Widok

Wyniki a ciąża

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej! Mam do was pytanie planujemy z mężem drugie dziecko. W pierwszej ciąży miałam problem z toxoplazma chciałabym teraz zrobić wszystkie wyniki krwi żeby wiedzieć czy możemy " działać" możecie mi powiedzieć które wyniki są najważniejsze prócz toxo i morfologii ogólnej? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A nie lepiej po prostu udać się do ginekologa i powiedzieć o co chodzi?
Na pewno skieruje na odpowiednie badania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

cytomegalia jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toxo, cytomegalia, różyczka, hiv, wzwB i WZW c, kila, rzezaczka, tarczyca, próby watrobowe, cytologia, wymaz na bakterie, morfologia, badanie moczu, wszystkie choroby powyżej w klasie igg i igm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To dodaj jeszcze HPV, bo jak jest nosicielką wirusa a nie wie o tym to zarazi dziecko podczas porodu (nosicielkom robią CC)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Badanie HPV nie jest standardowo zalecane w ciąży, chyba że kobieta ma widoczne brodawki na narządach plciowych, no ale to po prostu widać. Poza tym zmiany widoczne wykrywa rów iez cytologia. Wirus HPV nie stanowi zagrożenia dla płodu, ani dla rodzacego się dziecka. Ryzyko zakażenia się nim jest znikome, a nawet jeśli do niego dojdzie organizm noworodka radzi sobie z taką infekcja. Są o wiele poważniejsze schorzenia które zagrażają życiu i zdrowiu(to są moje zalecenia od Pani Doktor do przygotowania się do ciąży), sama ich nie wymyśliłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

sr*ta tata.
Jestem nosicielką wirusa HPV wysokiego ryzyka onkologicznego (czyli wysokie ryzyko, że będę miała raka szyjki macicy). Ten typ nie daje żadnych oznak , objawów. Po prostu trzeba zrobić badania żeby go wykryć.
W ciąży od razy moja gin powiedziała mi, że będę miała cesarkę, bo mogłabym zarazić noworodka podczas porodu. A już szczególnie jakby miała być to córka. I od urodzenia była by obciążona na całe życie i żyła w strachu.
Oczywiście jak ktoś ma jakiś banalny wirus powodujący brodawki to ok. Ale tylko badania potwierdzą czy nie masz czegoś więcej czym zarazić możesz dziecko w czasie narodzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Taaa... Widzę, że nikt z was nie choruje na HPV, ale wiecie najlepiej.
Macie rację, zaraźcie dziecko podczas porodu. Tylko potem żal do kogo będzie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszystkie wyniki mam ok tylko toxo igg jest do 8.8 ja mam 130
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy mając tak wysoki wynik mogę wyleczyć toxoplazme to się leczy antybiotykiem? Ktoś coś wie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na prawdę nie łatwiej iść do lekarza???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja lekarka w niedzielę nie przyjmuje:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tydzień temu też w niedzielę nie przyjmowała. A co z tygodniem pomiędzy? Na urlopie była?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyższony poziom IgG świadczy o przebytej kiedyś chorobie. Jeżeli poziom IgM jest nie jest podwyższony, to znaczy, że aktualnie nie jesteś chora, a więc nic nie musisz leczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

prezent na 40-stke dla faceta?? (11 odpowiedzi)

cos eleganckiego ale do uzytku,nic z ciuchow .podpowiedzcie bo przeszukalam milion stron i malo...

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...

Gdzie w góry z dzieckiem na wakacje-miejsca godne polecenia (171 odpowiedzi)

Jak co roku chciałabym pojechać na urlop w góry. Byle nie do Zakopanego- tam byłam już wiele...

do góry