisiaj dzwoniłam i powiedzieli mi , że mają opóźnienie 3 msc. Jeżeli nasz wniosek dotarł w październiku będą rozpatrywać go w styczniu :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam na decyzje od sierpnia do dzis cisza podajcie mi link do zlozenia skargi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rec222. Mi przyslali informacje ze wydluzaja termin rozpatrzenia wniosku do dnia 31.03.2020 czekam od lipca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Samotna mama. To jest juz przesada moj mąz pracuje w Norwegii Z Norwegi wyslali pismo do Lubelski Urzad Wojewodzki Norwegia na odpowiedz czeka juz ponad 4 miesiace i nic nie moga zrobic dopuki z polski nie dostana odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na dodatek polska tez nic nie robi moim wnioskiem jak daja 500+ rowniez na pierwsze dziecko to po co rozpatruja wnioski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny,dzisiaj zamiast prośby wyslalam ponaglenie na maila. Po kilku godzinach dostalam wiadomosc,ze w przeciagu 3 dni dostane decyzje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na jakiego maila wyslalas ponaglenie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wks@gdansk.uw.gov.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcialam napisac ponaglenie i wyskoczylo mi do zaplaty 29.99 czy tez placiliscie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje papiery sa w Lublinie dziewczyny podajcie maila zebym mogla napisac ponaglenie do lublina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Asiu dostałaś już decyzję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elu tak dostalam dokladnie po 3 dniach. Mam przyznane do lutego bo A1 meza do konca lutego jest wazna. Potem mam dostarczyc kolejna A1 lub zaswiadczenie o aktywnosci zawodowej i zas znowu czekanie na decyzje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Wy to robicie ze odbieraja od Was telofony odpisuja na maile a u mnie zero widu zero slychu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spamuj mailami. Codziennie im wysylaj zapytanie. Zacznij od prośby a potem zatytułuj maila trescia Ponaglenie dot wydania decyzji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dostalam decyzje narazie za 3 miesiace wyplacili czekalam od sierpnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rec222 na maila dostalas decyzje czy listem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak A jak będziesz bezrobotna to sobie jeszcze poczekasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny chciałabym zapytać co znaczy ze wniosek został zarejestrowany? I czy długo po takiej informacji będę czekać na decyzję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej czy dostałaś po tym czasie jeszcze jakąś informację?Jestem ciekawa bo też to dostałam A za bardzo nie rozumie co to znaczy w ich mniemaniu A czekam 11 miesięcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po takim wiadomości czekalam jeszcze ok 1 miesiąca na konkretna decyzję po czym po 2 dniach mops wypłacił należną kwotę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


ważne - https://www.youtube.com/watch?v=oYpPxFyyyjY
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałam uchylenie decyzji z Mopsu ioraz wysłana do Wojewody.rozstrzygniecie ze Koordynacja zachodzi od stycznia 2017. Brak decyzji brak pieniędzy? Co dalej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój czeka i nie wiem co mam z tym zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1 kwietnia dostalam decyzje i to nie pryma aprilis:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, w ramach prowadzonej kancelarii radcowskiej zawodowo zajmuję się przygotowywaniem ponagleń do ministra na bezczynność urzędów wojewódzkich w sprawie rozpatrywania wniosków o 500 plus w imieniu moich klientek na terenie całego kraju. Zauważyłem, że każda sprawa trwa średnio miesiąc - najczęściej jest tak, że po siedmiu dniach od doręczenia ponaglenia urząd załatwia merytorycznie sprawę i przekazuje ponaglenie do ministerstwa. Moje niektóre klientki potrafiły czekać trzy lata na wypłatę świadczenia. W razie zainteresowania proszę o wiadomość mailową (nbanaczek@op.pl).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mój trafił w 2018 i nadal czekam. Porażka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (12 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

do góry