Widok

Wynagrodzenie

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam. Jestem zatrudniona w firmie na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje zarobki to 2427.30zl brutto plus 250zl premii uznaniowej, od 1 września 2019 dostałam nową umowę i mam 2774.96zl brutto już bez premii uznaniowej. Od 15 października 2019 jestem na zwolnieniu ciazowym. I chciałabym się dowiedzieć czy mam dobrze policzone wynagrodzenie. Srednia z 12 miesięcy wynosi 1918,24zl. Za listopad 2019 dostałam wynagrodzenie 1600.60zl za 19 dni. Odejmuja mi dodatkowo 55 zł za ubezpieczenie. Dodam że w kazdym miesiacu mam 1 dzień zwolnienia lekarskiego bo choruje na cukrzycę i jeżdżę na kontrolę. Czy to też może zawadzic na moim wynagrodzeniu? Wypłate brałam zawsze 1850-1950zl miesiecznie. Bardzo proszę o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
L4 placi Ci pracodawca czy ZUS? Jezeli pracodawca, to chyba najlepiej zadzwonic i zapytac sie o wyliczenie. Premia uznaniowa jest zapisana w regulaminie wynagrodzen, bo nie zawsze jest to liczone do sredniej na L4 w ciazy? Do wyliczenia brane sa pod uwage rowniez zwolnienia lekarskie, ktore mialas wciagu roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te 1600 zl to juz jest po odjeciu ubezpieczenia, czy przed? Jezeli przed, to wychodzi jakbys miala zaplacone 80% czyli zwykle L4. Czy mialas wpisany dobry kod zwolnienia? Zaloguj sie na profil w ZUS i sprawdz. Jezeli tak i wynagrodzenie w imieniu ZUS placi pracowawca, to podejdz i wyjasnij sprawe w firmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli co miesiąc masz jeden dzień zwolnienia to liczy się wciąż ta sama średnia - aby została przeliczona na nowo musiałabyś pracować 3 miesiące bez zwolnienie. Miesiąc podwyżki nic nie zmienia. Zwolnienie przeliczasz podstawa - składki na ubezpieczenie społeczne (13,71%) / na dni (30) * 100% (bądź 80%) W twoim przypadku powinno być 100%. Wtedy wychodzi 1675zl, licząc bez premii uznaniowej. Zwolnienie liczysz za wszystkie dni, jeśli miesiąc ma 30 to 30, gdy 31 to 31. Skąd za listopad 19? Ty tyle dni wyliczylas?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i oczywiście stawek za dzień mnozysz co miesiąc przez ilość dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

okulary:) (30 odpowiedzi)

Musze zakupic dla siebie okulary, co mozecie polecic Vision czy raczej male rodzinne zalady...

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

do góry