Widok

Zdanie prawa jazdy - wasze doświadczenia?

Temat dostępny też na forum:
Jakie macie doświadczenia w zdawaniu prawa jazdy na kat. B? Czy egzaminator był wymagający? Co się stanie gdy zrobi się jakiś drobny błąd typu wyjeżdżając z ronda nie włączy się kierunkowskazu? Czy za takie rzeczy uwalają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odrobina logiki:
Jeśli na każdym przeprowadzonym egzaminie WORD zarabia, to jaki ma interes w tym, żebyś zdał/a za pierwszym podejściem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak widzi, że ktoś potrafi jeździć, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z zaliczeniem, nawet przy jakiś tam drobnych błędach
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odrobina logiki:
Albo żeś geniusz
albo żeś debel
zgłoś projekt obywatelski
co by egzaminy były darmowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na kursie instruktor powinien objaśnić jakie są zasady na egzaminie państwowym,jeśli tego nie zrobił to nie pozostaje nic innego jak lektura rozporządzenia w sprawie egzaminowania... z dnia 28 czerwca 2019.Jest tam dokładnie napisane np.jakie zadania się wykonuje np.na kat.b (zad nr 1,2,6 na placu manewrowym)i pozostałe kategorie ,jakie są kryteria i za co się przerywa egzamin itp itd.Egzaminator musi się trzymać w/wym rozporządzenia,żeby kontrola z urzędu lub sam zdający nie zarzucili przeprowadzenia egzaminu niezgodnie z przepisami.Wiekszosc kandydatów na kierowców niestety nie zajrzała do tego dokumentu a warto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daje plusa, bo rzeczywiście wiele zależy od instruktora. Jak wyłonić odpowiednią szkołę? Analizuj rankingi zdawalności. Czyli jaką zdawalnością charakteryzują się wybrane szkoły nauki jazdy. Jeżeli jest wysoka, to mają patent na to, aby dobrze przygotować. Oczywiście jest to wartość w przybliżeniu, bo przecież wiele też zależy od indywidualnych predyspozycji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dorzucę jeszcze ranking zdawalności: wrzucam z OSK Speed, ale opracowany na podstawie danych z WORD: http://www.speed.auto.pl/files/zdawalnosc_2019.pdf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim nie denerwuj się - głęboki wdech i skup się na drodze, znakach, poleceniach egzaminatora. Nie idziesz na ścięcie, tylko jesteś o krok od posiadania prawa jazdy - to ma dawać radość, a nie traumę. I lepiej wolniej, niż zbyt szybko. Najważniejszy jest spokój. Jeśli znasz teorię i praktykę, to uda Ci się, tylko spokojnie. Stres może wszystko zniweczyć. Do tego wyśpij się dobrze, bo przy niewyspaniu tracisz refleks, zjedz coś z węglowodanów o powolniejszym uwalnianiu (glukoza jest paliwem dla mózgu, wtedy lepiej pracuje), wypij wodę mineralną (żeby nie było słabo, sucho w ustach). I przestań zakładać, że zrobisz błędy, bo wtedy faktycznie możesz je zrobić będąc nawet dobrze przygotowanym. Wszystko zaczyna się w głowie. Spokojnie i do przodu, a wtedy żaden kierunkowskaz nie będzie Ci straszny (to tylko światło - włączasz i jedziesz).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto iść samemu na egzamin a nie w towarzystwie ojców wujków partnerów i tabunów znajomych bo czekające za płotem osoby znajome tylko pogarszają podświadomie sytuację a najlepiej w ogóle się nie chwalić kursem bo często wywiera się presję na zdającym a bo ten za pierwszym zdał a ta za tym tamta za tamtym,to o niczym nie świadczy ważne żeby nie myśleć że to egzamin bo stres murowany,tylko idę się sprawdzic.Wiadomo że zbytnia pewność też potrafi zgubić natomiast jak to mówią w sporcie szczęście sprzyja lepszym i to się często sprawdza.Czegos nie doczytasz,nie doszlifujesz to przeważnie to się mści i stąd się bierze stres,potrafisz-jest większy spokój.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Porównajmy sobie (3 odpowiedzi)

Porównajmy to, co piszą o sytuacji w Polsce rozmaici nieudacznicy i popaprańcy, z tym co mówią...

Rodzinny wyjazd nad morze (8 odpowiedzi)

Hejka! Planuję z mężem i 4 dzieci wybrać się na nasze pierwsze wczasy od wielu lat nad morze. w...

Nobel dla Tokarczuk oczami prof. Andrzeja Nowaka (3 odpowiedzi)

Warto wrócić do ceremonii wręczenia Nagrody Nobla dla pani Olgi Tokarczuk i przyjrzeć się temu...

do góry