Widok

Wiosna na drogach w Bojanie

Wiosna zawitała do Bojana. Widać to po stanie dróg. Tragedia, dziura pogania dziurę a do tego błoto po kolana. Do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc? Gmina? Sołtys? Słabo. Może ktoś ma jakiś pomysł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie u mnie to samo. Droga prywatna a ja mam słuzebnosc wraz z innymi wlascicielami. Nie mam pieniedzy na utwardzenie 400 m drogi a tylko ja i jeden inny mieszka na drodze. Co robić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

współczuję, mam też problem z ulicą bo moja posesja leży na rogu i jest regularnie zalewana z dwóch ulic po przeprowadzeniu robót wod-kan-gaz. Urząd i sołtys reagują dopiero gdy mnie porządnie zaleje i po wielkich awanturach. Problem to jedno a sposób reakcji a raczej jej brak, spychologia, arogancja i ta mentalność, że gasimy pożar zamiast mu zapobiegać są naprawdę irytujące. Cały czas zastanawiam się nad oddaniem sprawy do sądu.
Jest jeszcze jedno wyjście - pospolite ruszenie lub pozew zbiorowy i możemy to zrobić my, mieszkańcy, którzy nie możemy dotrzeć do domów, mamy zalewane z drogi garaże, piwnice, ogrody, regularnie mamy problem z zawieszeniem samochodowym.
Swoją drogą jestem ciekawa ile kosztowały już te pseudoroboty zamiast porządnej, sensownej polityki rozwiązującej rzeczywiste problemy mieszkańców.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem za. Popieram. Może sąd coś da.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie sąd. Pospolite ruszenie. proponuję wysłać do Gminy - nawet e -mail, wezwania do naprawy z podaniem terminu, z zastrzeżeniem zlecenia wykonania zastępczego na rachunek Gminy. Będzie drożej, bo my nie będziemy negocjować kosztów, ani sposobu wykonania naprawy, na tym się nie znamy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za radę. Napewno napiszę. Tylko czy jedna osoba coś jest w stanie załatwić. Myślę że jak napisze więcej osób to może coś się uda w tej kwesti zrobić. W grupie siła. Piszcie do gminy.!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A " naszego " łubudubu wójta chwalą ;/ http://szemud.pl/artykuly/gmina-szemud-z-wysokim-ratingiem/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A podpisała sr*cja fundacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widocznie mają za co jak chwalą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziurawo, ale bezpiecznie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja napisałem do Gminy w sprawie drogi w piątek, oczywiście nikt nie raczył odpisać. Więc będzie trzeba zadzwonić lub pofatygować się...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

nauki wójta (10 odpowiedzi)

Czasy mamy inne, inne rządy i pojmowanie uczciwości. Czy nie powinno się wrócić do wydatków na...

Bosko Butik (10 odpowiedzi)

Zaprasza na otwarcie Butiku w Bojanie, już w najbliższą środę 21.02!Będzie słodki poczęstunek i...

Wybory (131 odpowiedzi)

Startuje ktoś z Boajna?

do góry