Widok

Wśród łąk, lasów i pałaców północnych Kaszub

Opinie do artykułu: Wśród łąk, lasów i pałaców północnych Kaszub.
Artykuł na temat: Kaszuby - lasy, pola i jeziora

Kaszuby Północne to region, który potrafi dostarczyć mnóstwa wrażeń i emocji podczas wycieczki rowerowej. Wystarczy ruszyć się kilka lub kilkanaście kilometrów od Trójmiasta, by delektować się ich pięknem.



Kaszuby Północne znamy całkiem dobrze, więc ułożenie kolejnej trasy nie było dla nas trudnością. Jak zwykle zależało nam na poruszaniu się przede wszystkim w terenie, dlatego trasa w zdecydowanej przewadze wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami. Zdarzały się także ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

78 km na raz? Ja pie...ole. To tylko stare wygi rowerowe dadzą rade!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 20

Oczywiście jakaś wprawe trzeba mieć, ale zobacz, że oni jadą turystycznie, na spokojnie, bez wyścigów
Też tak lubię... porozgladac się dookoła, zatrzymać się jak coś fajnego
Eksploring taki raczej
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

o co chodzi z tymi "dziwnymi przebraniami"? obejrzałam z ciekawości, wszyscy mają normalne sportowe spodenki i koszulki, mieli garnitury założyć? Na rower?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale zrobili to w 9,5 godziny.

Znaczy połowa czasu to odpoczynek i kontemplacja. Pełen light.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki kris za kolejny pomysł...
Ostatnio zrobiłem te pętle od Białogóry według Twojego śladu, bardzo fajna zwłaszcza ten odcinek blisko morza
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym ta trasę podzielił na dwa albo trzy dni

Niedalbym rady na razie to machnac
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

jakw idac czytajac opisy palacow, dworow to nalezaly do rodzin pruskich osiadlych na tych terenach

od 12 wieku. Przez 8 wiekow te rodziny pruskie mialy wplyw na ziemie kaszub, na kulture, zywczaje ludzi, budowlai fabryki, szkoly. w 1945 roku Ruscy zniszczyli dorobek i osiagniecia ludzi mieszkajacych na tych ziemiach. zniszczono kultutre, jezyk, nazwy miejscowosci, rzek,dolin, jezior, bo osadzano przybledow zza Buga - tak kaszubi, mieszkancy Pomorza nazywali ta ludnosc zza Buga.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jak zwykle.... wyprany mózg musiał politykę wmieszać w temat całkowicie z tym nie związany

Do lekarza!!!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

i tak dobrze, że jemu sie wszystko kojarzy z polityka,
ja wszędzie widzę pupy.
jak rzyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To raczej Niemcy stracili przez 2 wojnę i że przegrali to stracili Prusy wschodnie które nigdy nie były polskie. Tak jak Kaszub prawdziwy to Niemiec i stąd te nazwiska ich wszystkie niemieckie. Równie dobrze można twoja teza powiedzieć o Wrocławiu czy Szczecinie, które też straciły po 1945 na rzecz Polski
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Krajobraz

Wszystko fajnie bylem. Ale Kaszuby dopadła choroba jaką jest chaotyczna zabudowa. Gdzie jaki deweloper chce tam się buduje. Powstaje infrastruktura skrzyżowanie za skrzyżowaniem autem masakra bo ciągle teren mniej lub więcej zabudowany. Gdzie te otwarte czyste bez budynków krajobrazy. Trzeba się przyklejac z budowami do danej miejscowości a nie budować w szczerym polu. Ktoś kto był w innych krajach europejskich wie o co kaman.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kaszuby są magiczne!!

jak jest pogoda to jeżdżę rowerem po Kaszubach., czasami biorę rower do samochodu, czasami korzystam z pkm-ki która jeździ do Kartuz. Ode mnie z lawendowych wzgórz na stacje kolejki jest rzut kamieniem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam prawka

i co pan nam zrobi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ładne widoki

Bardzo :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżdże na rowerze około 30 lat, mam 38

i zastanawiam się po co wam te stroje ninja i kaski. Ludzie jeździcie rekreacyjnie po lasach. Bądźcie normalni, normalne spodenki i podkoszulki + polar. Kask przy takiej jeździe? W domu też nosicie?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 21

Chciałeś być zabawny czy po prostu jesteś d**ilem?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Raczej to drugie - wiele wyobraźni nie trzeba żeby skumać że nawet przy jeździe 10km/h po płaskim terenie wystarczy niefortunny upadek na większy kamień (z dowolnego powodu) żeby sobie zrobić krzwydę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

po pierwsze to nie zauwazam nic dziwnego w tych strojach? przeciez chyba mają spodenki i koszulki?
a po drugie to na żywo też taki mocny w gębie jesteś? podejdziesz do każdego rowerzysty i zapytasz czy w domu też kask nosi? niech zgadnę... hmm.. nie podejdziesz.
więc wszystko to czego nie powiesz, zachowaj dla siebie, a całą resztę możesz komentować.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

żyj i daj żyć innym

rozumiem że do lasu to się teleportują, a tam jadą ostrożnie żeby na korzeń nie najechać albo przypadkiem nie trafić na stromą górkę z której trzeba zjechać (bo las znają lepiej niż własne kaski).. :)
sama kiedyś na wycieczkę z Helu założyłam zwykłe dżinsowe spodenki bo fajne i żałowałam że nie mam sportowych..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry