Widok

Wypowiedzenie a ciaza

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Podpisalam wypowiedzenie z pracy (nie bylo konkretnego powodu wypowiedzenia) a na drugi dzien dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Czy jest tu ktos kto mial taka sytuacje? Co robic? Czy pracodawca musi mnie przyjac spowrotem ? Umowa o prace na czas okreslony na 30 msc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nic, że podpisałaś takie wypowiedzenie. Dostarcz swojemu pracodawcy zaświadczenie od lekarza, że jesteś w ciąży, a on musi cofnąć wtedy wypowiedzenie (to wynika z ochrony kobiet w ciąży ujętym w Kodeksie Pracy) i kontynuować/przedłużyć umowę do końca ciąży, potem pójdziesz na urlop macierzyński.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem pewna, ale pracodawca musi przedłużyć umowę do dnia porodu, gdy jesteś w ciąży przynajmniej 3 miesiące.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jesy ktos jeszcze kto mial taki problem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idź, zadzwoń albo napisz do prawnika z PIP, oni są właśnie od takich spraw:
https://gdansk.pip.gov.pl/pl/kontakt
A porada jest bezpłatna, więc rusz się!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za problem?? Poczytaj w internecie jest pełno o tym artykułów opartych na KP. Poszukaj informacji. Pracodawca nie może Ciebie zwolnić i musi cofnąć wypowiedzenie.
Masz już zaświadczenie od lekarza, zaniosłaś do pracodawcy, powiedziałaś w ogóle pracodawcy o ciąży?? Robisz cokolwiek??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego pracodawca musi ją przyjąć skoro o ciąży dowiedziała się już po podpisaniu wypowiedzenia? Hę? Jaki to interes? Nie może zwolnić, w ciąży i po ciąży, ale że przyjąć z powrotem to chyba nie musi. Jakby po tygodniu czy miesiącu wróciła to też ma przyjąć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak pracownik jest na wypowiedzeniu i dowiaduje się, ze jest w ciąży to pracodawca musi cofnąć wypowiedzenie. Taki jest KP i tyle. Jak się skończy okres wypowiedzenia i pracownik się dowie, ze jest w ciąży to już inna historia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

do góry