Widok

Uwaga na oszusta

Witam,
chciałbym przestrzec póki się da, mam nadzieję, że nikt jeszcze nie dał się na to nabrać.
W serwisie dziś pojawiło się ogłoszenie o nieruchomości do wynajęcie w Gdyni w samym centrum za śmieszne pieniądze. Ogłoszenie pisane łamaną polszczyzną, krótkie i bez konkretów. Parę zdjęć jakiegoś mieszkania i informacja o kontakcie wyłącznie mailowym.
Z ciekawości jak i z nadzieją napisałem na owego maila zapytanie, ale już od początku spodziewałem sie oszusta.
Odpowiedź na maila oczywiście w języku angielskim (niezbyt poprawną angielszczyzną), ale parę trudnych słówek i złożone zdania i łatwo dać się nabrać.
Już w drugim mailu "Pani Carolyn Cherisse" inżynier farmaceutyki z Wielkiej Brytanii, która dostała mieszkanie po dziadkach z Polski uwielbia Cię i chce Ci wynając mieszkanie nie wiedząc nic o Tobie. Tu już mamy z 3 lub 4 dowody na próbę oszustwa, ale ciągnąłem rozmowę z ciekawości jaki mają sposób.

Wynajem przez Airbnb bez zakładania konta, zaliczka 1860 złotych za wysłane kluczy by obejrzeć mieszkanie i najzabawniejsze, chęć podpisania kontraktu przy wynajmie przez Airbnb.
Uważajcie, wiem, że pod wpływem chwili i chęci taniego najmu można nie myśleć trzeźwo, ale błagam ludzie nie dajcie się oszukać.
Podejrzewam, że takich ogłoszeń jest i będzie więcej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba było zapytać o adres mieszkania, i wklej link do ogłoszenia. Poza tym jeśli ktoś jest wystarczająco głupi aby wpłacać kasę za oglądanie mieszkania to chyba nie powinno mi być tej osoby szkoda. Kto przy zdrowych zmysłach wysyła klucze do mieszkania za wpłatę zaliczki. Jeżeli ktoś z zagranicy byłby właścicielem mieszkania na wynajem to podpisałby umowę z biurem. W UK jest to dość modne i tak samo robią ci co pokupowali mieszkania np. w Hiszpani. Uwierz mi że zawsze złapie się jakiś frajer co zapłaci za ten przekręt.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam sie i sam nie potrzebowałem więcej informacji, często blokada może być język angielski, temat tylko po to żeby ostrzec, jeśli pomogę chociaż jednej osobie to warto ☺️
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Szczecinie tez ma chatę po dziadkach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Że nie znalazłem tego wpisu wcześniej.
Skąd wiesz dokładnie, że to oszustwo?
Bo właśnie chyba dałem sie oszukać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka również dała się oszukac. Właśnie idzie zgłosić sprawę na policję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O proszę;) właśnie jestem w trakcie poszukiwania mieszkania w Warszawie. Znalazłam 3 dni temu ofertę mieszkania za 999 na Bielanach - akurat ta dzielnica mnie interesuje;) Zdziwiona tak niska cena napisałam na podanego maila zjednoczenia@.. czy mieszkankę jest dostępne itp. Panna Carolyn napisla mi przesympatycznego i bardzo wiarygodnego maila dokładnie jak wyżej (mieszkanie po dziadkach, inżynier w firmie farmaceutycznej ) wszystko się zgadza. Zachęcona tak miła odpowiedzią napisałam maila zwrotnego oraz poprosiłam o lepsze zdjęcia mieszkania, zdjec nie otrzymałam ale otrzymałam kolejnego maila który wyraźnie wzbudził we mnie niepokój. W mailu było podane właśnie ze transakcja obywa się przez stronę airbnb oraz firmę kurierska miałam za obejrzenie mieszkanka wpłacić 990 zł. Oczywiście wysłałam treść tego maila do agentki nieruchomości która odrazu odpisała mi, ze to podejrzane :) Nie odpislam już Pannie carolyn wczoraj a dzisiaj wpisałam jej imię i nazwisko w google i cóż trafiłam tutaj. Trzeba mieć rozum i nie dać się tak perfidnym oszustom! Link do oferty „mojego” mieszkania https://www.olx.pl/oferta/mieszkanie-na-wynajem-bielany-ul-zjednoczenia-CID3-IDtJbH9.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIestety trąbienie wszem i wobec aby nie płacić za towar przed jego obejrzeniem mało daje bo i tak znajdzie się ktoś kto będzie w przekonaniu że jemu się to nie przytrafi. Nawet sam OLX ostrzega przed oszustami.
https://www.olx.pl/bezpieczenstwo/
Tak czy inaczej miło z waszej strony że daliście znać, zapewne uchroni to kilka osób przed utratą pieniędzy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji, tyle że mieszkanie we Wrocławiu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chytry dwa razy traci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie szukam mieszkania w Katowicach, mam dokładnie identyczną sytuację. Pani Carolyn nie chce wysłać zdjęć łazienki, ani podać dokładnego adresu mieszkania. A prawie się nabrałam. Jednak zmysł stalkera nie zawodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy chodzi o mieszkanie na Damrota? Też byłem zainteresowany i również dostałem maila po angielsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też dostalam maila, i prawie umówilismy o przesyłke. Dobrze że trafiłam tu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W rzeszowie na hoffmanowej to samo ogloszenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem w trakcie konwersacji mailowej z Panią Carolyn. Mieszkanie w Warszawie na Ochocie za tysiąc złotych. Historia ta sama: ona inżynier w firmie farmaceutycznej a mieszkanie po dziadkach, którzy mieszkali w Polsce... dobrze, że tu trafiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jejjj ale sie ciesze, że tu trafiłam, historia ta sama jestem w trakcie korespondencji z pania Carolyne piekne tanie mieszkanie w Toruniu jednak bez zdjęć lazienki i kuchni.. postanowilam ja wyszukac na Google i mam to forum!!! Carolyne najwidoczniej miała dziadków w całej Polsce :P dzieki za ostrzeżenie pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O takich oszustwach trzeba mówić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zabrze się podpina :D A tak się starałem odpisać poprawnie po angielsku HAHAHAHAHA :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heheh... też własnie wysłałem maila - 20min w plecy :( No ale cóż, przynajmniej od razu sprawdziłem, że nie ma tak pięknie, super tanio w centrum i akurat odpisuje. Dzieki za info Panie i Panowie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam! mieszkanie w Chorzowie na Wolności za 900zł bez dodatkowych opłat, niestety już zniknęło z olx
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja to samo haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Lublinie tez chciała wynająć mieszkanie na ul. Niecała za 950 zl w tym czynsz i różne opłaty. Cena zachęcająca więc napisałam do niej. Podejrzane wydało mi się to, gdy w emailu zapytałam ją jakie ogrzewanie jest e mieszkaniu... nic na ten temat nie odpisała, ale uznała że jestem miła i chce mi wynająć mieszkanie. Dobrze, że znalazłam ten wpis w necie. Dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W jeleniej górze to samo za 900 zł śliczne mieszkanie od Pani Carolyn....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry
Bielsko biała ta sama sytuacja- tutaj pani Carolyn chce wynająć za 920 zł na ul. 11 Listopada
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Bydgoszczy podobna sytuacja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, przy ul. ul. Artura Grottgera...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trafiłam już we Wrocławiu. Dobrze ze przeczytałam tutaj, było dziwnie że nawet zdjęcia nie wysyła, a trzeba odrazu wysyłać pieniądze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdańsk, to samo, kawalerka za 920 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Boże, jak dobrze, że coś mnie tknęło, żeby sprawdzić to nazwisko! Nie chciało mi się wierzyć, że w Krakowie są tak tanie mieszkania hahaha
Tak, dziadkowie mieszkali też w Krakowie! Kawał Polski zwiedzili staruszkowie, podziwiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Carolyn wróciła do gry, oferuję mieszkanie w Gdyni na Placu Kaszubskim oraz w Gdańsku na Jelitkowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcześniej ta "pani" naciągała na kasę na ogłoszeniach, głównie o sukniach ślubnych. Chciała kupić suknię, lae najpierw trzeba było nadać jej paczkę żeby ona dała kasę. Istne oszustwo, ale trochę osób sie nabrało. To trwało parę lat. Widać zmiana taktyki, bo na to już ludzie sie nie łapią, bo w internecie o tym pełno. Oby i teraz ludzie sie nie dali. Nic w ciemno nie płacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pozananiu też mieszkali, Skubani....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

gdzie zamówić tanie okna pcv (16 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

do góry