Widok

Wypłata z ZUS na L4 podczas ciąży

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, od ok 18.12 jestem na zwolnieniu lekarskim (ciąża), orientujecie się kiedy ZUS przejmie moją wypłatę? Według moich obliczeń już za końcówkę stycznia powinnam otrzymać wypłatę od ZUSU - czy ktoś bardziej zorientowany wie może?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 33.dnia zwolnienia (jeśli masz ciągłość) płaci ZUS.
Jeżeli pracodawca zatrudnia poniżej 5 osób, przelewy idą z ZUS-u; w przypadku, gdy firma liczy więcej niż 5 pracowników, pieniądze przelewa bezpośrednio pracodawca z funduszu chorobowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca, potem płaci ZUS. Jeżeli firma zatrudnia powyże 20 osób to dostaniesz pieniądze od pracodawcy w takim samym terminie jak normalne wypłaty. Jeżeli zatrudnia poniżej 20 osób to dostaniesz pieniądze od ZUSu - mają czas na wypłatę 30 dni od otrzymania Twojego zwolnienia. Płacą za czas zwolnienia, nie za miesiąc. Płatne oczywiście 100% średnich miesięcznych zarobków z ostatnich 12 miesięcy. Jestem na bieżąco, jestem w 7 miesiącu i też siedzę na zwolnieniu. Trzymaj się :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy po nowym roku ponownie nalicza sie te 33 dni? Bo z taką opinią się spotkałam. Rozumiem że święta, czy weekendy się nie liczą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

33 dni ciągłego zwolnienia więc nie, z nowym rokiem dni nie naliczają się od nowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na innym forum dostałam takie info: "jeśli na dzień ostatniego grudnia było wynagrodzenie (a nie zasiłek) chorobowy to od 1 stycznia pracodawca płaci nowe 33 dniowe wynagrodzenie chorobowe"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli jeżeli teoretycznie jeśli od 4.02 wypłatę wynagrodzenia przejmie ZUS, w jakim terminie mogę spodziewać się wypłaty? obecnez zwolnienie mam do 15.02. W obecnej firmie za np styczeń wypłata wpływała na konto 31.01, luty 28.02 i analogicznie każdego kolejnego miesiąca.

Pracuję w firmie poniżej 20 pracowników, więc wynagrodzenie przejmuje ZUS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Kartony do przeprowadzki ! PILNE!!! (110 odpowiedzi)

Dziewczyny pomóżcie...w piątek czeka mnie przeprowadzka, a jeszcze nie mam kartonów. Potrzebuje...

do góry