Widok

Wybrzeże Sztuki: Żar

Żar Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Wybrzeże Sztuki: Żar.
Teatr Narodowy, Warszawa
Żar
Sandor Marai

Przekład: Elżbieta Woźniak

Henrik, emerytowany generał, oczekuje przyjazdu najbliższego przyjaciela z czasów młodości, Konrada. Nie widzieli się od ponad 40 lat. Po nieudanym polowaniu Konrad opuścił bez słowa wyjaśnienia przyjaciela i jego żonę Krisztinę. Czy spotkanie wyjaśni tajemnice, z którymi Henrik boryka się od lat?

Adaptacja: ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

śp. Zbigniew Zapasiewicz

Panie Zbigniewie.
Dziękuję Panu za ostatni spektakl, jaki zagrał Pan w życiu. Był i pozostanie Pan w mojej pamięci.

Świeć Panie nad jego duszą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybitny aktor.

Zawsze podziwiałem kunszt aktorski Zbigniewa Zapasiewicza. Jako poznaniak- pracowałem w 2009 pod Warszawą. Jeździłem jak opętany do stolicy- aby zdobyć bilety do teatrów i obejrzeć spektakle. Nie znałem dobrze Warszawy,z budowy,na której pracowałem nie mogłem zejść wcześniej niż ok.16,3o-17,oo. Kupowałem bilet w jednym teatrze potem biegiem (autem) do drugiego. Byłem na 16 spektaklach przebywając pod Warszawą 3 miesiące. Marzyłem by zobaczyć Zapasiewicza. I zobaczyłem- to było wiosną 2009-w Powszechnym- "Chłopcy" z Pieczką- i "Czarownice z Salem". Na tym drugim spektaklu-siedziałem na ławeczce na scenie- p.Zbigniewa mogłem podziwiać chwilami z 2-3 metrów. Rewelacja . Zdążyłem- aktor zmarł bodajże w lipcu. W każdym filmie w którym grał w każdej adaptacji teatralnej-w TV był świetny. Niezapomniany mistrz. emerytowany kierownik budowy-Lech Witkowski z Poznania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Pan Disney zaprasza (4 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Pan Disney zaprasza . "Pan Disney Zaprasza" Zapraszamy już od kwietnia na...

Dziewczyna, która podeptała chleb (6 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Dziewczyna, która podeptała chleb . PIERWSZE PRÓBY DO SPEKTAKLU...

Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa świat (6 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa świat . "Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa...

do góry