Widok

Wyniki tarczycowe - proszę o pomoc

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej,
tyle się mówi o chorobach tarczycy, że i ja postanowiłam się zbadać. USG tarczycy ok ale badania krwi juz nie bardzo - to anty tg mnie martwi. Czy możecie pomóc przy interpretacji wyników? Co to może oznaczać?
TSH - 1.270 (w normie)
FT3 - 2.98 (w normie)
FT4 - 1.03 (w normie)
Anty TPO - mniej niż 9 (w normie)
Anty TG - 391.00 (norma 115)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Co to może oznaczać?

To, że z pewnością kiedyś umrzesz.
O precyzyjniejsze szczegóły proponuję pytać lekarza, a nie przypadkowe osoby na Forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepuwj byloby jakbys podala przedzialy/normy dla poszczegolnych parametrow. Hormony tarczycy sprawdza sie w korelacji. Podwyzszone anty TG moze swiadczyc o rozwijajacej sie chorobie autoimmunologicznej. Na Twoim miejscu powtorzylabym badania w innym laboratorium. Ponadto hormony tarczycy robi sie nadczo do godz. 1.Trzy dni przed badaniem należy wyeliminować spożycie alkoholu, palenie tytoniu, duży stres fizyczny i emocjonalny, a także wychłodzenie i przegrzanie organizmu. Wskazane jest, aby wykluczyć jakiekolwiek leki, jeśli tylko jest to możliwe (w tej kwestii należy skonsultować się z lekarzem) w szczególności dotyczy to preparatów hormonalnych, preparatów jodu i kompleksów witaminowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hashimoto ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyższone anty TPO może oznaczać reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę tkanki łącznej, cukrzycę typu I i inne choróbska. Ale po co zgadywać i się stresować?
Umów się do lekarza POZ, pokaż wyniki, wytłumacz co Cię niepokoi i że chcesz iść do endokrynologa już z kompletem badań. Lekarz powinien zlecić brakujące badania krwi (co najmniej morfologię, OB, może będzie potrzebna krzywa cukrowa?) albo powtórkę tych, które już masz. Kto wie, może już na tym etapie zagadka zostanie rozwikłana. A jeśli nie to z tym wszystkim idziesz do specjalisty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam u endokrynologa. Hashimoto ale nie upośledza tsh więc na razie tylko obserwacja i kontrola tsh co pół roku.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

do góry