Widok

Wynagrodzenie zus

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,. Może ktoś się orientuje. Jestem w drugiej ciąży z wygaśnięciem macierzyńskiego przyniosłam zwolnienie 23.07.19. Za pierwszy miesiąc zapłacił mi pracodawca. Teraz czekam na pieniądze z ZUS, w poprzedniej ciąży 26 każdego miesiąca miałam już pieniądze na kącie, a teraz pusto czy musi minąć pełen miesiąc żeby mi wysłali? Dodam że zwolnienie mam do 4.10.19., a może trzeba spodziewać się kontroli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Co to jest "kącie"?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za jaki okres jest zwolnienie na którego wynagrodzenie czekasz? Teoretycznie ZUS ma 30dni na wypłatę świadczenia od otrzymania dokumentów od pracodawcy. M.in. druk Z3 ale mogę się mylić. Jeśli miałby jakiekolwiek zastrzeżenia i zwróci się do pracodawcy o dodatkowe dokumenty to bieg 30 dni zaczyna się od nowa. Najlepiej zwróć się do pracodawcy i upewnij czy i kiedy zostały przekazane dokumenty. Na pierwszą wypłatę z zusu czeka się długo, potem idzie to płynnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję założyć sobie profil na platformie pue ZUS. Tam będą wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia, świadczeń oraz ich wysokości i terminów wypłat lub potrąceń.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadzwoń do ZUS, dowiesz się,jak wygląda sprawa i czy pracodawca dopełnił formalności. Mój np nie ogarnął tematu i pensję ZUS dostałam prawie miesiąc później ... także nikt Ci nie powie,co się dzieje i kiedy dostajesz. Telefon do ZUS i rzeczywiście, załóż sobie konto na platformie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...

do góry