Widok

Wymioty

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mój synek ma 2,5 roku od 3 miesiąca życia wymiotuje czasem raz w tygodniu czasem 2-3 razy a czasem raz na 2 - 3 tygodnie z wyników krwi wynika tylko że ma troszkę za mało żelaza więc mu podajemy po jakimś czasie znowu badanie krwi i znowu mało żelaza dziecko nadal wymiotuję jaka może być tego przyczyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze refluks przelykowo-zoladkowy? Mozna zrobic badanie usg w kierunku refluksu, np. w Diagnosonie w Osowej. Moj syn tez tak mial. Jako niemowle dosc mocno ulewal, ale nikt nie zwrocil na to uwagi, bo dobrze przybieral na masie. Potem raz na jakis czas zdarzaly mu sie wymioty, ktore probowalismy tlumaczyc alergia pokarmowa. Gdy poszedl do przedszkola mial przewlekly katar, no i te podejrzane wymioty, czeste bole brzucha. Poza tym bardzo slabo przybiera na masie, choc rosnie. W koncu laryngolog zasugerowal refluks, no i potwierdzilo sie. Obecnie lekowjuz nie przyjmuje, ale zmodyfikowalismy diete i pamietamy o tym, zeby kolacje jadl 2 godz. przed pojsciem spac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko wymioty, czy biegunki też? Może ma nietolerancję laktozy. Moja mama wspominała, że wykarmiła mnie samymi soczkami, bo po każdym mleku wymiotowałam. Potem,gdy obejrzała program o nietolerancji laktozy, stwierdziła, że to musiało być właśnie to, ale wówczas nie zdiagnozowano. Powinnaś chyba otrzymać skierowanie do gastrologa dziecięcego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyczyn może być wiele: alergia,nietolerancja np.glutenu, białka krowiego,refluks, może też być na tle nerwowym. Napewno wizyta u gastroenterologa i usg brzucha potrzebne.Moja córka jak była w wieku ok . 2 lat to co jakiś czas (1-2razy w tyg.)wymiotowała rano lub w nocy, bez innych objawów. Problem się zaczoł w tym wieku jak poszła do żłobka i zachorowała tam na jakąś infekcję żołądkową z silnymi wymiotami leczoną z miesiąc. Ze żłobka zabrałam .Po wyleczeniu córki problem z przewlekłym wymiotowaniem pozostał. W badaniach dziecko zdrowe. Jak była starsza to częściej zamiast wymiotów pojawiał się ból brzucha. Gastroskopia nic nie wykazała. Dziś córka jest nastolatką, czasem zdażają się poranne bóle brzucha. Doszliśmy do wniosku , ze to mogło być na tle nerwowym . Stres związany ze szkołą muzyczną i gimnazjum nasiliły objawy. Dużo zdrowia dla synka, dla państwa dużo cierpliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może warto by bylo umowic sie do gastrologa dziecego na konsultache
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co na to mówi pediatra???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

Okulary dla dziecka w kolejnych krokach - prośba o instruktaż. (6 odpowiedzi)

Moje dziecko przeszło dwa kolejne badania wzroku i teraz mam jakąś receptę okulary (czy jak to...

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

do góry