Widok

Wyróżnione stoiska na Jarmarku św. Dominika

Opinie do artykułu: Wyróżnione stoiska na Jarmarku św. Dominika.

Połowa Jarmarku św. Dominika za nami. Jak co roku przyznano nagrody i wyróżnienia dla najlepszych stoisk. Po raz pierwszy laureatów wybrano szybciej, aby goście i turyści zdążyli ich odwiedzić, a docenieni wystawcy mogli chwalić się sukcesem przez ostatni tydzień imprezy.

Jarmark ma wiele twarzy. I choć lokalizacja wydarzenia od lat jest niezmienna, to zmieniają się stragany, wystawcy i oferowane przez nich towary. To prawdziwa karuzela produktów, smaków i zapachów. Kupimy tu ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja noga na tym wieśniackim jarmarku nie postała

I nie postanie nigdy!!!
popieram tę opinię 118 nie zgadzam się z tą opinią 287

Kiedyś jarmark był spoko

To akurat prawda. Ceny na jarmarku są z kosmosu! Jeszcze gdyby za ceną szła jakość...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

tak w lach 80tych i 90tych

Kozacko było i staroci kupa i ludzie inni.. uśmiechnięci i handlujacy całym sobą. Chin wtedy nie było. Swojsko było.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mówisz o czasach jak przebojem jarmarku były drapaczki po plecach, masażery głowy

Było pełno szmat, ma starociach ceny x kosmosu jak dzisiaj a głównym odgłosem jarmarku były gdaczące pudełka? A wokół horda kieszonkowców? Rzeczywiście było wtedy super
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znawczyni

Moczem śmierdziało zazwyczaj w okolicach staroci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja

Wstyd co się w tym mieście dzieje? To jest tradycja jarmarku? Ten syf co zagraca stare miasto? Takie sh*tu dawno nie widzialem z roku na rok gorzej,zamiast zamknac3-4 ulice i zrobić to porządnie zgodnie z tradycja to liczy się kasa a ze paraliz śródmieścia? Kogo to...
Ktoś za to beknie tak samo jak za koszulke na neptunie,jak śmiecie hanbic takie dziela sztuki jakimiś koszulkami ? To jest kryminal,albo srebrzysko bo normalny "gdanszczanin" wstydzi się za to co taka grupka kretynow robi.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 28

dlatego nie wiesz co tam jest nieudaczniku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i co z tego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

niech sie wiesniak nie wypowiada

bo jeste swiesniakiem wiec lepiej nigdy nie przychodz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochani, dla mnie to blichtr...jarmark był od 1456 do 1929 roku...aha jak ktoś chce żyć 400 lat proszę o zgłoszenie)
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 76

Drugi!

Spóźniłeś się.
Twoje życie straciło sens.
Zabij się.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

ładnie wszystko po łamerykańsku, bo polska trudna język
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi lepiej smakuje spijany z Jarka,

ale co kto lubi :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

ten jarmark

ten jarmark to jakieś nieporozumienie, tylko smród i badziewie.
Przenieście to do Kartuz!
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 140

Nie oddamy Jarmarku

Chcesz mieć jarmark u siebie w Kartuzach. Mało sprytne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Akurat

O Kartuzach sporo osób słyszało ze względu na Kartuzjanów. Jakkolwiek myślę, że to prowokacje wycelowane przez wieśniakó, którzy są spoza Gdańska i Kartuz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jarmark to tradycja

sam się przenieś i to od razu na Podlasie, Gdańsk i Kartuzy uwolnij od swojego skwaśnienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogo

Drogo drogo i jeszcze raz wszystko mega drogo
popieram tę opinię 142 nie zgadzam się z tą opinią 20

Ale masz czaderski podpis z kotwicą!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tanio to już było :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

obudził się w pl :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jarmark w gdansku

zgadza sie drozyzna ze porazka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kromka ze smalcem nie dostała wyróżnienia??

Wszyscy z tym łażą
popieram tę opinię 164 nie zgadzam się z tą opinią 9

Łażą bo w domu nie ma.Nowoczesne gospodynie /Pani/ domu nie potrafią zrobić dobrego smalcu,Dla innych to obciach jeść chleb ze smalcem. Niejeden prezes czy dyrektor z apetytem na jarmarku taką pajdę je bo w domu nie daj Bóg podczas jej jedzenia wpadli by goście.Jaki obciach.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5

ja nie jem pajdy, bo nie ma smalcu vege, może za rok
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrób sobie sam z fasoli i cebulki. Pycha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jakie smukłe są nowoczesne gospodynie, w porównaniu do tego co było kiedyś!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Połowa za nami

świetna wiadomość, mieszkańcy niedługo odzyskają możliwość korzystania z głównego miasta
popieram tę opinię 139 nie zgadzam się z tą opinią 19

Żeby przechadzać się z 5kg cebuli

Skoro i tak nie korzystasz z atrakcji miasta, to po co psioczysz?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 23

Miejsce jarmarku to pola na Stogach i Łąkowej nie w ciasnych uliczkach gdzie karetka lub straż w ogóle nie dojedzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jarmark sw dominika

Po raz kolejny wybrani przez mieszkańców miasta włodarze zgotowali nam letnie piekło nad którym nie panują. Płacę w tym mieście podatki, inne opłaty i dla tego miasta pracuję. Strażnik miejski na prośbę o interwencję z powodu zablokowania samochodu przez turystę z Katowic poradził roztropnie abym się wyprowadził z Gdańska. Myślę, że prościej będzie zmienić władzę miasta na taką która w programie wyborczym będzie miała projekt okiełznania tego piekła dla dobra mieszkańców. AP
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie takie atrakcje jak

Jarmark w ogóle nie nie interesują. Odkąd zarabiam ok 20 tys miesięcznie za inwestycje w forex wolny czas spędzam na Korsyce albo Big Island Hawai.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 139

wow, musisz zatem żyć na pełnej prędkości, kurs nurkowania głębinowego, licencja lotnicza, podróże.. a nie, czekaj..

Co w takim razie robisz na portalu dla przegrywów?
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do której godziny jesteś na Korsyce?

A i jeszcze jedno, jakie piguły przenoszą Cię potem na Hawaje?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja

mimo że zarabiam ok 50 tys miesięcznie, chętnie odwiedzam jarmark!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ja zarabiam 100 tys miesięcznie...

... i latem na jarmarku sprzedaję gdaczące zabawki-kury
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

antyreklama

Nie znam nikogo kto by zarobił na forex. A wielu wiele straciło. Burak zrobił antyreklame.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak na logikę, to jeśli ktoś traci, to ktoś zarabia. Oczywiście po odliczeniu prowizji maklera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

UJ mnie to obchodzi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jarmark w ogóle nie nie interesują. Odkąd zarabiam ok 20 tys miesięcznie za inwestycje w forex wolny czas spędzam na Korsyce

Naucz się najpierw polskiego później się wypowiadaj gburze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Atrakcja dla Januszy

i poborców 5OO +
popieram tę opinię 77 nie zgadzam się z tą opinią 108

dla ciebie pewnie nie ma atrakcji, bo nigdzie sie nie ruszasz nawet do restauracji bo szkoda wydac 100zl. pewnie dlatego albo jestes samotny albo masz gruba zonke z grubymi dzieciakami ;).
atrakcyjne zycie dla januszy, ktorzy nie wiedza ze nimi sa.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Napisał kilka słów inteligent (wykazał pogradę 500+ i dla tzw. zwyklaków) - tyle, że nic się nie trzyma faktów.

Ta przaśna impreza jest organizowana przez oświeconego "liberała, wolnościowca, solidarnościowca" Adama co nie wie ile ma mieszkań, który ma wypchane biurka ponad pół bańki zł kasą z komunii jego córek, beneficjentem grubych darowizn od rodziców, a teściowie wrócili po II WŚ z kasą od Niemca, członka zarządu spółek sprywatyzowanych przez GD, wielbiciela historii pod znakiem Lenina i Waffen SS. No i gościu od fetowania Rzeplińskiego, parodii sędziego.

Ludzie pomyślcie trochę. Paweł to szorowanie po dnie. Człowiek bez wstydu, bez zdolności honorowej, bez twarzy. Po prostu budyń i to bezsmakowy. A jarmark to jedna z jego wizytówek od 20 lat. Tylko ameby umysłowe (albo jego akolici) będą zrzucać poziom jarmarku na 500+. Nawet tu szukacie winy pis. jesteście tacy żenujący. Zostało wam jeszcze uderzenie w faszyzm lub antysemityzm z powodu organizowanego przez Adama Jarmarku.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12

Osobiście

Wyróżniam mojego dostawcę płyt winylowych i jego stanowisko blisko nfz.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 5

Racja

Fajne stoisko i super wiedza z zakresu muzyki, widać że ludzik lubi to co robi
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mariusz

żeby nie było, to do Ciebie ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzm, na jarmark właściwie tylko po płyty winylowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale cydr też możesz wypić...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karma

Facet ma najlepsze płyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja bym wyróżnił handlarza złomem

co wylewa szczochy do studzienki wodociągowej
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7

Kto teraz zmyje i odkazi te szczochy z gdańskich murów?

Lepsza studzienka niż pobliska klatka schodowa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uwielbiam Chodzić po Jarmarku a w szczególności...

....czekam zawsze na wystawę prac dyplomowych ASP w zbrojowni :) Najlepsza atrakcja! gorąco polecam :)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 24

gdynia dawniej i dziś

Nowy album już do nabycia w Wyd.URAN
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Przywództwo Piotra Dzika

Nie wiem czy Piotrek byłby zadowolony.....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

więc tak na jarmarku możemy dostać albo tandeta z chin albo bardzo drogi wyrób własny .......
plus słabe żarcie

i wędliny uprazone w0 stopniach
ale sprzedawca zapewnia że wszystko jest ok ;)

na wyróżnienie zasługuje porcja pieczonych ziemniaków nad Motławą 12 zł ;) nie żebym był Januszem ale nawet za granicą jest taniej ;))))
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ziemniaki

Bo cena za metr najmu samego gruntu to 400 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo bym chciała , aby ograniczono stragany do max 2 ulic, i skrócono go o tydzień. Jak ja bym chciała już odzyskać mój Gdańsk. Przejść się uliczkami bez całej tej jarmarcznej otoczki.
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 22

malkontentów tu...

Jarmark jest piękny, to podtrzymanie tradycji!
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 40

nie jestem tradycjonalistą

raczej wolę być malkontentem, pamiętam jeszcze jarmarki sprzed 15 lat i próbuję wymazać te słabe jarmarczne wspomnienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Obciachowa zagrywka

Nie chodzę na tę ściemę. Stoiska należą do sieciówek, lub dużych firm. Nie ma to nic wspólnego z indywidualnymi wytwórcami. To już nie jest typowy jarmark tylko zwykłe targi firmowe...+ na uboczu trochę badziewia z Chin.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 16

Jarmark to był naście lat temu teraz to połączenie Gildi z chińskim bazarem i udawanym rękodziełem za krocie!

Kiedyś jarmark to były starocie, książki, komiksy, kolejki elektryczne, znaczki, monety i masę innych kolekcjonerskich tematów. Każdy mógł przyjść i coś sprzedać, wymienić, często okazyjnie.Teraz staroci jest jedna ulica, gdzie siedzą starzy cwani handlarze, wciskający szmelc za kosmiczne ceny. Reszta to tandeta i kicz, ładnie ubrane i zareklamowane a ceny sa z kosmosu, kto to kupuje? Te same rzeczy normalnie kosztują 3x taniej!!! Do tego 90% to China albo stylizowane na rękodzieło, wędlinki czy słodycze leżące na 35 stopniowym upale bez lodówki, no mniamku pychota normalnie. Cp roku te same stoiska, te same gęby tylko ceny rosną. To już nie jest jarmark tylko chiński bazar rodem spod Lodzi.
Trochę wody z cytryną zwane lemonidą 8 zeta, jakieś frytki na starym oleju dyche, szaszłyk z paroma kartoszkami 80 dych, piwna woda 10 zeta. A najlepsze są te produkty regionalne i rękodzieło z Chin i Bangladeszu, tam to już w ogóle powariowali z cenami. Te same rzeczy w sklepie kosztują 5 razy mniej, wiele produktów z Turcji czy Bałkanów, akurat znam te rejony to ceny są kilkanaście razy większe niż tam!!!
Do tego wszechobecny smród moczu, starego oleju z tych grillów plus góry śmieci.
Powodzenia i szczery podziw dla klientów jarmaku!
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 12

Teraz mało kogo stać aby tam nawet stanąć, zarządca zrobił takie opłaty, że właśnie tylko duże firmy stać na wynajem miesjć!

Dlatego jest jak jest, kiedyś opłaty były małe i każdy praktycznie mógł sobie sprzedawać, pamiętam, jak chodziłem z ojcem sprzedawać jakieś stare szpargały czy książki. Po południu to nawet za darmo sie stawało z jakimiś drobiazgami, dzieci sprzedawały zabawki swoje aby zrobić na nowe, był klimat, spotykali się ludzie co się znali i pensjonowali wieloma rzeczami. Teraz to faktycznie chiński bazar udawany na jarmark niby z rękodziełem z Chin i jakimiś regionalnymi spożywczymi rzeczami do kupienia w każdym sklepie kolonialnym tylko pare razy drożej. Ale takie mamy czasy, raj dla Grażyn z Januszami i Warszafki, która nie ma co z kasą zrobić w wakacje i trzeba sie polansować na fejsie że się było w Gdańsku na Jarmarku św. Dominika ps. Chińczyka
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potrzebna burza

Nie miało być szmateksów w tym roku, a są . I to na reprezentacyjnym Długim Targu. Zajmują również część przejścia. Usunąć to. Jakieś metalowe barierki w Złotej bramie, a Neptun okryty białą szmatą.
Czy ktoś (oprócz baby z chińskimi sukienkami) nad tym panuje?
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 9

Neptuna okryli KODZiarze Konstytucja czy jakoś tak , chociaż myślałem ze to napis prostytucja. a Barierki nie są jarmarku tylko coś się sypało z Złotej bramy i chyba zdiz to postawił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

na jarmarku jesteśmy co roku i coraz mniej chętnie, co prawda w tym roku nie było aż takiej ilości chińskiego paździerza, ale paździerz i tak wyłaniał się z każdego stoiska. 90 % stoisk wyglądała tak jakby sprzedawca przywiózł tam wszystko, co mu nie zeszło prze ostatnia 10lat, maskotki minky, ciuszki dla dzieci , wianki sprzed roku, brzydkie maskotki, przypinki , biżuteria o wzorach trącących mychą. Żadne stoisko nie zainteresowało mnie na tyle aby na nim przystanąć. Ciuchy z daleka świecą po oczach poliestrem a len ( ?) to chyba chiński z doczepioną w PL metką importera (ewentualnie kupione na hali PTAK pod Łodzią) .
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 7

kajmak ma cudownie rozmnożoną cenę, taką jarmarkową :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nagrodzeni z targu węglowego...

Alko...... pato......
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dla mnie Grand Prix na Jarmarku od dawien dawna powinien zdobyć lokalny przysmak: oscypek bałtycki mili Państwo..
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 3

Spore opłaty za stoiska.

Kiedyś mógł sprzedawać każdy. Pamiętam jak Donek, jeszcze z jasnorudą szopą na głowie sprzedawał niemieckie pamiątki po dziadku. Nawet zachowało się zdjęcie
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 17

A ja pamietam Balbinę

Co po ruskich przodkach
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dziadek T. to był akurat porządny Polak

W odróżnieniu od wnuka. Kogo kanclerz Niemiec zamknął/ zamknęła do obozu: dziadka czy wnuka? Może odpowiedz sobie na to pytanie, to ci w główce rozjaśni. I nie będziesz sprzedawać kitu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Teraz to trzeba koggos wyróżniac

Jak ja za malolata na gazecie trybuny ludu handlowalem pare ladnych lat sie kupowalo sprzedawalo to byl jarmark i jakos rekramy tyle nie bylo i sie zylo a jak sodowa za zeta z sokiem smakowala
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polacy to okropny narod, co bys nie zrobil- zawsze bedzie zle.
1. Narzekaja ze gdansk nudny, nic sie nie dzieje, miasto dla staruszkow, jak jest w koncu jarmark- to zle , halas, korki
2. Jak otworza drogi sklep w miescie - to stekaja ze chyba ktos na glowe upadl, kto tyle zaplaci za produkt, jak zbyt tanio to tez niedobrze i na pewno podejrzane miejsce :)
3. Chcieli karuzele w miescie jak w Londynie, jak juz postawili to albo byla w zlym miejscu albo jest za droga ..
Itd ..... itd.... itd.....

Ludzie na prawde zastanowcie sie nad soba, skad w was tyle niezadowolenia, czemu wiecznie narzekacie ?

Mieszkam daleko od Polski, ale kiedy 2 mies temu bylam w Gdansku - zaparlo mi dech... To niesamowote jak szybko i cudownie rozwija sie Gdansk, wystawy, muzea, teatry, sklepy, jarmark, kolej pkm, nowe drogi, restauracje, apartamenty i hotele nad Motlawa... Gdansk przebija juz niejedno europejskie miasto. Czy na prawde nie widzicie w jak pieknym miescie zyjecie ? Ile macie juz udogodnien i ile jeszcze przed wami ? Zacznijcie to doceniac? Moze macie juz zbyt dobrze i w glowach wam sie poprzewracalo ..?
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 19

pis dzielce doceniajooo

To dzięki Polonii mam dzisiaj ten marionetkowy rząd i prezydenta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziękuję

Wszyscy kochani rozmówcy. A wiecie że życie jest piękne? Kolorowe, barwne, trawa jest zielona. Miasto nam pięknieje, dzieje się dużo dobrych rzeczy. Wiecie co? Zacząłem czytać ten artykuł i sam z sobą się założyłem, ile pierwszych komentarzy będzie negatywnych lub bardzo negatywnych. No wygrałem ten zakład że samym sobą. Walsciwie cała pierwsza strona bluzgów, marudzenia, jęczenia. Wyzywa AI się od Januszu, 509plus po drodze się przewija, dyżurny Adamowicz. Przegląd tygodnia co? Moi cudoeni rozmówcy. Pomaga Wam to w czymś? Czujecie się lepiej z czymś takim? Jeśli tak, to ja zdrowie. Tylko zauważcie. Ludzie są różni. Jedni kochają operę, drudzy być może tandety jarmark. Jakie macie prawo im tego odmawiać. Nie byłem jeszcze w tym roku na jarmarku, ale przejdę się z przyjemnością. Pewno jak co roku jest cholernie drogi, ale co z tego? Jest jakiś przymus czy nakaz kupowania? Czy wogole ktoś kogoś zmusza żeby tam chodził? Jeśli tak Bardzo was razi, brzydzi to po co tam chodzicie? Pogoda była piękna, plażę mamy piękne. Lasy. Parki. Jak ktoś lubi, mnóstwo centrów handlowych. Wybór jest. Cieszcie się życiem tksie jakie jest. Dlatego dziękuję przedmówcy, bo ma rację. Gdańsk nam pięknieje. Bez względu czy będziecie to kontestowac czy nie. Życzę wszystkie dobrego weekendu. Bez spinki. Popatrzcie wokół siebie. Jest tyle powodów do radości. Pozdrawiam Panstwa. Wszystkich.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

A.k. pomieszkaj tu

Zamieszkaj na stałe a nie turystycznie, wówczas porozmawiamy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

w czym masz problem? w istnieniu jarmarku? mieszkam w Oliwie i nie narzekam na to, co się dzieje w Gdańsku. Jak masz problem z mieszkaniem w centrum to się wyprowadź, żadne miejskie centrum (nawet miasta nie żyjącego z turystyki) nie jest i nigdy nie będzie oazą spokoju. dorosły czlowiek i tego nie wie?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jarmark

Najbardziej podobaly mi sie sery i wedliny prazace sie w goracym sloncu .....
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 6

Same wypowiedzi piwnych frustratów , kupią piwo w sklepie ,a gdy się skończy walną butelkę w krzaki

i w nich się wysikają
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

za duzo jedzenia

sama gastronomia za duzo tego, gastro powinno byc tylko w lokalach a nie smrod na calym jarmarku
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie doczytalem ile ??????????? sianka za ..

Za ten soczek z grobli - z trzciny :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

soczek z moczu bezdomnych

to z trzciny motławskiej :) nasączonej wcześniej moczem bezdomnych mniam polecam 1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gust jurorów...

Żenada...ot znawcy...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najlepsze stoiska byly tych Januszy, ktorzy parkowali na Dlugim Targu czy na chodnikach. Dla nich nagroda budynia czyli tydzien w jednej celi ze spaslakiem-szambonurkiem w ramach programu cela+.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Smierdzi zjelczalym budyniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żuławskie Samaki bardziej przypomina kabaret a nie stoisko

Nietrzeźwi pracownicy nie będący w stanie trafić napojem z butelki do kubka podczas obsługi. Wulgarni nie mili i w dodatku kapelanie pijani brudni i śmierdzący. Jeśli ktoś szuka zaczepki i atmosfery niczym na melinie to polecam, całej reszcie gorąco odradzam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Świetna obsługa piękne dziewczyny, nikogogo pijanego ani brudnej nie widziałam, dziwny komentarz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pajda Plus Cebulka.... powiem wam coś i nie jest to żart.

Smalec to najzdrowszy tłuszcz, zdrowszy nawet od oliwy z oliwek.

Polecam zbadać temat.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem rozczarowana...

Jestem bardzo rozczarowana asortymentem dostępny m na Jarmarku.Smutne ale prawdziwe.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drożyzna

i wieśniactwo. Cepeliada. COŚ się zepsuło. Lata temu było znacznie lepiej i ciekawiej. Teraz żenada
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem bardzo zadowolona z tegorocznej oferty na Jarmarku. Część z antykami jak zawsze na wysokim poziomie, zakupiłam piękne rzeczy, których nie sposób dostać w żadnym innym miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

masa

nie wiem co pani kupiła nic specjalnego nie było może pani jest ze wsi to bym się zgodziła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi brakuje oferty

dla osób LBGT, np. pokazów mody czy warsztatów pedicure
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

+powiem tak - problemem są turyści. oni powodują drożyznę. pamietam Gdańsk 20 lat temu, na Długiej można było spokojnie spacerować a nie przeciskać się jak teraz. do tego w tamtym czasie Jarmark był dla nas i ewentualnie przyjezdnych z okolic. tak właśnie zawsze wyglądały jarmarki. teraz, wraz z napływem dziesiątek tysięcy turystów handlarze chcą wyciągnąć jak najwięcej i akurat do nich pretensji mieć nie można, po to są handlarzami. a teraz proszę sobie wyobrazić co się dzieje w Wenecji i jak muszą się czuć normalni wenecjanie....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wysokie ceny na jarmarku są wymuszone przez olbrzymie kwoty jakie miasto żąda za możliwość postawienia stoiska.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie miasto

a MTG
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To niezupełnie prawda - jak byłam dzieckiem na jarmark zabierała mnie babcia (- cudowne wspomnienia) i tłok był i wówczas. Obecnie po 40 latach niewiele się zmieniło, jeżeli chodzi o ilość odwiedzających. Ale to przecież fajnie! Zapraszajmy gości do Gdańska a nie zniechęcajmy ich. Jak Pan jedzie na wakacje i zwiedza inne miasta też uważa się Pan za intruza?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja pamiętam, że zawsze było drogo. Dziwisz się, że jest jeszcze drożej, skoro klientami są turyści-obywatele UE? Jedź se do jakiejś Rumii itp.:D Brzmisz jak mimoza. Kiedyś pewnie Unia się rypnie i wtedy będziesz wypisywał na trójmieście, że kiedyś to były perspektywy i dofinansowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idź Pan

A idźta...co roku to samo. Miało nie być chińskich majtek, kolorowych obieraczek a i tak są. Poza tym ceny zawyżone maksymalnie. I ten smród ścieków, z którym nikt nic od lat nie.robi,a obok strefa gastronomiczna. Smacznego!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na jarmarku od lat interesują mnie tylko starocie i płyty winylowe, na resztę stoisk nawet nie zaglądam. Jednak podoba mi się ten harmider, tłok, pewien bałagan, zapachy choć niemiłe też. Może tak było też w średniowieczu? A po jarmarku można zażyć chłodu w nowym centrum handlowym;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

a ja

lubie! Mam swoije ulubione stoiska. I koncerty wieczorne są super!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też lubię :)

Ładna biżuteria z opalami, z zultanitem, szkło murano taniej niż w Aparcie a do tego zimny kwas chlebowy. Mniam. Produkty z Grecji, które widziałam na Krecie fakt 20% drożej ale przetranspotowane. Zawsze znajdę coś fajnego na jarmarku :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I ja też lubię :)

Co roku kupuję ręcznie wykonywaną biżuterię i torebki z małych manufaktur, najchętniej lokalnych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jarmark :)

wczoraj byłem z kolegą kupił golonkę nad motławą na jarmarku mała ta golonka a on do mnie mówi 400 gr ważyła ja na to jak to kużwa 400 gr przecież taka mała to z 200gr a nie tyle :) leżą cały dzień w tym zacierze to i naciągnie nie polecam jedzenia tego szajsu bo mnie pogoniło do WC po tym katastrofa 100 gr tego badziewia kosztuje 12 zł odradzam tego nie można nazwać jedzeniem to jakaś padlina :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tam chadzam żeby się na.. znaczy degustować cydr i piwo zagraniczne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tlok , drozyzna i kicz

szkoda czasu na takie imprezy lepiej do forum sie przejsc jeheheheheh
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nic do kupienia

Bylam na jarmarku kupa ludzi tylko pełno drogich stoisk wszystko to co w sklepach kto to kupuje mało atrakcji dla dzieci.Za dużo stoisk z konsumpcją drogą że szkoda gadać . To nie przypomina jarmarku z dawnych lat.Trzeba naprawdę mieć dużo pieniędzy żeby coś kupić .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

bylem raz i ..... wystarczy

tłok, kupujących zero, ceny zawrotne, tłum spoconych gapiów z wywieszonymi ozorami szorujących chodniki, smród kapusty i golonki oraz spalonego małpiego łoju ... ot i cała atmosfera tego kołchozu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

po raz trzeci - kupiony!

ceny kosmiczne zegar , który kosztuje na składach poza miastem 1300 - 1500 zł , wystawiony na jarmarku za 6 500 zł , oczywiście można i tak - dla frajerów
Wolny rynek w wolnym mieście
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będą 19. sierpnia jeszcze otwarte stragany? Czy już po wszystkim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny

Ci co narzekają na wysokie ceny niech się dowiedzą jakie są ceny wynajęcia stoisk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry