Widok

Zarządzenie o pracy w sobote zamiast piatku po Bożym Ciele.

Dzień dobry ,
Czy orientujecie się czy pracodawca może wprowadzić rozporządzenie w którym ogłasza dzien 15.06(sobota) dniem pracującym za dzień 21 ( piatek ) takie rozporządzenie pojawilo się u mnie w firmie parę dni temu . Dodam ze robimy prawie we wszystkie soboty i mamy płacone 100 % dodatkowo .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, jest to zgodne z prawem. I wtedy ta sobota będzie płatna jak piątek czyli normalny dzień roboczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I bez uzgodnienia z nikim w kazdej chwili mozna takie coś sobie rozporządzić ? Dla mnie to dziwne , ale dziekuje za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie macie rady pracowniczej to nie musi się konsultować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem . Głupi myslalem ze za prace w weekend przysluguje dzien wolny lub dodatek, ale myslalem ze ten dzien wolny jest ustalany po danym dniu weekendowym, a nie ze mozna z gory takie rozporządzenie dać . Nie ma tutaj znaczenia ze w umowie mamy 5 dniowy i 40 godzinny system pracy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Normalnie tak. Ale teraz w tygodniu będziesz pracował 6 dni czyli 48h, a w następnym tylko 3 dni czyli 18h. Co daje przeciętnie 33h w tygodniu. Słowo klucz "przeciętnie". Na umowie pewnie widnieje zapis : "przeciętnie 40 godzin w tygodniu".
Prawo pracy pozwala na udzielenie dodatkowego, płatnego dnia wolnego i jego dopracowanie we wcześniejszym terminie. Nie ma w kodeksie takiego zapisu wprost ale interpretacja SN na takie coś pozwala
Tak samo system 5 dniowy nie oznacza że jest to tylko poniedziałek piątek, może być to wtorek sobota a niedziela i poniedziałek to twój "weekend"...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca w domu, chałupnictwo (6 odpowiedzi)

Czy istnieje pewna sprawdzona wyplacalna firma która oferuje prace w domu przy komputerze bądz...

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

Ile za sprzątanie? (55 odpowiedzi)

Wiem, że taki watek się pojawiał kilka razy, ale dość dawno. Chciałbym wiedzieć, ile zapłacić za...

do góry