Widok

Witaminy z DHA a waga urodzeniowa dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zastanawiam się czy nie zacząć brać witaminy z DHA ale słyszałam że kobiety biorące te witaminy rodzą duże dzieci, koleżanka ur prawie 4,5kg. z pierwszą córka brałam zwykłe a teraz nie wiem jakie mam brać lekarz oczywiście polecił z DHA nawet dał darmową próbkę ale nie jestem do końca przekonana.
Bardzo mi zależy na porodzie naturalnymi dlatego nie chciałabym urodzić dużego bobasa.
Czy tak jest na prawdę z tą wagą?

po suwaczku niby bobas powinien ważyć 400g a mój z usg wtorkowego waży 485g :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja urodziłam duuuże dziecko, a brałam zwykłe witaminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś kobiety nie brały żadnych witamin i było dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A badania wskazują, że musisz je brać? Przerobiłam wielu lekarzy i każdy uważał, że jeśli nie ma potrzeby, to prawidłowa dieta wystarcza. Od 7 miesiąca uzupełniałam tylko żelazo. Mały urodził się zdrowy, w terminie z wagą 330.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja brałam tylko femiferal(żelazo+ ) bo mialam duzy spadek zelaza ale tez kilku lekarzy mi mówiło ze jak badania są w porządku to nie ma potrzeby szprycowania sie sztucznymi witaminami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co prawda brałam PRENATAL CLASIC, ale urodziłam duże dziecko - 59 długie i waga 4060, a ja jestem bardzo szczupła, a w ciąży przytyłam 13kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no prawda jest taka ze dziecko i tak dostaje wszystko czego mu potrzeba a lepiej zjesc np. swieży owoc niz sztuczną witamine no chyba ze są wyjątki,ja brałam ten femiferal i mały urodził sie o prawidłowej wadze,także zrób najpier morfologie i zobacz co ci lekarz powie o wynikach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w pierwszej ciązy brałam witaminy z DHA i mała ur się z wagę 3615g, teraz biorę bez DHA i wszystko wskazuje na to, że synek będzie większy - więc chyba nie ma reguły...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie wyniki mam dobre, wszystko w normie. To chyba zostanę przy zwykłych i nie będę wymyślać :)
Dziękuje
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam w obu ciążach z DHA i pierwszy syn 2925 a drugi 3100, więc nie ma to związku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DHA ma wpływ na rozwój mózgu ...
Ale zamiast DHa można np. 2 razy w tygodniu jeść tłuste morskie ryby.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam DHA w drugiej połowie ciąży i urodziłam córkę z wagą 2910:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jadłam z DHA, mała ważyła 3190. nie ma to związku wydaje mi się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie juz kilku lekarzy mi mowilo ze jak w ciazy bierze sie wit to rodza sie duze dzieci. Ja bralam i moj syn mial 4300
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli ktos troska sie o rozwoj ukladu nerwowego to mozna jesc omegi albo tran
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jakie leki dla kobiet w ciąży bierzecie - chodzi mi o nazwy ! Proszę jeżeli to nie tajemnica ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wydaje mi się żeby miało to znaczenie, ja brałam Femibion z DHA a córeczka urodziła się 3220g .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pharmaton matruelle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brałam Pregna plus i strasznie waga zaczęła skakać w górę, odstawiłam ale namówiona przez lekarza stosowałam również Pregna DHA, trzy ostatnie miesiące to już co drugi dzień, przytyłam 15 kg przy zdrowej diecie, dziecko waga 4,5kg... przy kolejnej ciąży mocno się zastanowię nad witaminami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja od 12 tc miałam zapisane przez lekarza 1000 mg DHA, od 16 TC biorę 800mg, bo aż mi się odbijało tymi tłuszczami ;)
Na początku Mama DHA+ a teraz cały czas Pregna DHA. Niczego innego nie używam, codziennie duuuza porcja witamin z owoców i warzyw.
Niestety na początku ciąży (może ma to związek) przez duże łaknienie po zażyciu garści suplementów, przytyłam bardzo dużo w krótkim czasie (z rozm s/m na l).
Dziecko w 28 tc waży 1200g, więc w normie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miało być 600mg, nie 800- przepraszam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

do góry