Widok

Wybory burmistrza 2018 - Czas na kandydata z Banina

Czas dokonać zmian i przewietrzyć partyjne pokoje i korytarze zapleśniałych urzędników.
Bez burmistrza z naszej okolicy nic się nie zmieni.

Dalej będzie to samo, dalej będzie bieda w Baninie itd.

Musimy sami sobie pomóc, bo wiadomo że Żukowo traktuje nas jak parchy i wrzody.....

Czy ktoś będzie kandydował na burmistrza ?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 8
Burmistrz nie musi być z Banina, burmistrz nie może być z zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego - to klika która załatwia tylko swoje interesy.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 4

akurat aktualny Burmistrz jest bezpartyjny, ale spoko zapraszam z bliska zobaczyć jak to wszystko można zrobić lepiej..

Ja na burmistrza z Banina chętnie zagłosuje - tylko czy będzie ze strony Tuchomskiej, czy Księżycowej - bo potem fale frustracji wywoła, że nie z tej strony banino wspiera ;D
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiadomo że Księżycowa to lepsza strona Banina :)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 21

Ja będę kandydować potwierdzone info
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Już był kiedyś burmistrz z Banina... zasłynął położeniem kostki na ulicy i na chodnikach prowadzących do jego posesji... i asfaltówką do Pępowa bez oświetlenia i pobocza...nie mówiąc o chodniku.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szef Lidla?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

P. Bychowski zrobił jak do tej pory najwięcej dobrego dla Banina. Ludzie mają krotka pamięć.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ludzie, którzy tu mieszkają powyżej 10 lat pamiętają.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pan Bychowski zrobił najwięcej dla siebie, swojej rodziny i znajomych. Dla Banina nie zrobił niestety nic dobrego. I nie nie mieszkam tutaj kilka lat a dużo dłużej.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 15

To chyba rzadko tu bywałeś, że piszesz takie słowa. Gdyby nie jego następca, to mielibyśmy szkołę dwa lata wcześniej. I to z basenem. Za mniejsze pieniądze.
Jedyny burmistrz, który potraifił wywalczyć dla gminy środki unijne na infrastrunkturę drogową. I jedyny, z którym dało się porozmawiać.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wywalczył żadnych środków unijnych (proszę sprawdzić w ramach dostępu do informacji publicznej). Zmianę szkoły zatwierdzili radni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powiem krótko - bzdura. Pierwszy przykład z brzegu - ul. Lipowa wybudowana z dofinansowaniem unijnym. Nawet tablica stała przez długi czas.
A zmianę szkoły zatwierdzono na wniosek następcy Bychowskiego, czyli Żurawicza, bo unieważnił przetarg na projekt. Nie siej dezinformacji.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byle nie z PO. Nam najbardziej zależy na obwodnicy metropolitarnej. Jeśli jest nakiś poważny kandydat na burmistrza Banina powiązany z PO to niech się wypisze z Partii, bo to tylko mu zaszkodzi. Nie ma się co dziwić reżimowi, pomaga się tym, którzy są lojalni a przynajmniej nie szkodliwi. Jeżeli będziemy głosować zgodnie z sympatiami to obwodnica powstanie gdzieś na wschodniej pipiduwie dolnej, tam gdzie jest poparcie dla władzy.

Tego chcemy?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 22

Jak byl burmistrz Banina to wtedy bylo o 3/4 mniej mieszkancow, nie bylo tych wszystkich szeregowcow, poza tym to stare osiedle w Baninie wiec sie im nalezalo.
I nie jest powiedzaiane ze jak kandydat bedzie z Banina to nasza miejscowosc zamieni sie w kraine mlekiem i miodem plynaca.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

zdzisek na burmistrza ;) Banino byloby kraina mlekiem i miodem plynaca, a nie wodami opadowymi!!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tego właśnie chcieliście, aby obwodnica nie powstała. Więc teraz proszę siedzieć cicho i się cieszyć pod nosem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
U znowu trzeba prostowac niedouczone glowy...
Z lekcji WOSu pamietamy co to 3podzial władzy? Wykonawcza ustawodawcza i sadownicza. Podobny podzial ma miejsce na poziomie gminy. Rada gminy jest organem ustawodawczym, burmistrz wykonawczym. Rada uchwala budzet, decyduje o inwestycjach itp. Ba nawet sprawuje kontrole nad burmistrzem. Burmistrz z kolei realizuje postanowienia rady, Dobiera urzednikow oraz nadprogramowo stara sie o dodatkowe finansowanie. Bychowski byl 'administratorem' czyli od kreski realizowal zadania od rady. Zurawicz staral sie siegac wyzej po dodatkowe srodki a administrowanie zostawil swoim ludziom. O ile zdobyl kase na szkole, to mial przerosniete ego i staral sie zostawic po sobie trwaly slad, niekoniecznie uzasadniony ekonomicznie. Obecnego burmistrza osadzi historia. Zatem postulat tyczy sie nie tyle burmistrza co zmiany ordynacji. Wybrania 3 nie 2 radnych z Banina i musza to byc radni bardzo aktywni,by cos ugrac na forum pozostalych radnych. Ponadto nie mamy radnego w zadnej waznej komisji a to tez sie liczy...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

chłopie ogarnij się - ty wiesz co ty tu piszesz??? nie masz zielonego pojęcia o Baninie :))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Eee. Rzucaj konkretami nie ogolnikami :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla dociekliwych sklad rady gminy, zwroccie uwage na ilosc radnych z zukowa i radnycj z Banina
http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/zukowo-wybory-samorzadowe-2014-wyniki-glosowania-na,2487201,art,t,id,tm.html

A tutaj wyjasnienie czym zajmuje sie burmistrz a czym rada gminy:
http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/334589,burmistrz.html

Te dwa tematy juz mamy ogarniete.
Rada gminy to grupa blizszych i dalszych znajomych, handluja miedzy soba poparciem dla roznych pomyslow. Kto ma wiecej kolegow ten ma lepsze wsparcie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze mówisz. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednich radnych z Banina. Aktywności aktualnych nie widzę żadnej! Przy najbliższych wyborach trzeba ich wymienić na kogoś, kto rzeczywiście chce coś zdziałać dla Banina. Jestem też ciekaw czy będą mieli czelność ponownie kandydować do rady.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polecam lekturę odnośnie podziału mandatów do rad gmin. http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1102647,wytyczne-pkw-ws-podzialu-gminy-na-okregi-wyborcze.html
Rada gminy będzie określać ile mandatów przypadnie na Żukowo ile na Banino itp. Więc możemy sobie wyobrazić jak będzie to podzielone.
Aktualnie Żukowo ma 5 radnych a Banino 2, tyle samo co o wiele mniejsze Leźno!
Lecz teraz będziemy mieli prawo się od tego odwołać! Musi się zebrać 15 mieszkańców by wniosek został rozpatrzony. Warto o to powalczyć. Inaczej znowu wszystko będzie szło na Żukowo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

uwaga,
no to nam sie trafilo
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2018/03/zukowo-rada-gminy-ustalila-nowy-podzial-na-okregi-wyborcze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie, to się wam trafiło. Będziecie dalej beczeć.......???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież niektórzy honoru nie mają, za 5 zł zrobia z siebie ś...o, Nie licz wiec że sami odejdą, ja liczę tylko ze ludzie na kogoś takiego jak KOREŃ i ten drugi / nawet nazwiska nie pamietam/ nie zagłosują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeden blad faktycznie popelnilem - p. Bychowski jest w komisji budzetowej. Ile jemu i nam to dalo nie wiem. Wiem ze nowy radny od razu sie w to nie wkreci. Potrzebny jest ktos z doswiadczeniem, kontaktami w radzie i z wielkimi jajami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wiem kim jesteś Ola ale mądrze piszesz propos burmistrzów dla mnie najbardziej aktualne hasło " ONI JUŻ BYLI "
Jest mnóstwo rozwijających się gmin drogi wyłożone płytami , asfaltem , oświetleniem i jakoś nie ma problemu A tu w Baninie własne i jeszcze raz własne interesy !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

P.Bychowski zrobił dużo i nie tylko dla Banina.dzieki jego steraniom drogi krajowe mamy nowe,bez problemów przyjął cię z kłopotem w domu choć nie musiał jest nowe odpowiedzi,był lepszy projekt na szkołę który P.zurawicz wyzucil.nie było lepszego burmistrza do tej pory bo niby kto P.Lapa albo P.zurawicz co nic nie zrobili byli lepsi?państwo z miasta się wprowadzi i chce wszystko mieć od razu a jak jest zebranie nikt się nie odezwie albo wogule nie przyjdzie tylko na forum głupoty piąć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Proszę czytać ze zrozumieniem. Warto się zastanowić jak zwiększyć udział Banina w dysponowaniu budżetem gminy. Można to zrobić tylko poprzez zwiększeniem ilości mandatów, co zapewne Żukowo będzie chciało zablokować. Wg nowych przepisów możemy to zaskarżyć, jeśli znowu Banino otrzyma tylko 2 mandaty a np. Żukowo 5.
Jak to już się uda, warto wybrać radnych, którzy rzeczywiście będą coś chcieli zrobić i aktywnie będą zabiegać o dobro Banina.
PS z tego co kojarzę to Bychowski nie jest już u steru od 8 lat...... patrzmy w przyszłość a nie przeszłość. Banino zmienia się każdego dnia i takie jakie jest dzisiaj nie będzie już jutro.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bychowski zasiada w radzie gminy i tak od 8 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Niech Pan Bychowski i Koreń pokażą co udało im się załatwić dla Banina przez ostatnie lata. Ze szczegółami. Ilość wniosków, interpelacji, projektów itd.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mysle ze panu Pawlowi to mozna podziekowac,Tak sie wyzarl ze mieszkancow ma w d...
Nawet do tego stopnia ze on jest z tej lepszej czesci Banina .Mandat dotyczy calego Banina .Radny reprezentuje mieszkancow a nie prowadza sie z wladza.Radny ma kontakt z wyborcami i odbiera telefony .Na spotkaniu soleckim udawali we dwoch jacy to sa specjalisci w planowaniu razem z panem Bychowskim bladzac palcem po planie sieci.Zaden sie nie odezwal nawet w sprawie wody brawo.Zycie to nie tylko przecinanie wstegi panie Koren .Mysle ze wyborcy podziekowali dostatecznie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

fho - Ale piszesz bzdury.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Burmisyrz nic nie zrobi jak radni będa blokowaki. W tym układzie podziału mandatów Banino nie ma szans zadbać o własne interesy bo zawsze przegra z Żukowem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przeczytaj proszę link, który podrzuciłem z gazety prawnej. Teraz mieszkańcy będą mieli możliwość zaskarżenia podziału mandatów w danych okręgach wyborczych. To jest jedyna szansa by coś wywalczyć więcej dla Banina z budżetu. Radni znowu pewnie będą chcieli dać dla Banina tylko dwa mandaty, choć komunikat PKW mówi jasno:
"PKW przypomina, że niedopuszczalne są odstępstwa od ustawowo określonej ścisłej procedury ustalania liczb mandatów przypadających poszczególnym okręgom wyborczym, bez względu na motywy, którymi kierować by się miały organy gminy, dążące do takich odstępstw"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proszę pamiętać, że jesteśmy już pod wpływem nowych zasad wyborczych. Do tej pory to UG ustalał ilość i zasięg okręgów
wyborczych. Teraz to zadanie komisarza wyborczego z " Nowogrodzkiej" Zatem planowanie ilości mandatów to raczej wróżenie
z fusów. Teoretycznie Banino i np. Miszewo czy inne Żukowo mogą stanowić jeden okręg wyborczy.
Tu nikt nie będzie się patyczkować. Plan jest prosty i czytelny. Pis idzie po samorządy po trupach. Przykład mieliśmy pół roku
temu z przymiarką Warszawy z Legionowem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żukowo jest gminą powyżej 20000 mieszkańców co wyklucza ordynację wyborczą na zasadach jedno mandatowych okręgów
wyborczych. Czyli praktycznie będziemy głosować na listy "partyjne" a nie na konkretnych ludzi. Gdzie z reguły wchodzi
tzw. 1.
Podkreślam tylko różnice jakie mogą nas mile lub nie mile zaskoczyć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wojtek, złóżmy odwołanie od decyzji rady gminy co do podziałów mandatów. Daj znaka jak się przyłączyć. Ilość mandatów powinna być wprostproporcjobalna do ilości mieszkańców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuję żeby nowym burmistrzem została Pani HGW. A może jej meżulek ma w biurku kolejny testwment a w nim info że jest właścicielem wszystkich ulic w Baninie. Pozaklada Wam szlabany, asfalt położy, parkometry zalozy.
Gdzieś trzeba przeczekać ciężkie chwile.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

żeby być burmistrzem musisz znaleźć kandydatów na radnych do przynajmniej połowy okręgów

nowe przepisy wymagają, aby radny był ze swojego okręgu

tak więc bez mnóstwa ziomków prawie niemożliwe jest kandydowanie na burmistrza przez potrzebę posiadania radnych na liście
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to wygląda na to ze nie pogonimy kliki z zrzeszania :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obecny burmistrz jest najlepszy i stara się o Banino. Głosujmy na niego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Nie wiem co macie w głowach i ile tu mieszkacie, ale były burmistrz pan B. Zrobił bardzo dużo. Wiadomo że po d swoje ale starał się zrobić dla kazdej wsi coś. Jak się do niego poszło to otwierał drzwi z otwartymi ramionami. To wy po nim wybraliście pana ż. Który zbierał na emeryturę dla siebie więc teraz nie miejcie pretensji. Bóg każdego kara nawet młodzi odchodzą a więc liczcie się że slowami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A dajcie wy juz spokoj temu Bychowskiemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Faktycznie... Skoro Go nie znacie i nie wiecie co zrobił,a czego nie zdążył zrobić... Dajcie spokój chociaż przed Świętami :-) Wystawcie swego kandydata, potem go wybierzcie, zrobi Wam na Wasz wniosek wiele zmian na"wasze lepsze "byście mieli co na forum pisać np.o skrzyżowaniach równorzędnych, które wymyśliliście w Baninie i teraz jest problem, a co się z tym wiąże... Temat na forum :-) Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

może ja?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może ja się zgłoszę? Jestem jednocześnie z obu stron Banina (Morelowa - firma, Kryształowa - dom) między którymi regularnie się przemieszczam więc stan dróg jest mi znany, poza tym nigdy nie należałem do żadnej partii. Ale pewnie i tak zaraz zminusujecie i się zacznie że W**e lepszy ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lucyfer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto to taki ten Lucyfer i którą część Banina reprezentuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kłam. Bychowski i obecny burmistrz to ta sama kaszubska klika. Zamieniają się tylko stołkami. Przestań kłamać bo aż się płakać chce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy na burmistrza będzie kandydował Pan Wojciech Koza - Zatoński?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może będzie kandydował ten, którego dzisiaj wszyscy wyśmiali :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kogo wysmiali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt go nie wyśmiał, cudownie nas reprezentował, pojechał po ekipie tak, że aż miło było słuchać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi nie chodzi o Pana Wojciecha tylko szanownego Pawła Kor..nia.którego wyśmiali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radnych wam brakuje to jazda zameldować się w Baninie. Dla niewiedzacych ilość radnych zależy od ilości zameldowanych. Poczytać sobie o wyborach a później bić pianę na forum. Można zdobyć większość w gminie czy nie można?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od czasu kupna nieruchomości w Baninie jestem zameldowana i płacę tu podatek. Ale też od tego czasu regularnie słyszę, że nic się nie da zrobić bo trzeba się zameldować i tu płacić podatki. Aż się wymiotować chce - ma ktoś miarodajne dane ile też osób w Baninie jest niezameldowanych? Tylko nei takie z d*py....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

buractwo. jezu kto tu mieszka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Conajmniej jedna trzecia z Was szczekaczy, którym się nagle wszystko należy jest nie zameldowana
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

patologie, mordobicia, darcie mord, jazdy po pijaku i za szybko. zero szacunku dla innych. oto obraz wiochy pod nazwa banino. ja sie wyprowadzilem i nie zaluje. banino to coraz wieksze dno odkad sprowadzja sie tam nowobogackie buractwo albo patole z nowego portu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powyżej to właśnie dane z d*py - nie takie mi chodziło....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

prosta baba z miesnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Byle nie zrzeszenie kaszubsko - buraczane. To jest mafia. A tępi jak kaszubska siekiera.
Obecni radni z tego tzw. zrzeszenia to koledzy biurmistrza. Razem to towarzystwo załatwia tylko jedną rzecz: dzielą działki tych nibyrolników i ustanawiają tam warunki zabudowy żeby koledzy od budowy kurników mogli zbudować kolejnee kurniki tak aby spłyneła kolejna kasa do kieszeni tych cwaniaków. Ale śmierdzi tam w tej mafii.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale przecież na spotkaniach sołeckich, które odbywały się 2-3 m-ce temu, przedstawiciele gminy informowali, że zostały już wstrzymane pozwolenia na budowę tzw. "kurników". pozwolenie abędą wydawane na domki jednorodzinne i bodajże "bliźniaki"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dlatego nowe osiedla które są budowane to same bliźniaki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co mieli wydac to wydali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byle nie jakaś pisowska ***** na burmistrza
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12

Byle nie jakaś liberałowo-lewicowa k.... na burmistrza
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Józef zmień pracę i weź kredyt
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Obecny Burmistrz w okresie swojej kadencji niewiele zrobił dla miejsca w którym żyje Poprzedni był w moim odczuciu megaloman z rozdmuchanym ego obecny sympatyczny i nic więcej, zero menedżerstwa.A potrzebny jest planista i strateg.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Burmistrz z Banina? Proszę bardzo. Kartuzy info podało, że z naszej wioski startuje pan Krystian Gachewicz więc możemy się wykazać frekwencją przy urnach. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A któż to jest Ten Pan Gachewicz. Oczywiście napływowy, który oprócz własnego osiedla nie zna za bardzo problemów wsi. Czytałam wywiad z nim. Tak odpowiadał na pytania, żeby nic nie powiedzieć. Pan powinien od razu startować co najmniej na miejsce Biedronia. Sorry, nie!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zgadzam się. Taka nowo-mowa i lanie wody, zero konkretów dla wsi ten czy innej.
Zawsze mówiłam ,ze powinien pamiętać o problemach całej wsi a nie tylko swojego nowowybudowanego osiedla. Na niego na sto procent nie będę głosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zapomniales sie podpisac panie wice?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I nawet płeć zmienił, cwaniura.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jarek czy Antoni ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Józef
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale pamiętajmy że burmistrz ma być dla całej gminy a nie tylko Banina...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja,może ja?.zawsze blisko ludzi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie chodzisz na terapię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Demokracja to niestety "rządy większości". Stety niestety ale ja jestem z Banina i chcę głosować żeby w Baninie było lepiej, a inni niech głosują żeby w ich miejscowościach było lepiej. I jeśli możecie to poradźcie na kogo głosować?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głosujmy na rozsądnych radnych z Banina. To rada może dużo zdziałać. Sam burmistrz bez zgody rady może niewiele. Dlatego też głosujmy na świeżą krew z Banina a nie na gości, którzy zamieniają się tylko stołkami i aktywni są tylko przed wyborami.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ten znowu swoje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się. Myślę że ten Gachewicz może nie być taki zły. Młody, pełen werwy i jeszcze nie zepsuty. Trzeba dac szansę młodym. Jestem ZA.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Na nikogo. Kogo nie wybierzesz będzie kicha.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pan Krystian Gachewicz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

A gdzie można sobie podejrzeć kandydatów?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe któż z Was wytyka nos dalej niż własne osiedle... każdy taki mądry i wymagający, ale jak już pojawił się ktoś kto ma jakiś pomysł to również nie pasuje bo młody i naplywowy i mieszka na konkretnym osiedlu. Wolę oddać głos na Pana Gachewicza, świeżą krew niż Pana Kankowskiego, który zabrania latem podlewać ogródków.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Z tego co pamiętam to zawsze jak były problemy z wodą to prosili o nie podlewanie ogródków i tak było za kadencji każdego burmistrza. Trzeba było zostać w mieście z ogródkiem na balkonie. Jak wy nie znacie życia na wsi to jest takie przykre że mnie aż boli. Normalnie walka o przetrwanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chodzi o fakt, jak burmistrz może coś takiego klepnąć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesu ale czasem tak trzeba. Tak jest w każdej miejscowości w gminie. Ale jeśli wolisz podlać ogródek niż się wykąpać to twoja sprawa. Owszem takie rzeczy nie powinny się zdarzac ale ja potrafię wykazać się cierpliwością. Napiszę jeszcze raz, jeśli w mieście nie mieliście takich problemów to może warto przemyśleć powrót do miasta. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszyscy tylko obiecują na co będą wydawać pieniądze. Czekam z niecierpliwością na kandydata, który sensownie przedstawi jak chce zarabiać te pieniądze dla gminy (bez zaciągania kolejnych kredytów). I to bez frazesów typu "uszczelnimy podatki" i "sprowadzimy inwestorów". konkrety, a nie lanie wody i gruszki na wierzbie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Świeża krew ",która nie zna żadnej miejscowości, ani jej położenia w gminie oprócz Banina i swego osiedla. Obiecanki czcionki...zwykłe lanie wody.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

No dokładnie o tym mówię - lanie wody. Dużo osób mu to zarzuca i w zasadzie wszyscy czekają na debatę w Zukowie i w Przyjazni.l bo te dwa miejsca wykażą pojęcie o całej gminie. A Banino to nie wszystko co tu jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bedzie jakies spotkanie z kandydatami?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może popiszesz się swoją wiedzą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy, ale nie p. Szymkowiak.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

każdy byle nie towarzysze z zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najwazniejsze,aby byl tylko jeden kandydat na burmistrza z Banina (a nie jak ostatnio trzech). To wtedy mamy szanse na wybor naszego baninskiego kandydata. Ostatnio glosy z Banina zostaly podzielone i przez to wygral obecny burmistrz...Jesli jest wiecej kandydatow z Banina to trzeba zrobic prawybory aby zostal tylko jeden. Tylko tak mamy szanse, aby cos ruszylo w naszej "oazie".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nigdy tu nic nie ruszy... Jeden drugiego jakby mógł to spaliłby na stosie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety taka prawda, wszyscy sobie do gardeł skaczą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kandydat z Banina nie ma szans. Żadnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skoro wie gdzie w gminie żukowo leży tylko Banino. Jeszcze dla zmyłki i podpuchy utożsamia się z Kaszubami. Nikt nie wie kto to jest, skąd przybywa i co zamierza... Do tego kłamie jak wszyscy w każdej kampanii wyborczej. Wyskakuje z pomysłami, które już dawno straciły rację bytu. Jak zostanie Burmistrzem to myślicie, że w pierwsze czy drugie,trzecie i czwarte lato będzie woda w kranach???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

akurat w tamtej trójce był jeden konkretny kandydat, tylko w tym roku nie startuje na burmistrza a szkoda bo bym zagłosowała.
Na tego co obecnie startuje zdecydowanie "nie", podobnie jak "radnego z północnego Banina".

Generalnie każda osoba, która teraz będzie starała się o fotel burmistrza gminy Żukowo musi zacząć patrzeć dalej niż tylko miejscowość, w której mieszka oraz szerzej niż tylko krańce gminy, szczególnie w odniesieniu do północnej części. Gmina ma ogromny potencjał, północ tym bardziej bo leży w bliskim położeniu Gdańska/Gdyni i będzie się rozwijać i warto zacząć współpracować z tymi miastami. Trzeba poważnie przemyśleć perspektywy tego rejonu i jak to wszystko "spiąć" z OM by przyniosło korzyści zarówno społeczeństwu (jakość życia) jak i samej gminie (wpływy z podatków). Dość twardy orzech do zgryzienia tak więc życzę powodzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po wczorajszej debacie to mam takie odczucia, że pytanie do władzy obecnej to chyba w ten sposób były losowane zwróćcie uwagę na gościa w okularach:
https://www.sadistic.pl/losowanie-druzyn-vt480999.htm

kultura klakierów z pierwszych rzędów obecnej władzy P. Kankowskiego i wśród nich P. Gachewicza - jest na poziomie zera, prześmiewki, przeszkadzanie zagłuszanie... ! WSTYD! Gachewicz to nowa odsłona obecnej władzy - z jakiego ramienia jest wypromowany "Otwarte Kaszuby" czyli P. Szymkowiak - co już ucieka z gminy, p. korynia , P Szmidtke, wiedzą że Kankowski nie ma żadnych szans to trzeba wstawić nowego "pionka" którym można sterować przykro mi ale prawda jest taka że Pan Gachewicz nie ma absolutnie żadnego doświadczenia nie był sołtysem, radnym, nikim... a mówi o zarządzaniu Gminy ?! Poważnie ???? ! będzie kolejną marionetką obecnej wszechmocnej władzy radnych? ludzi ocknijcie się, chcecie zmian czy tak jak było ???
nie daje wam do myślenia że pojawił się z ...? nikąd? ?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziękuję, że wypisałeś dokładnie to o czym myślałam. Popieram w całej rozciągłości!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co głosować na Jasia Fasolę czyli Trepczyka.To porażka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

a co głosować na układ "swoich"? Banino już nie wyrabia bo developerzy tam sobie jak na dzikim zachodzi budują domy jeden za drugim, - na bagnach, na śmietnikach tzw kurniki.... "rozwój dla Żukowa"... jak słyszę "Gachewicza" albo Kankowskiego w moim mniemaniu będą przyklepywać wszystkie pozwolenia... (nie wiem jaki Kankowski miał w tym interes???? ) Bo np w Pruszczu Gdańskim zmusza się developerów do budowania, dróg, inwestowania w kanalizacje i przepompownie wody, w Baninie nasze Żukowske elyty musiały trochę przystopować bo pompy z wodą padały (zero wody w kranach) i (skaczący prąd ) a dzieciaki w szkole nie mogą się pomieścić i chodzą od 8 do 18 i uczą się w piwnicach bo sal lekcyjnych brakuje w nowej szkole! - takie efekty ubocznie nie dają im pola do popisu, ale niech tylko dojdą do władzy... mają w d... ludzi co z resztą pokazali swoimi gwizdami i smiechami, a to jak kto wygląda nie świadczy o człowieku, no chyba że ktoś jest "pustakiem" to lubi g... w kolorowym papierku , a Pan Szymkowiak, do rady powiatu może się przyzna dlaczego ucieka z gminy Żukowo, a może się przyzna dlaczego musiał zrezygnować z pracy w Gdyni...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na Jasia możemy jak chcemy obwodnicę za płotem albo "nieprawidłowości" przy zbieraniu ankietek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolenie na budowę wydaje urząd powiatowy w Kartuzach, nie gmina Żukowo i pan burmistrz Wojciech Kankowski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochani w szkole miejsca brakuje bo z 6 klas zrobiło się 8. To jest bardzo duża różnica. Nikt nie mógł przewidzieć "powrotu do przeszłości" w systemie edukacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

ale fakt faktem, że są gminy, które jasno mówią - ok szeregi, ale partycypacja w kosztach infrastruktury drogowej etc albo nici z pozwoleń. I to jest bardzo uczciwe moim zdaniem. Aczkolwiek wątpię byśmy w Gminie Żukowo czy powiecie kartuskim tego doczekali.

Przy okazji nie wiem czy wiecie ale nowa inwestycja Chmary wchodzi w Nowe Tokary więc tak jak nieraz było to wspomniane - problemy gminy/powiatu będą sie tlyko rozlewać na sąsiednie miejscowości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warunki zabudowy wydaje gmina Żukowo, tak samo to gmina Żukowo i jej władze przyklepują plan zagospodarowania przestrzennego kto pozwolił na taką ekspansję przez developerów - ? z tego co wiem to warunki podpisuje Burmistrz Gminy Żukowo lub z jego upoważnienia zastępca... mylę się ??? chyba nie.... plan zagospodarowania przestrzennego również leży w gestii władz żukowa --- więc winą za ten syf obarczam was - bo na kilometr śmierdzi tłumaczeniem się (...) ( może Pan Szymkowiak oderwał się od swojego FaceBooka na chwilę)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadza sie, ale kiedy tworzono fatalny dla Banina byl rok 2010 a burmistrzem byl Bychowski ktory teraz jest radnym i znow startuje do rady. To co dzieje sie teraz, wszystkie problemy nie zaczely sie wczoraj czy rok temu ale 8 lat temu od uchwalenia mpzp. dzieki obecnej wladzy ten zly plan poszedl do kosza ale niestety duzo pozwolen na budowe zostalo wydanych jeszcze wg starego stad szeregi nadal powstaja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tylko w 2010 Kierownikiem Referatu Urbanistyki był..... tomasz Szymkowiak.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kierownikiem referatu byl p.Piotr R
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowe Tokary to gm przodkowo tam sobie nie pozwola na takie akcje z drogami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

8 lat ! ile w tym czasie było jeszcze innych planów dla Banina ? a warunki zabudowy i zmuszenie developerów ... oj widać tutaj tłumaczenia tłumaczenia ale fakty są faktami mieli 4 lat i co i klepali klepali klepali a tam gdzie chcą to jakoś można zablokować ... ale widać developerzy potrafią zrobić dobre śniadanie z dobrymi "kanapkami" i mają energię budować
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szymkowiak nie pracował w urzędzie jak uchwalano ten stary plan, przez który Banino wygląda tak jak wygląda. On akurat jest w porządku i zmienił ten plan.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, ale trzeba było myśleć przed likwidacją gimnazjum i dostosować starą szkołę, ale jak zwykle lepiej dopchnąć do nowej, a stara szkoła pusta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie to jest śmieszne, by wieś posiadająca więcej mieszkańców, niż miasto gminne - posiadała dużo mniej mandatów i dostawała dużo mniej kasy. Liczba mandatów powinna być zgodna z ilością ludzi zamieszkujących dany region, a tak to Żukowo przygarnia większą część budżetu reszcie rzucając ochłapy... Ogólnie powinno wybrać się nowych kandydatów i dążyć do zwiększenia udziału w radzie radnych z okolic Banina. Ale na pewno nie tych, którzy teraz są :) Może inni będą jednak mądrzejsi, bo Ci teraźniejsi to tylko przed wyborami sobie o ludziach przypominają, np autobus szkolny w Baninie, jeżdżący tylko po nowych osiedlach w celu zgarnięcia głosów :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

słyszałam lepsze absurdy - zlikwidować lotnisko :D hahaha kto nam to zapewni ze startujących w wyborach z Banina ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne są zapowiedzi kandydatów obecnej rady: położenie asfaltu na Pszennej i Księżycowej, bo można bez zbiornika - jasne :) A gdzie zapowiedzi dokończenia inwestycji po stronie szkoły? Nagle tuż przed wyborami się da, ale po wyborach: kurcze, jednak się myliliśmy i się nie da... Wyasfaltowanie połowy wsi i w ogóle zrobienie każdemu mieszkańcowi dobrze... ustami :D Może jeszcze po 300 milionów dla każdego ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Póki co żaden z kandydatów nie powiedział skąd zamierza brać pieniądze na swoje fantazje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gminie Żukowo w urzędzie nie ma kompetentne osoby która by się podjęła pisania wniosków o pieniądze z unii.Można tyle pieniędzy wyciągnąć i zrobić dla wsi.Najlepszym przykładem jest Przodkowo.Na szkolenie wysłać Panią która tym się zajmuję albo nową osobę zatrudnić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie, tylko i po co mysli władza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Liczba mandatów jest zależną od ilości zameldowanych lub dopisanych jak to ma miejsce w Warszawie. Stolica wzbogaciła się o 10tsi lub wiecej wyborców na wybory.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taką myśl kiedyś przeczytałam, notabene w powieści dla młodzieży o czarodziejach: "Ci co najbardziej nadają się do sprawowania władzy, wcale jej nie pragną". Na tle toczącej się dyskusji w temacie na kogo głosować - zdanie pasuje jak ulał. Tyle w temacie kandydatów do samorządu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale nie może zostać jak jest, ludzie 4 kolejne lata takiego syfu?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja głosuje na Marka Trepczyka. To najlepszy kandydat w tych wyborach. Koniec władzy Koreń, Konkowski , Szmidtke. To były w mojej ocenie najgorsze rządy naszej gminy, skupieni na swoich korzyściach a nie na mieszkańcach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

pisiorze juz wszyscy wiemy . Głosuj sobie i daj innym głoswać na kogos kto z pisuaru nie jest
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co ksiądz kazał?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Juz piszą o naszym obecnym burmistrzu i jego walkach wyszlo ze zawyzyki cene inwestycji o 1 milion złotych. gazetakartuska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skończmy z mafia w gminie i zagłosuj na modych ludzi bez układów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

modnych?to kankowski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kankowski hehe to akurat z układów ooczytajcie co piszą dziś w mediach wychodzą kwiatki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałem dzisiaj w gazecie o układach i powiązaniach obecnych rządzących w gminie Zukowo. W niedziele mamy okazje z tym skończyć, dosyć okradania mieszkańców. Głosuje na Marka Trepczyka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

ma facet poparcie pis -nie zagłosuję na taka osobę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z Trepczykiem nigdy na niego nie zagłosuje. Gazetka kartuska, wydana przez osobę, która finansuje kampanię Trepczyka, to jest jeden z przykładów. Sprawdźcie kto to wydaje i zadajcie sobie pytanie - ciekawe jak się będzie odwdzięczał wydawcy? Hmmm...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

do góry