Widok

Zarabianie na kryptowalutach - Jaki podatek? Potrzebna DG?

Witam,
Chciałbym uzyskać informację na temat sposobu opodatkowania zarobku (osoba fizyczna) uzyskanej ze skupu i sprzedaży kryptowalut. Postaram się możliwie najdokładniej wszystko opisać ponieważ jest to mój pierwszy "własny" zarobek, w dodatku przez internet i nie chciałbym czegoś pokręcić.

Otóż na początku stycznia natrafiłem na forum w którym użytkownicy wymieniali się informacjami na temat sposobów zarabiania na kryptowalutach. Sam osobiście nie miałem o tym zielonego pojęcia, ale w końcu z ich polecenia natrafiłem na stronę projektinwestycyjny.pl która to przekierowała mnie na giełdę oferującą inwestowanie w akcje Bitcoina. Dokonałem wpłaty 900zł i ku mojemu zdziwieniu, w krótkim czasie z pomocą przydzielonego do mojego konta opiekuna zarobiłem na czysto 6,8 tysiąca złotych w około 23 dni.

Z tej całej ekscytacji wypłaciłem zarobione pieniądze (w dwóch przelewach po 3,9 i 2,9 tysięcy) na swoje prywatne konto nie zastanawiając się nawet czy nie powinienem przypadkiem mieć jakiejś działalności gospodarczej. Do tej pory pracowałem na umowę o dzieło dlatego jest to dla mnie ciemna magia.

Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Za zarobione już pieniążki mam odprowadzić jakiś PIT czy od razu założyć DG i z tego tytułu rozliczyć ten przychód? Jeżeli tak to jaką forme opodatkowania mam wybrać? Dodam jeszcze że oczywiście będę starać się kontynuować zarabianie w ten sposób.

Z góry dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słaba reklama zrobiona pseudo historyjka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna czy... ? (10 odpowiedzi)

https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY Zaglądam, z ciekawości na Festiwal Opolski...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...

do góry