Widok

Zasiłek opiekuńczy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie odnośnie zasiłku opiekuńczego nad zdrowym dzieckiem z powodu zamknięcia przedszkola. Otóż czy mąż może wziąć ten zasiłek na syna 3 letniego, gdy żona jest na urlopie macierzyńskim i sprawuje opiekę nad dzieckiem 2 miesięcznym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nie może
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co ten zasiłek skoro ktoś już się zajmuje dzieckiem? Do roboty zamiast sępić socjal!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

To macie komfortową sytuację. Pewnie nie jedna rodzina wam zazdrości, że wasze dziecko może z mamą w domu posiedzieć bez cyrków z pracą i kombinowaniem zwolnienia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się z Miśką. Macie super sytuację! Ja tu kombinuję, jak zdążyć dojechać do pracy i wymienić się z Mężem ( oboje mamy działalność gospodarczą), by zapewnić opiekę nad młodszym synem, a ty masz możliwość zostania w domu z dwójką dzieci i masz z tym problem? Kobiety mają czasem dzieci rok po roku i to ogarniają. Sama na drugim macierzyńskim zajmowałam się dwójką dzieci- noworodkiem i niespełna 3- latkiem, który jeszcze nie chodził do przedszkola. Ogarniałam z dwójką i zakupy, i lekarza, i rehabilitację syna. Dziewczyny, co z Wami?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dlatego właśnie uważam, że autorka ma farta. Sama miałam w domu 3 latka nie chodzącego do przedszkola gdy urodził sie młodszy. Spokojnie sie to da ogarnąć samej, mąż wyjechał jak urodziłam i sama byłam z noworodkiem. Widząc co sie dzieje, jak koleżanki kombinują, jak u męża w pracy sporo panikuje jak z żoną połączyć pracę z opieką na dzieckiem... A autorka ma luzik. Ja też mam farta, że siedzę w domu, więc nie martwię sie co z dziećmi. Może jakieś dziecko sąsiadów przygarnę jak będą mieli problemy,, bo swoje działalności prowadzą i pewnie nie wszystko nagle mogą rzucić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Serio? Nic nie wiecie ani o tej dziewczynie ani o jej sytuacji życiowej. Dziewczyna zadała konkretne pytanie, a wy bezpodstawnie dopowiadacie sobie jak wygląda jej życie. Faktycznie, dziewczyny co z Wami...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wiemy tyle, co nam sama napisała. Na tej podstawie komentujemy, bo od tego jest forum. Nikt tu nie komentuje życia Forumki, tylko decyzję o braku możliwości jednoczesnej opieki nad dwójką jej własnych dzieci. Po prostu dziwi mnie to i tyle. Mam prawo mieć swoją opinię. Nikogo nie obraziłam, nie użyłam niecenzuralnych, obelżywych słów. Z tego, co wiem, forum jest do komentowania, wymiany pogladów. Przynajmniej to forum kiedyś do tego służyło...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A skąd wiesz jaka jest sytuacja zdrowotna autorki? Albo jaka jest sytuacja zdrowotna jej rodziny- może jakiś członek rodziny wymaga jej opieki. A może autorka musi gdzieś wyjechać z jednym dzieckiem i stąd potrzebuje męża do opieki nad drugim. I tak można mnożyć te "może"- różne sytuacje i życiowe okoliczności. Biorąc to pod uwagę jak można komentować czyjeś decyzję skoro nic nie wiadomo o czyimś życiu i co za tymi decyzjami stoi... Napisałam ten post, bo ktoś zadał normalne pytanie dostał jedna merytoryczną odpowiedź i szereg tak naprawde niezbyt fajnych i przepraszam, ale i niezbyt logicznych (z powodu braku znajomości kontekstu decyzji) odpowiedzi. Wiecej życzliwości ludzie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Podpowiedź : żona na macierzyńskim wcale nie musi być w domu. Jeżeli matka z niemowlakiem przeniosła się do rodziców lub teściów, to ojciec zaznacza we wniosku, że nie ma w domu nikogo, kto może się przedszkolakiem zająć. Tyle, że wtedy trzeba się liczyć z kontrolą ZUS lub nawet odmową zasiłku i przepychanką biurokratyczną.

Co do oceniania matki : serio nie znamy sytuacji i stamu zdrowia tej kobiety, więc komentarze w stylu "Ja miałam w du dwoje dzieci i dałam radę" nic nie wnoszą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sorry za błędy, słownik w telefonie mi namieszał, a nie mam możliwości edycji komentarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

do góry